Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Pallady Towers

- - - - -
  • Please log in to reply
520 replies to this topic

#505
Gigi_m

Gigi_m

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 19.02.2019

View Postbogdan139, on 09 februarie 2019 - 13:12, said:

Se mai poate negocia pretul? Locurile de parcare cat costa?

Am incercat sa negociez si nu am obtinut nimic ... cat despre locurile de parcare 4000€ afara ... 6000€ in subteran

View Postjorg_ro, on 17 noiembrie 2015 - 18:18, said:

Eram interesat de un apartament/ garsoniera in complexul Pallady Towers unde proprietarul este Credit Europe Bank.
Am luat legatura cu intermediarul Premier-Estate care s-a dovedit total neprofesionisti din punctul meu de vedere.
Pe langa faptul ca au vehiculat mai multe preturi pentru acelasi apartament (38000 EUR, 38700 EUR, 38500 EUR), m-au informat ca pretul e usor negociabil.
Prin urmare pe 02.11.2015 am completat un formular de oferta catre banca urmand ca cei de la Premier-Estate sa trimita oferta catre Credit Europe Bank.
Plata urma sa se faca cash.
Avand in vedere ca timp de 2 saptamani nu am primit nici un raspuns am luat legatura cu ei.
Raspunsul a fost bizar: au considerat ca oferta e prea mica ( :D ) si nu au trimis-o la banca. Dar nici macar nu au catadicist sa ma anunte!
Ultimul raspuns telefonic a fost ceva de genul: "Pretul este fix 38500 si orice alta oferta e rejectata de catre mine!"
Intrebarea mea e:
Aceasta este procedura normala de vanzare a apartamentelor in acest complex?
Putem cumpara direct sau de la alti reprezentanti ai bancii sau acesti domni/doamne sunt unici reprezentanti?
Cineva de la Credit Europe Bank?

Cu asa vanzari nu-i de mirare ca complexul este GOL!!

Si tot ei se ocupa de vanzarea apt din T0 si T1...

#506
vyktor_g

vyktor_g

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 04.02.2019
salutare
pentru cine e interesat de stadiul blocului T1, astazi am fost anuntati ca saptamana urmatoare vom semna actul aditional la antecontract, ultimul document necesar la dosarul de credit.
restul documentelor ne-au spus ca sunt gata (dezmembrari, cadastru, intabulare etc).

toate bune!

#507
FlorentinaCiobanu

FlorentinaCiobanu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.02.2019
Buna ziua,

Imi poate spune cineva care sunt costurile de intretinere/mentenanță?

M-ar interesa sa cumpăr un apartament în T1 cu două camere.

Sunt în regulă cu documentele? Intreb pentru ca de la biroul de vânzări am întrebat dacă există o problemă din cauza furnizorului în relația cu banca eu imi primesc avansul înapoi? Răspunsul a fost da, doar ca acest lucru nu se poate trece în ante-contract si m-a pus putin pe gânduri.

În ceea ce privește finisajele ati avut probleme cu ele?

Multumesc!

#508
vyktor_g

vyktor_g

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 04.02.2019

View PostFlorentinaCiobanu, on 27 februarie 2019 - 10:14, said:

Buna ziua,

Imi poate spune cineva care sunt costurile de intretinere/mentenanță?

M-ar interesa sa cumpăr un apartament în T1 cu două camere.

Sunt în regulă cu documentele? Intreb pentru ca de la biroul de vânzări am întrebat dacă există o problemă din cauza furnizorului în relația cu banca eu imi primesc avansul înapoi? Răspunsul a fost da, doar ca acest lucru nu se poate trece în ante-contract si m-a pus putin pe gânduri.

În ceea ce privește finisajele ati avut probleme cu ele?

Multumesc!

Buna ziua,
Maine sper sa primesc documentatia pentru credit, iar vineri ma duc la banca si va pot spune apoi daca e totul in regula, insa eu cred ca sunt ok.
Cu finisajele, va recomand sa faceti o vizionare inainte in apartamentul respectiv. Au fost mici 'defecte', atat de fabricatie, cat si de montaj, insa au fost prinse in PV de pre-receptie si remediate. Mai urmeaza si PV la receptie, unde din nou se mai pot semnala nereguli. Iar dupa, mai au garantie.. un an sau 2, nu mai retin exact.
Legat de costuri, din ce am inteles, doar de paza se plangeau proprietarii din T2 si T3, care a fost eliminata sau schimbata, in rest erau decente cheltuielile (3-3,5 lei/mp util, din care un sfert era paza si cu apa inclusa).
Sper sa va fie de folos.

Multumesc.

Edited by vyktor_g, 27 February 2019 - 12:58.


#509
FlorentinaCiobanu

FlorentinaCiobanu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.02.2019

View Postvyktor_g, on 27 februarie 2019 - 12:57, said:

Buna ziua,
Maine sper sa primesc documentatia pentru credit, iar vineri ma duc la banca si va pot spune apoi daca e totul in regula, insa eu cred ca sunt ok.
Cu finisajele, va recomand sa faceti o vizionare inainte in apartamentul respectiv. Au fost mici 'defecte', atat de fabricatie, cat si de montaj, insa au fost prinse in PV de pre-receptie si remediate. Mai urmeaza si PV la receptie, unde din nou se mai pot semnala nereguli. Iar dupa, mai au garantie.. un an sau 2, nu mai retin exact.
Legat de costuri, din ce am inteles, doar de paza se plangeau proprietarii din T2 si T3, care a fost eliminata sau schimbata, in rest erau decente cheltuielile (3-3,5 lei/mp util, din care un sfert era paza si cu apa inclusa).
Sper sa va fie de folos.

Multumesc.


Buna ziua,

Mi-ar fi de ajutor sa imi dati un feedback dupa ce mergeti la banca.

Multumesc

#510
Ion_Victor_Radu

Ion_Victor_Radu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 05.03.2019
De ce nu apelati la un avocat?
Actele sunt standard, iar daca nu va convine o litera... Nu vor modifica nimic.
Ei vor sa vanda, dumneavoastra sa... Cumparati. Iar banca nu are nimic impotriva (doar dobanda si soldul).
Daca omul a spus ca au semnat actul aditional cel cu nr. de cadastru etc. Unde ar mai fi problema.
Sfat : conf legislatiei au dreptul ca apartamentul sa fie cu 5% mai mic decat in schita. Este posibil ca in cazul meu spatiul destinat MSV sa aiba latimea de 58 cm(65 cm in schita).
Receptia finala inseamna ca esti ok cu ce vezi. Garantia este pt cele ascunse si nevazute.
Puneti va rog intrebari la obiect. Si poate va sprijinim cu ce putem.
Recomandare: apelati la un broker de credite(au experienta in domeniu gen acte dezvoltatori) si vedeti apartamentul(sigur este gata).

#511
vyktor_g

vyktor_g

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 04.02.2019

View PostFlorentinaCiobanu, on 28 februarie 2019 - 14:38, said:



Buna ziua,

Mi-ar fi de ajutor sa imi dati un feedback dupa ce mergeti la banca.

Multumesc

Salutare,
Am primit ok-ul de la banca, avem creditul aprobat. Nu au fost probleme cu actele, insa au fost foarte multe de verificat, avand in vedere istoricul, dar mi-au pus la dispozitie toate actele necesare.
Urmeaza sa stabilim semnarea contractului final si sa primim cheia.

Succes tuturor!

#512
george251

george251

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 26.07.2007
"Istoricul" se refera la istoricul cladirii, sau la relatia dvs anterioara cu banca? Daca e vorba despre cladire sau dezvoltator, inteleg ca dupa aceste verificari totul e ok si asta e de bine!

#513
vyktor_g

vyktor_g

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 04.02.2019

View Postgeorge251, on 13 martie 2019 - 10:57, said:

"Istoricul" se refera la istoricul cladirii, sau la relatia dvs anterioara cu banca? Daca e vorba despre cladire sau dezvoltator, inteleg ca dupa aceste verificari totul e ok si asta e de bine!

Istoricul ansamblului Pallady Towers :) teren, blocuri, autorizatii, AVC etc.

#514
george251

george251

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 26.07.2007
Dintre cei care ati trecut prin asa ceva deja, ne-ati putea spune cam ce costuri au mai fost in plus, pana la faza finala de cumparare, fata de pretul apartamentului afisat initial pe site, sa zicem? Va multumesc!

#515
vyktor_g

vyktor_g

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 04.02.2019

View Postgeorge251, on 19 martie 2019 - 16:48, said:

Dintre cei care ati trecut prin asa ceva deja, ne-ati putea spune cam ce costuri au mai fost in plus, pana la faza finala de cumparare, fata de pretul apartamentului afisat initial pe site, sa zicem? Va multumesc!

taxele notariale, care difera in functie de pretul apartamentului.
vedeti calculator taxe aici:  https://legeaz.net/u...-taxe-notariale
si daca luati credit, costurile aferente acordarii creditului.
alte costuri nu sunt, decat daca vreti sa faceti imbunatatiri la apartament, insa ei il predau la cheie, la pretul din contract.

#516
Georgi-Geo

Georgi-Geo

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.04.2019
Buna ziua! Este cineva care s-a mutat in T1 si îmi poate da câteva detalii despre racordarea la gaze? Am înțeles ca apartamentele sunt racordate la apa si energie electrică, dar la gaze nu. Știți cumva de ce racordarea la gaze se face dupa ce semnezi contractul de vânzare cumpărare?

#517
bogdan139

bogdan139

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 15.12.2006
E cineva pe aici care și-a cumpărat în T0? Mă gândeam să ne facem un grup de watsaap/fb.

#518
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006

 Georgi-Geo, on 23 aprilie 2019 - 08:20, said:

Buna ziua! Este cineva care s-a mutat in T1 si îmi poate da câteva detalii despre racordarea la gaze? Am înțeles ca apartamentele sunt racordate la apa si energie electrică, dar la gaze nu. Știți cumva de ce racordarea la gaze se face dupa ce semnezi contractul de vânzare cumpărare?

Nu semna nimic daca nu ai apartamentul racordat la gaze.

#519
mariusssss

mariusssss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 12.07.2006
"PALLADY TOWERS BY ANCHOR GRUP A FOST VÂNDUT INTEGRAL".
Pe bune?

#520
bogdan139

bogdan139

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 15.12.2006
E vândut de anul trecut din decembrie.

#521
the_blue_raven

the_blue_raven

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,963
  • Înscris: 03.12.2021
Buna -e vreun proprietar in blocurile finalizate in 2010 ?

Parcarea are sistemele anti incendiu in functiune ?

Sunt probl cu infiltratii ?

Cu zgomotul intre apartamente ?

Presiunea la apa / gaz.. alte aspecte

Taxa de mentenanta ?

Multumesc

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate