Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!
 Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 

"Omuletii verzi"

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
309 replies to this topic

#73
mitre

mitre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,167
  • Înscris: 03.09.2006

View Postcaroline_hi, on Feb 17 2008, 15:59, said:

Atunci care varianta o preferi?:P

LE:
andreic
Deci cineva le-a facut o farsa? Sau ce sugerezi?

la vremea accea nu era asa tehnologie ca acum vorbim de mai bine de un deceniu. iar cat despre constanta luminii .... daca suprafata ar fi fluida ma rog cam ca apa eventual s-ar modifica cred.

View Postm3th0dman, on Feb 17 2008, 16:02, said:

Celălat a văzut, sau numai tu?
da a vazut sigur ca da. dar era cam ... preocupata de altceva. si nu prea interesata oricum a vazut si a confirmat.

Edited by mitre, 17 February 2008 - 16:06.


#74
caroline_hi

caroline_hi

    One moon shows in every pool, in every pool the one moon.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,813
  • Înscris: 04.12.2007
Acum am observat ca si cipiromsl vorbeste tot de padurea Baciu.
Am gasit titlu nou de topic: Sa fie padurea Baciu bantuita de strigoi sau extraterestri ?  :lol:

O fi ceva neinregula cu padurea aia? :lol:
Hmmmm...imi starneste curiozitatea. Daca nu as sta atat de departe m-as duce si eu pana acolo.

#75
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,705
  • Înscris: 07.02.2003

View Postcaroline_hi, on Feb 17 2008, 16:15, said:

Am gasit titlu nou de topic: Sa fie padurea Baciu bantuita de strigoi sau extraterestri ?  :lol:
Asta e titlu de 0tv :D

View Postcaroline_hi, on Feb 17 2008, 16:15, said:

O fi ceva neinregula cu padurea aia? :lol:
In afara faptului ca prin zona sunt statiile de transmisie radio/tv (Feleac) si poate vreo unitate militara de care nu stim... n-am idee ce ar putea fi.

#76
mitre

mitre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,167
  • Înscris: 03.09.2006

View Postcaroline_hi, on Feb 17 2008, 16:15, said:

Acum am observat ca si cipiromsl vorbeste tot de padurea Baciu.
Am gasit titlu nou de topic: Sa fie padurea Baciu bantuita de strigoi sau extraterestri ?  :lol:

O fi ceva neinregula cu padurea aia? :lol:
Hmmmm...imi starneste curiozitatea. Daca nu as sta atat de departe m-as duce si eu pana acolo.

eram student atunci. totdeauna a meritat sa ajung in zona. :D  si chiar mai aproape de oras nu la padure.

#77
caroline_hi

caroline_hi

    One moon shows in every pool, in every pool the one moon.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,813
  • Înscris: 04.12.2007

View Postmitre, on Feb 17 2008, 17:12, said:

eram student atunci. totdeauna a meritat sa ajung in zona. :D  si chiar mai aproape de oras nu la padure.
Si in afara de propria experienta, ai mai auzit si pe altii spunand chestii de genul de acel loc? Ca cipiromsl e convins de faptul ca acolo se intampla lucruri ciudate si de faptul ca extraterestrii ne viziteaza.

#78
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,705
  • Înscris: 07.02.2003

View Postcaroline_hi, on Feb 17 2008, 17:29, said:

Ca cipiromsl e convins de faptul ca acolo se intampla lucruri ciudate si de faptul ca extraterestrii ne viziteaza.
Daca ne viziteaza, de ce se ascund, la ce-i ajuta ca ne viziteaza, de unde vin... etc etc :)

#79
mitre

mitre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,167
  • Înscris: 03.09.2006

View Postcaroline_hi, on Feb 17 2008, 17:29, said:

Si in afara de propria experienta, ai mai auzit si pe altii spunand chestii de genul de acel loc? Ca cipiromsl e convins de faptul ca acolo se intampla lucruri ciudate si de faptul ca extraterestrii ne viziteaza.

am mai auzit cate ceva dar nu m-a interesat. in astfel de aspecte nu conteaza decat observatia directa. culmea ca a fost intamplatoare. o seara romantica care iti da de gandit.

#80
Chrisforever

Chrisforever

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,252
  • Înscris: 25.12.2006
Sper sa vizitez si eu aceasta padure in vacanta de primavara.O sa fac si niste poze sa vad daca e ceva neobisnuit. :thumbup:

#81
caroline_hi

caroline_hi

    One moon shows in every pool, in every pool the one moon.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,813
  • Înscris: 04.12.2007

View PostChrisforever, on Feb 17 2008, 19:24, said:

Sper sa vizitez si eu aceasta padure in vacanta de primavara.O sa fac si niste poze sa vad daca e ceva neobisnuit. :thumbup:
Ramai fidel Softpedia si ne povestesti si noua. :lol:

andreic said:

Daca ne viziteaza, de ce se ascund, la ce-i ajuta ca ne viziteaza, de unde vin... etc etc
De acord.
Alta chestie: cica mai este ipoteza cum ca noi am avansat tehnologic atat de mult in ultimii ani datorita ajutorului extraterestrilor, tehnologiei lor.
De unde tehnologia? Pai presupusa nava prabusita in Roswell cica. Si cica in secret, de fapt, noi avem contact cu ei, ei ajutandu-ne.
Ai fi surprins sa afli ca unii chiar cred in chestii de genul.
Eu nu, pana la proba contrarie de neclintit, nu.

#82
m3th0dman

m3th0dman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,269
  • Înscris: 03.01.2007

View Postcaroline_hi, on Feb 17 2008, 20:18, said:

De acord.
Alta chestie: cica mai este ipoteza cum ca noi am avansat tehnologic atat de mult in ultimii ani datorita ajutorului extraterestrilor, tehnologiei lor.
De unde tehnologia? Pai presupusa nava prabusita in Roswell cica. Si cica in secret, de fapt, noi avem contact cu ei, ei ajutandu-ne.
Ai fi surprins sa afli ca unii chiar cred in chestii de genul.
Eu nu, pana la proba contrarie de neclintit, nu.
Faza asta îi comună cu cea din filmul Transformers cumva (asta dacă l-ai văzut)?

#83
mitre

mitre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,167
  • Înscris: 03.09.2006
vedeti bariera de limba dintre un roman si un  ......... chinez de ex sau cea de comportament dintre un neamt si  un ......tigan de ex ce sa mai vorbim de doua specii. uite ca nu ne putem intelege nici cu delfinii si cum suntem o specie oportunista nu cred ca am rata sansa sa ii jupuim de tot mai ales de resursa energetica.

#84
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,705
  • Înscris: 07.02.2003

View Postcaroline_hi, on Feb 17 2008, 20:18, said:

Alta chestie: cica mai este ipoteza cum ca noi am avansat tehnologic atat de mult in ultimii ani datorita ajutorului extraterestrilor, tehnologiei lor.
De unde tehnologia? Pai presupusa nava prabusita in Roswell cica. Si cica in secret, de fapt, noi avem contact cu ei, ei ajutandu-ne.
E aiurea, se fac cercetari permanente in toate domeniile, tarile civilizate investesc enorm in cercetare, fata de Romania care e undeva la coada.
Daca vrei si un argument killer iata aici - daca noi am fi avut tehnologie extraterestra (deci transportata de la mari distante), cum se face ca ne chinuim sa facem o statie spatiala si ocazional mai sarim si in aer cu naveta in loc sa atingem un panel si sa spuram cu mult peste viteza luminii catre alte planete, eventual sa le multumim extrateresrilor pt tehnologie :P
Daca luam si latura negativa e cam asa - daca am fi avut tehnologia extraterestra, cum de n-am cucerit pana acum alte civilizatii, n-am facut baze militare in afara sistemului solar & stuff, tinand cont de natura umana... vezi bomba cu hidrogen si filmuletele siropoase despre distrugeri :P

Edited by andreic, 17 February 2008 - 22:31.


#85
cipiromsl

cipiromsl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 10.02.2008

View Postcaroline_hi, on Feb 17 2008, 17:15, said:

Acum am observat ca si cipiromsl vorbeste tot de padurea Baciu.
Am gasit titlu nou de topic: Sa fie padurea Baciu bantuita de strigoi sau extraterestri ?  :lol:

O fi ceva neinregula cu padurea aia? :lol:
Hmmmm...imi starneste curiozitatea. Daca nu as sta atat de departe m-as duce si eu pana acolo.
Hmmmmm......
Gresit ¨vorbeste ¨
Mai corect vorbeam.
Nu uita zis si facut, eee ca mai arunc cate o privire pe aici este cu totul alceva :)

#86
caroline_hi

caroline_hi

    One moon shows in every pool, in every pool the one moon.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,813
  • Înscris: 04.12.2007

View Postmitre, on Feb 17 2008, 21:47, said:

vedeti bariera de limba dintre un roman si un  ......... chinez de ex sau cea de comportament dintre un neamt si  un ......tigan de ex ce sa mai vorbim de doua specii. uite ca nu ne putem intelege nici cu delfinii si cum suntem o specie oportunista nu cred ca am rata sansa sa ii jupuim de tot mai ales de resursa energetica.
Pe cine? Noi pe extraterestri? Nu vad cum. :lol:

#87
mitre

mitre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,167
  • Înscris: 03.09.2006

View Postcaroline_hi, on Feb 18 2008, 16:08, said:

Pe cine? Noi pe extraterestri? Nu vad cum. :lol:
asa am vrea noi sa ii jefuim iar daca ar fi in contact cu noi am incerca tot felul de smecherii care mai de care.

#88
caroline_hi

caroline_hi

    One moon shows in every pool, in every pool the one moon.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,813
  • Înscris: 04.12.2007

View Postmitre, on Feb 18 2008, 18:23, said:

asa am vrea noi sa ii jefuim iar daca ar fi in contact cu noi am incerca tot felul de smecherii care mai de care.
Dar cum am putea noi fraieri niste fiinte mai inteligente ca noi....si presupun mai civilizate? :lol:

#89
mitre

mitre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,167
  • Înscris: 03.09.2006

View Postcaroline_hi, on Feb 18 2008, 18:37, said:

Dar cum am putea noi fraieri niste fiinte mai inteligente ca noi....si presupun mai civilizate? :lol:

cred ca sunt mai naivi ca noi daca exista.

#90
caroline_hi

caroline_hi

    One moon shows in every pool, in every pool the one moon.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,813
  • Înscris: 04.12.2007

View Postmitre, on Feb 18 2008, 19:58, said:

cred ca sunt mai naivi ca noi daca exista.
:huh:
Naivitatea si inteligenta nu au nimic in comun.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate