Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Pallady Towers

- - - - -
  • Please log in to reply
520 replies to this topic

#1
soff

soff

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 23.01.2008
Cine a cumparat aici? Am fost sa intreb de garsoniere din alea de tip mic, si nu mai au. S-au terminat de la 2 luni de lansare?

Si se preda abia la sfarsitul anului 2009 (?!)

La ce preturi s-au dat?

#2
soff

soff

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 23.01.2008
chiar nu e nimeni interesat de acest proiect?!
Si nu inteleg de ce ... mie mi se pare un pret bun, zona cu acces la tramvai si metrou, se fac si birouri deci e profitabil, plus ca cei implicati sunt seriosi (dezvoltatorul a mai ridicat doua proiecte, constructorul are ceva portofoliu, iar euroest pare firma serioasa).

Voi ce parere aveti?

#3
samprasfan03

samprasfan03

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 19.02.2008

 soff, on Feb 19 2008, 23:38, said:

chiar nu e nimeni interesat de acest proiect?!
Si nu inteleg de ce ... mie mi se pare un pret bun, zona cu acces la tramvai si metrou, se fac si birouri deci e profitabil, plus ca cei implicati sunt seriosi (dezvoltatorul a mai ridicat doua proiecte, constructorul are ceva portofoliu, iar euroest pare firma serioasa).

Voi ce parere aveti?

Am fost la targu ala Condominium si am luat si de la ei o brosura si o lista de preturi. O garsoniera are intre 40 - 49 mp construiti (nu stiu cat o fi utili) si preturi intre 70 000 - 85 000.
Astea sunt preturile cu discount 9%, care e valabil pana azi, 20 feb. Deci grabeste-te in cazul in care esti interesat si hotarat!

Am fost si la santier...am vazut acolo macaralele...se lucreaza la fundatie. Zona mi se pare ok. E chiar la buldevard Th. Pallady si la 3 statii de tramvai de metroul Nicolae Grigorescu.
Plus: e la 2 minute de viitoarea statie de metrou 1 decembrie.

Acuma nu stiu care e constructorul...dar cred ca vezi pe site.

#4
kellvarsen

kellvarsen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 08.09.2007

 samprasfan03, on Feb 20 2008, 11:28, said:

Am fost la targu ala Condominium si am luat si de la ei o brosura si o lista de preturi. O garsoniera are intre 40 - 49 mp construiti (nu stiu cat o fi utili) si preturi intre 70 000 - 85 000.
Astea sunt preturile cu discount 9%, care e valabil pana azi, 20 feb. Deci grabeste-te in cazul in care esti interesat si hotarat!

Am fost si la santier...am vazut acolo macaralele...se lucreaza la fundatie. Zona mi se pare ok. E chiar la buldevard Th. Pallady si la 3 statii de tramvai de metroul Nicolae Grigorescu.
Plus: e la 2 minute de viitoarea statie de metrou 1 decembrie.

Acuma nu stiu care e constructorul...dar cred ca vezi pe site.

De ce sa se grabeasca? In decembrie aveau o reducere de 7%. Acum de 9%! Deci trendul e descendent! E posibil sa fie din cauza ca nu se vand cum se asteptau? La 3 camere ei vor cam 180k cu tva cu tot, adica aceeasi bani ca si la Hercesa, insa fara loc de parcare si boxa, cu reducerea de fata! Ceaa ce mi se pare mult.

Si sa stii ca apartamentele care sunt scoase la vanzare sunt cele din spate, nu cele mai dinspre bulevard. Apropierea de o fabrica de chimicale, POLICOLOR, nu te ingrijoreaza deloc? Mie mi se pare ca POLICOLOR nu e o firma falimentara si nu cred ca o sa isi inchida prea curand activitatea de acolo. Nu cred ca nu polueaza deloc!

Peretii din exteriorul apartamentului or sa fie din BCA. WTF? La banii astia se preta caramida porotherm de 25-30cm ca la Hercesa sau Rasarit de Soare.

Intr-adevar constructorul pare serios COMINCO SA, si are niste proiecte terminate prin Moldova, la Suceava sau Piatra Neamt. Din pacate in Euroest nu am la fel de multa incredere ca in Eurisko/Conarg sau Hercesa!

#5
soff

soff

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 23.01.2008

 kellvarsen, on Feb 20 2008, 14:22, said:

De ce sa se grabeasca? In decembrie aveau o reducere de 7%. Acum de 9%! Deci trendul e descendent! E posibil sa fie din cauza ca nu se vand cum se asteptau? La 3 camere ei vor cam 180k cu tva cu tot, adica aceeasi bani ca si la Hercesa, insa fara loc de parcare si boxa, cu reducerea de fata! Ceaa ce mi se pare mult.

Si sa stii ca apartamentele care sunt scoase la vanzare sunt cele din spate, nu cele mai dinspre bulevard. Apropierea de o fabrica de chimicale, POLICOLOR, nu te ingrijoreaza deloc? Mie mi se pare ca POLICOLOR nu e o firma falimentara si nu cred ca o sa isi inchida prea curand activitatea de acolo. Nu cred ca nu polueaza deloc!

Peretii din exteriorul apartamentului or sa fie din BCA. WTF? La banii astia se preta caramida porotherm de 25-30cm ca la Hercesa sau Rasarit de Soare.

Intr-adevar constructorul pare serios COMINCO SA, si are niste proiecte terminate prin Moldova, la Suceava sau Piatra Neamt. Din pacate in Euroest nu am la fel de multa incredere ca in Eurisko/Conarg sau Hercesa!


Chestia cu discountul e relativa...as fi preferat un discount de 7% cand puteam alege ce apartament voiam, fata de 9% din ceea ce mai este disponibil (garsoniere de tip mic doar la mansarda, si doua camere la etaje care nu ma avantajeaza) - plus ca preturile au mai crescut intre timp. Mi-e teama sa mai astept deoarece au spus ca celelalte doua blocuri (mai apropiate de bulevard) vor fi scoase la vanzare la preturi mai mari --> abia astept sa vad cat de sinceri au fost.

De ce zici ca Euroest nu prezinta incredere... Mie mi-au parut profesionisti, au si imaginea ok (sediul, felul cum se poarta cu clientii). Nu prea m-am interesat de ei deoarece sunt doar intermediari intre client si dezvoltatorul GIGANT. Am vazut ca GIGANT livreaza alte doua complexe acum si mi se pare ca au iesit bine, nu au fost probleme, scandaluri (pe de alta parte celelalte doua proiecte nu au avut amploarea astuia).

#6
irina_steaua

irina_steaua

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 25.10.2007
Noi am achizitionat deja aici un aparatament de 3 camere si n-avem niciun fel de probleme legate de zona. Mentionez ca stau chiar langa viitorul ansamblu si supraveghem in fiecare zi evolutia constructii;)
Legat de promoto, pana cum, avemo parere buna, au fost extrem de civilzati si flexibili totodata ceea ce pana la urma e absolut normal... dar dupa experienta pe care am avut-o cu cei de la domus unde dadusem deja 10 mii de e si i-am luat inapoi din cauza neseriozitatii lor si a  modului in care am fost tratati.
astept cu interes  si pe noii vecini pe forum.Si promit ca o sa va tin la curent cu evolutia santierului, pt ca le fac poze saptamanal.

#7
bogdanpaul

bogdanpaul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 486
  • Înscris: 21.11.2007

 samprasfan03, on Feb 20 2008, 11:28, said:

chiar la buldevard Th. Pallady si la 3 statii de tramvai de metroul Nicolae Grigorescu.
Plus: e la 2 minute de viitoarea statie de metrou 1 decembrie.

Baai, ati luat-o razna? Acu 3-4 ani fugeau toti de zona aia ca de drakulea
ce v-a apucat?
Zona cu drogati ziua in amiaza mare, seringi pe strada, furturi din masini

#8
soff

soff

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 23.01.2008

 irina_steaua, on Feb 22 2008, 12:54, said:

Noi am achizitionat deja aici un aparatament de 3 camere si n-avem niciun fel de probleme legate de zona. Mentionez ca stau chiar langa viitorul ansamblu si supraveghem in fiecare zi evolutia constructii;)
Legat de promoto, pana cum, avemo parere buna, au fost extrem de civilzati si flexibili totodata ceea ce pana la urma e absolut normal... dar dupa experienta pe care am avut-o cu cei de la domus unde dadusem deja 10 mii de e si i-am luat inapoi din cauza neseriozitatii lor si a  modului in care am fost tratati.
astept cu interes  si pe noii vecini pe forum.Si promit ca o sa va tin la curent cu evolutia santierului, pt ca le fac poze saptamanal.

Am semnat si eu o pentru o garsoniera ... cine e promoto? nu ati contractat prin euroest?
Ati schimbat ceva la antecontractul oferit de ei?

 bogdanpaul, on Feb 22 2008, 13:43, said:

Baai, ati luat-o razna? Acu 3-4 ani fugeau toti de zona aia ca de drakulea
ce v-a apucat?
Zona cu drogati ziua in amiaza mare, seringi pe strada, furturi din masini


Eu am fost prin zona aia si nu mi s-a parut nimic ciudat. Apartamentele vechi din zona se vand la preturi mari. In plus statia de tramvai e la 100 de m, si a doua iesire de la metrou e aproape (jumatate de statie de tramvai).
Factorul decisiv a fost insa faptul ca exista si o cladire de birouri in ansamblu, a carei constructie e garantata prin contract, ceea ce ma face sa fiu mai sigur de securitatea ansamblului (cu siguranta vor fi agenti de paza la ambele intrari in ansamblu). Si sper sa si lucrez acolo  B).

#9
irina_steaua

irina_steaua

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 25.10.2007
Scuze, nu am recitit textul inainte de a-l posta..am vrut sa scriu"promotor"
Da, am negociat sa dam doar 25% prima transa si 5 %  la sf lui aprilie.&0% ii vom plati la final, la care se adauga si indexarea aia.
Am mai introdus si niste clauze in antecontractlegat de termenele de finalizare si calitatea finisajelor. Am colaborat f bine cu ei.

Eu pot doar sa va spun ca stau de 2 ani si ceva in blocul de vis-a-vis si nu am avut niciodata probleme, in conditiile in care am mai venit si seara tarziu acasa sau am mai iesit din casa si dupa lasarea intunericului. Eu m-am obisnuit cu zona si acum fac jum de ora pana la universitate unde lucrez.Cand o sa se dea drumul la metrou o sa fie si mai ok.
M-am mutat in bucuresti in 2003 in bucuresti , si am stat numai in salajan, anterior locuind chiar langa st de metrou N.Grig.Pot sa va spun ca atunci zona intr-adevar arata jalnic. Acum, fata de alte periferii ale bucurestiului, cred ca arata f bine, iar in cei 4 ani si ceva de cand locuiesc in zona s-a imbunatatit simtitor zona.
Noi alegerea am facut-o deja.. asumandu-ne faptul ca nu vom locui in buricul targului. O zi buna tuturor!

#10
soff

soff

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 23.01.2008

 irina_steaua, on Feb 22 2008, 14:05, said:

Scuze, nu am recitit textul inainte de a-l posta..am vrut sa scriu"promotor"
Da, am negociat sa dam doar 25% prima transa si 5 %  la sf lui aprilie.&0% ii vom plati la final, la care se adauga si indexarea aia.
Am mai introdus si niste clauze in antecontractlegat de termenele de finalizare si calitatea finisajelor. Am colaborat f bine cu ei.

Pe mine m-a deranjat ca nu prea am aflat unele chestii de detaliu (nici nu stiau, nici nu sunt specificate in memoriul tehnic) ... gen ... teava de la gaze vreau sa stiu ca nu trece prin hol sa imi strice aspectul apartamentului (cum am vazut ca e la unele blocuri noi - nici nu ai voie sa vopsesti teava aia), cum e cu ghena, daca va fi aerisirea la baie, pe unde va fi hota la bucatarie, cum exact e geamul de la living (e cu pervaz / fara pervaz), pe unde sunt caloriferele. Voi stiti ceva despre astea? M-au cam presat cu promotia care cica ar fi expirat daca mai astept.

poze am vazut ca mai pun si ei direct pe site: ultimele sunt de pe 19 februarie (http://www.pallady-t...er_19_feb_2008/). Nu inteleg din poze .. ei au inceput constructia doar la ultima cladire?

 irina_steaua, on Feb 22 2008, 14:16, said:

Eu pot doar sa va spun ca stau de 2 ani si ceva in blocul de vis-a-vis si nu am avut niciodata probleme, in conditiile in care am mai venit si seara tarziu acasa sau am mai iesit din casa si dupa lasarea intunericului. Eu m-am obisnuit cu zona si acum fac jum de ora pana la universitate unde lucrez.Cand o sa se dea drumul la metrou o sa fie si mai ok.
M-am mutat in bucuresti in 2003 in bucuresti , si am stat numai in salajan, anterior locuind chiar langa st de metrou N.Grig.Pot sa va spun ca atunci zona intr-adevar arata jalnic. Acum, fata de alte periferii ale bucurestiului, cred ca arata f bine, iar in cei 4 ani si ceva de cand locuiesc in zona s-a imbunatatit simtitor zona.
Noi alegerea am facut-o deja.. asumandu-ne faptul ca nu vom locui in buricul targului. O zi buna tuturor!


vis-a-vis...inseamna ca avem cine sa ne tina la curent :).
ce m-a ingrijorat un pic a fost centrul ala de hingheri ... mai scapa canine de pe acolo?
si cum e vara de la fabricile din jur?

Am facut si eu un test dimineata - lucrez la victoriei, cu tramvaiul pana la dristor si metrou pana la victoriei - jumatate de ora maxim. Din ce am inteles de la metrorex statia "1 decembrie" va fi inclusa intr-un traseu direct "1 decembrie - Nicolae Grigorescu - Unirii etc..." la fiecare 7 minute (in orele de varf) - la fiecare 7 minute va veni un metrou dinspre republica si la fiecare 7 minute un metrou dinspre "1 decembrie" - deci cei din Nicolae Grigorescu (punctul comun) vor avea un tren la fiecare 3.5 - 4 minute ... sper sa fie asa si sa fie gata in 2 ani :)

Edited by soff, 22 February 2008 - 14:30.


#11
irina_steaua

irina_steaua

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 25.10.2007
Am vazut ca sunt poze pe site, numa ca io pot sa postez in fiecare saptamana , ca le fac de la mine de la geam.
Catelushi tot mai sunt... dar la fel de multi ca in alte zone...
e ok vara, nu am simtit nimic dubios de cand stau acolo, doar de vreo doua ori de la Protan, dar cand a mirosit la noi a mirosit pana la tineretului asa ca..eu nu ma ingrijorez din cauza acestui aspect.
pai au turnat fundatia la primul la care am luat noi, au ajuns pana la al doilea nivel de subsol...si am vazut ca sapa si pt al doilea.

#12
soff

soff

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 23.01.2008

 irina_steaua, on Feb 22 2008, 15:01, said:

Am vazut ca sunt poze pe site, numa ca io pot sa postez in fiecare saptamana , ca le fac de la mine de la geam.
Catelushi tot mai sunt... dar la fel de multi ca in alte zone...
e ok vara, nu am simtit nimic dubios de cand stau acolo, doar de vreo doua ori de la Protan, dar cand a mirosit la noi a mirosit pana la tineretului asa ca..eu nu ma ingrijorez din cauza acestui aspect.
pai au turnat fundatia la primul la care am luat noi, au ajuns pana la al doilea nivel de subsol...si am vazut ca sapa si pt al doilea.

Pui si tu pozele pe un cont undeva ... asa 2-3 poze o data la doua saptamani :)

#13
irina_steaua

irina_steaua

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 25.10.2007
Aseara turnau placa de beton peste nivelul 2 de subsol la primul si lucrau intens la fundatia pentru al doilea bloc.Pozele o sa le postez aici.Acum s-a facut vreme frumoasa si sper sa se miste rapid ca sa-si poata respecta termenele.
o zi buna !

#14
arcadius010

arcadius010

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 10.03.2008
merci mult, poate reusesti sa pui si pozele....la anu'vom fi vecini  :D
si eu am achizitionat un apart cu 3 cam - mi se pare f. ok ca locatie iar firma este f. serioasa.

#15
soff

soff

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 23.01.2008

 irina_steaua, on Feb 26 2008, 11:52, said:

Aseara turnau placa de beton peste nivelul 2 de subsol la primul si lucrau intens la fundatia pentru al doilea bloc.Pozele o sa le postez aici.Acum s-a facut vreme frumoasa si sper sa se miste rapid ca sa-si poata respecta termenele.
o zi buna !

Nici o poza nimic? Sau erau doar posturi asa de reclama  :nonobad: ?

#16
irina_steaua

irina_steaua

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 25.10.2007
maine postez... promit

Au inaintat binisor cu lucrarile, ma trezezesc dim in "bazaitul"lor  ;)

#17
soff

soff

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 23.01.2008

 irina_steaua, on Mar 17 2008, 09:40, said:

maine postez... promit

Au inaintat binisor cu lucrarile, ma trezezesc dim in "bazaitul"lor  ;)

cateva poze de la irina:

10 Martie
Attached File  10_martie_08_071.jpg   86.41K   319 downloads

13 martie
Attached File  13martie_003.jpg   112.24K   273 downloads

15 martie
Attached File  15martie_001.jpg   95.74K   307 downloads

#18
razvanaxi

razvanaxi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 23.02.2006
Salutare, si eu am luat in pallady towers o garsoniera sincer am fost printre primii, am luat-o cu reducere 7% iesea cea mica aprox 69.700E, probabil cand au facut reducerea de 9% au mai crescut un pic preturile. Locatia e ok, si mie mi s-a spus la fel, ca la urmatoarele vor fi preturi mai mari, asa ca am preferat sa nu astept. Ce nu imi place e ca locul ramas pana in stanbox si in partea din fata e foarte mic, la o vedere nu par mai mult de 4 metrii, dar sper ca o sa iasa bine.

@ irina - uitandu-ma la poze pari sa stai chiar in blocul acela de langa, parca albastru vopsit care banuiesc a fost de nefamilisti. Ai idee blocul din fata lui, care e in paragina, de ce a ajuns asa? nu e un focar pentru zona?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate