Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Pallady Towers

- - - - -
  • Please log in to reply
520 replies to this topic

#19
irina_steaua

irina_steaua

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 25.10.2007

 razvanaxi, on Mar 24 2008, 20:06, said:

Salutare, si eu am luat in pallady towers o garsoniera sincer am fost printre primii, am luat-o cu reducere 7% iesea cea mica aprox 69.700E, probabil cand au facut reducerea de 9% au mai crescut un pic preturile. Locatia e ok, si mie mi s-a spus la fel, ca la urmatoarele vor fi preturi mai mari, asa ca am preferat sa nu astept. Ce nu imi place e ca locul ramas pana in stanbox si in partea din fata e foarte mic, la o vedere nu par mai mult de 4 metrii, dar sper ca o sa iasa bine.

@ irina - uitandu-ma la poze pari sa stai chiar in blocul acela de langa, parca albastru vopsit care banuiesc a fost de nefamilisti. Ai idee blocul din fata lui, care e in paragina, de ce a ajuns asa? nu e un focar pentru zona?
salutare vecine!
nu am avut pb cu blocul din fata, acolo locuiesc tolerati doar o familie de oameni nevoiasi cu copii  ... dar scandaluri sau altceva din fericire ,nu au fost ;)
din cate am inteles, blocul e in proprietatea  unei fabrici... care, dupa ce au vazut cum a fost reconditionat blocul nostru s ce profit au scos ... nu au mai vrut sa-l vanda.. de aia a a ramas in stadiul ala.

#20
wolfman

wolfman

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 17.12.2006
Salutare

Ceva noutati cu proiectul asta?

Ca sunt interesat de un ap de 2/3 cam

#21
soff

soff

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 23.01.2008

 wolfman, on Mar 31 2008, 17:30, said:

Salutare

Ceva noutati cu proiectul asta?

Ca sunt interesat de un ap de 2/3 cam

Ultimele poze le poti vedea pe site (au ajuns deja la nivelul solului pt blocul alfa).
Si o poza de la vecina Irina (26 martie):
Attached File  26_martie_1.jpg   337.34K   179 downloads

Pt preturi contacteaza-i pe cei de la euroest. Raspund destul de repede. Au acum o promotie "APARTAMENTELE CONTRACTATE PANA PE DATA DE 25.04.2008 BENEFICIAZA DE BUCATARIE COMPLET MOBILATA SI UTILATA".

Edited by soff, 31 March 2008 - 16:55.


#22
h0stile

h0stile

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 01.03.2008

 soff, on Mar 31 2008, 16:50, said:

Ultimele poze le poti vedea pe site (au ajuns deja la nivelul solului pt blocul alfa).
Si o poza de la vecina Irina (26 martie):
26_martie_1.jpg

Pt preturi contacteaza-i pe cei de la euroest. Raspund destul de repede. Au acum o promotie "APARTAMENTELE CONTRACTATE PANA PE DATA DE 25.04.2008 BENEFICIAZA DE BUCATARIE COMPLET MOBILATA SI UTILATA".

care e faza cu euroest? noi am fost la gigantconstruct si am tratat direct cu ei...am facut deja o rezervare pentru un apartament de 2 camere si am si demarat procedura pentru un credit imobiliar prin alpha bank (cu sucursala cu care au ei contractul). un moment, voi vorbiti de pallady towers sau residence?

Edited by h0stile, 10 April 2008 - 13:12.


#23
soff

soff

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 23.01.2008

 h0stile, on Apr 10 2008, 14:10, said:

care e faza cu euroest? noi am fost la gigantconstruct si am tratat direct cu ei...am facut deja o rezervare pentru un apartament de 2 camere si am si demarat procedura pentru un credit imobiliar prin alpha bank (cu sucursala cu care au ei contractul). un moment, voi vorbiti de pallady towers sau residence?

Topicul este despre pallady towers ...

Edited by soff, 10 April 2008 - 13:49.


#24
pizaro

pizaro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 19.05.2008

 soff, on Apr 10 2008, 14:43, said:

Topicul este despre pallady towers ...
Nu mai are nimeni nimic de zis? Am fost de curand in zona si s-au apucat si de corpul de birouri. Au ajun cu primul bloc pe la etajul 2 sau 3. Mi se pare ca merg foarte repede. Si blocul pare mai retras decat conturul subsolului. Mai sunt apartamente si la ce preturi?

#25
soff

soff

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 23.01.2008

 pizaro, on May 24 2008, 13:06, said:

Nu mai are nimeni nimic de zis? Am fost de curand in zona si s-au apucat si de corpul de birouri. Au ajun cu primul bloc pe la etajul 2 sau 3. Mi se pare ca merg foarte repede. Si blocul pare mai retras decat conturul subsolului. Mai sunt apartamente si la ce preturi?

daca trimiti un mail celor de la euroest iti vor raspunde destul de repede. Cel mai bine e sa mergi sa discuti cu ei ... in functie de cum ai banii disponibili sunt si deschisi la negocierea pretului final.

#26
irina_steaua

irina_steaua

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 25.10.2007
Inca nu s-au apucat de corpul de birouri. Blocul A si B sunt la nivelul 3 ,iar al treilea e la stadiul de fundatie, mai au de demolat benzinaria aia din fata ca sa inceapa corpul de birouri.De miscat intradevar se misca repede,cred ca sunt in grafic.Zilele astea o sa postez niste poze noi.

#27
pizaro

pizaro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 19.05.2008

 irina_steaua, on May 26 2008, 11:12, said:

Inca nu s-au apucat de corpul de birouri. Blocul A si B sunt la nivelul 3 ,iar al treilea e la stadiul de fundatie, mai au de demolat benzinaria aia din fata ca sa inceapa corpul de birouri.De miscat intradevar se misca repede,cred ca sunt in grafic.Zilele astea o sa postez niste poze noi.

Draga Irina, crede-ma ca stiu foarte bine: S-au apucat de blocul de birouri. Corpul trei este cel care vine oarecum in dreptul benzinariei.

#28
irina_steaua

irina_steaua

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 25.10.2007

 pizaro, on May 27 2008, 15:07, said:

Draga Irina, crede-ma ca stiu foarte bine: S-au apucat de blocul de birouri. Corpul trei este cel care vine oarecum in dreptul benzinariei.
Azi cand ajung acasa dau o fuga pana acolo,sa ma edific ... de la mine de  la geam poate se vede gresit ;)
O zi buna in continuare.

#29
bogdan3333

bogdan3333

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 31.08.2008

 irina_steaua, on May 29 2008, 14:57, said:

Azi cand ajung acasa dau o fuga pana acolo,sa ma edific ... de la mine de  la geam poate se vede gresit ;)
O zi buna in continuare.
cum mai stam? ce se mai vede de la geam? :-)

#30
irina_steaua

irina_steaua

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 25.10.2007
Stam bine... cred ca sunt in grafic...
primele 2 sunt aproape terminate..zilele astea cred ca toarna capacul... trimit niste poze sa le postezi, k?

#31
alex73ro

alex73ro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 25.09.2008
Din cate am auzit, dezvoltatorul are mari probleme de finantare in continuare a proiectului. Nu sunt sigur, dar auzisem chiar ca erau aproape sa opreasca proiectul. Tot neconfirmat, am auzit si zvonul ca de fapt constructorul(Cominco) il finanteaza pe dezvoltator de ceva vreme, urmand ca profitul sa se imparta la sfarsit. Pe toti cei care au contracte i-as sfatui sa puna intrebari.

#32
soff

soff

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 23.01.2008

 alex73ro, on Sep 25 2008, 23:23, said:

Din cate am auzit, dezvoltatorul are mari probleme de finantare in continuare a proiectului. Nu sunt sigur, dar auzisem chiar ca erau aproape sa opreasca proiectul. Tot neconfirmat, am auzit si zvonul ca de fapt constructorul(Cominco) il finanteaza pe dezvoltator de ceva vreme, urmand ca profitul sa se imparta la sfarsit. Pe toti cei care au contracte i-as sfatui sa puna intrebari.

Cred ca te referi la cel de-al patrulea proiect al lor - de la trapezului:

"Cresterea dobanzilor ne-a afectat si pe noi, dar si pe clientii nostri.... Creditele pe care le avem contractate, precum si apartamentele din proiectele noastre sunt vandute in lei", declara Corneliu Serban, general manager al firmei Gigant Construct, care dezvolta ansamblurile Pallady Residence si Pallady Towers din Titan.
Primul proiect al companiei, Gura Siriului, a fost finalizat tot in Titan, zona in care Gigant Construct anuntase ca va incepe anul acesta lucrarile la un nou proiect.
"Vom amana putin cel de-al patrulea proiect care trebuia inceput la sfarsitul verii in zona Trapezului, pentru a vedea ce se intampla in piata", spune Serban.

Edited by soff, 26 September 2008 - 12:40.


#33
razvanaxi

razvanaxi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 23.02.2006
Am citit ieri aritcolul asta: reduceri de preturi , stie cineva daca se aplica la orice fel de apartament sau in orice bloc? reducerea chiar e de 25%?

Razvan

#34
soff

soff

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 23.01.2008

 razvanaxi, on Oct 21 2008, 09:26, said:

Am citit ieri aritcolul asta: reduceri de preturi , stie cineva daca se aplica la orice fel de apartament sau in orice bloc? reducerea chiar e de 25%?

Razvan

Garsonierele s-au redus doar vreo 3-4%. Reducerea mai mare e la ap de 2 camere (20-25%). Cele de 3 le-au spart in garsoniere si apartamente de 2 camere.

Mie nu prea imi convine chestia cu spartul apartamentelor mari. Practic complexul s-a transformat brusc intr-unul de nefamilisti. In contractul meu scrie clar ca blocul va avea x apartamente de 2 camere si y apartamente de 3 camere - stie cineva daca pot fi dati in judecata pe baza acestui aspect al contractului semnat?

#35
razvanaxi

razvanaxi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 23.02.2006

 soff, on Oct 21 2008, 18:15, said:

Garsonierele s-au redus doar vreo 3-4%. Reducerea mai mare e la ap de 2 camere (20-25%). Cele de 3 le-au spart in garsoniere si apartamente de 2 camere.

Mie nu prea imi convine chestia cu spartul apartamentelor mari. Practic complexul s-a transformat brusc intr-unul de nefamilisti. In contractul meu scrie clar ca blocul va avea x apartamente de 2 camere si y apartamente de 3 camere - stie cineva daca pot fi dati in judecata pe baza acestui aspect al contractului semnat?

le-au spart in toate blocurile?(am observat ca al treilea nici nu l-au inceput). Devine un pic frustrant pentr noi astia de am luat la inceput ca altii sa ia mai ieftin ca noi.. dar asta e piata..., macar sa il termine la termen.

#36
soff

soff

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 23.01.2008

 razvanaxi, on Oct 22 2008, 10:12, said:

le-au spart in toate blocurile?(am observat ca al treilea nici nu l-au inceput). Devine un pic frustrant pentr noi astia de am luat la inceput ca altii sa ia mai ieftin ca noi.. dar asta e piata..., macar sa il termine la termen.

Tu ai luat garsoniera printre primii. Preturile sunt inca mai mari decat preturile initiale. Ieftinirea a fost fata de ultimele preturi care erau exagerate - garsoniera mare (65mp) era in jur de 95.ooo euro - acum e 91.ooo. Pretul initial a fost cam 80.ooo euro - plus ca euro era mult mai ieftin.

Despre spart apartamentele de 3 camere - stiu ca in T3 toate au fost sparte toate, in T4 sigur nu toate pentru ca deja s-au vandut cateva. Banuiesc ca va fi singurul cu apartamente de 3 camere pentru ca ar strica designul exterior daca unele etaje ar avea balcon mare de 3 camere iar altele balconul divizat.

La al treilea (T2) au inceput doar sapaturile. Poate vor renunta la el :D

Edited by soff, 22 October 2008 - 11:08.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate