Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...
 Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...
 Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie
 

Dacia logan facelift

- - - - -
  • Please log in to reply
176 replies to this topic

#73
Dragon Warrior

Dragon Warrior

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,636
  • Înscris: 23.09.2006
Clapeta de deschidere a usilor este luata de la Megane.

#74
Tom_Cat

Tom_Cat

    Aproape acolo

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,159
  • Înscris: 01.01.2007
Ivane, daca ai anii necesari adu-ti aminte ce era in magazine in anii 80, apoi in anii 90 , 2000 si acum in 2008.Puterea de cumparare a crescut enorm, iar numarul mare de masini noi de pe strada refecta alta realitate.Daca tu nu esti in stare sa te sincronizezi cu realitatea ce te inconjoara nu este problema mea.

Da, economia creste iar pretentiile oamenilor cresc.Daca nu ma crezi da o tura pe daciaclub si vezi aculo ce isi doresc acum oamenii care vor o Dacie.


De asemenea pe aceasta cale fac o rugaminte pentru toti orientalii: daca va place lumea a -3-a emigrati.

#75
kodiak

kodiak

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,307
  • Înscris: 15.01.2007

View PostDragon Warrior, on May 2 2008, 11:07, said:

Clapeta de deschidere a usilor este luata de la Megane.

La asta ma refeream, la clapeta, ca e pusa dupa miner si mi se pare mai incomod de accesat!
Mersi Dragonule!

#76
morosanuciprian

morosanuciprian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 21.06.2004
Sandero va fi lansat in iunie, iar faceliftul in septembrie - cel putin asa estimez eu. Si spun asta pentru ca in septembrie 2006 a fost prezentata colectia 2 (deci la 2 ani de la lansarea Logan-ului in Romania), in 2007 tot septembrie noul dci de 85 CP, iar acum in 2008 facelift-ul.

#77
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,704
  • Înscris: 22.11.2007
Un alt plus este ca are oglinzi mari pe toate modelele, nu doar pe varianta de varf. Fara indoiala e un plus, poate mult peste ceea ce se astepta, insa sunt curios sa vad preturile :) . Nu cred ca or sa ramana la fel .. pentru ca nu ar mai lua nimeni Sandero, sau poate preturile raman la fel si scad la sandero. Insa parerea mea e ca vor creste preturile la Logan, iar sandero va avea un pret aproximativ egal sau un pic mai mic decat e acum loganul.

Edited by bossake, 02 May 2008 - 11:17.


#78
IVAN_V

IVAN_V

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 570
  • Înscris: 02.04.2008

View PostTom_Cat, on May 2 2008, 10:17, said:

Ivane, daca ai anii necesari adu-ti aminte ce era in magazine in anii 80, apoi in anii 90 , 2000 si acum in 2008.Puterea de cumparare a crescut enorm, iar numarul mare de masini noi de pe strada refecta alta realitate.Daca tu nu esti in stare sa te sincronizezi cu realitatea ce te inconjoara nu este problema mea.

Da, economia creste iar pretentiile oamenilor cresc.Daca nu ma crezi da o tura pe daciaclub si vezi aculo ce isi doresc acum oamenii care vor o Dacie.


De asemenea pe aceasta cale fac o rugaminte pentru toti orientalii: daca va place lumea a -3-a emigrati.
Atunci de ce exista un Top 10 al celor mai ieftine masini ? Si de ce apar in top nume grele ca Fiat si Hyundai ? Si Dacia ..neica nimeni zice pas.. buuun.. tipic romanesc. Si ca fapt divers.. stii cate milioane de romani inca lucreaza pe minimul pe economie ? Sau sa zicem 5-6 mil ? Uite puterea de cumparare a romanilor. Daca tu + 60% din RO va permiti mid level, nu inseamna ca toata RO isi permite mid level. Economia creste artificial. In curand o sa faca poc... ce distractie o sa fie. Garantat. Rugamintea spre orientali e chiar hilara si putin nerealista. Oriental e si japonezul, si m-as muta in Japonia in orice clipa. E de departea tara cea mai fascinanta si bogata cultural...pentru mine cel putin... iti trebuie 5 vieti ca sa vezi si sa "traiesti" tot ceea ce este cultura japoneza.

Edited by IVAN_V, 02 May 2008 - 11:43.


#79
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004

View PostTom_Cat, on May 2 2008, 10:17, said:

Ivane, daca ai anii necesari adu-ti aminte ce era in magazine in anii 80, apoi in anii 90 , 2000 si acum in 2008.Puterea de cumparare a crescut enorm, iar numarul mare de masini noi de pe strada refecta alta realitate.

Da mai, si din cauza asta trebuie sa supraapreciem o masina low-cost si sa platim pe ea cat pentru o masina mid-cost, desi nu s-a schimbat nimic important la ea (modificarile nu au de ce sa creasca pretul). Snobii tevii de esapament...

#80
akajohn

akajohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,814
  • Înscris: 15.07.2004

View Postmorosanuciprian, on May 2 2008, 10:54, said:

Sandero va fi lansat in iunie, iar faceliftul in septembrie - cel putin asa estimez eu. Si spun asta pentru ca in septembrie 2006 a fost prezentata colectia 2 (deci la 2 ani de la lansarea Logan-ului in Romania), in 2007 tot septembrie noul dci de 85 CP, iar acum in 2008 facelift-ul.

nu stiu exact datele dar si eu banuiesc cam la fel pentru ca ceva Marketing mai cunosc si eu :) ideea este sa se faca aceste campanii inainte ca oamenii sa plece in concediu (adica cel tarziu iunie) pentru ca dupa plecare deja nu conteaza daca vad mesajul ca in mod clar nu or sa cumpere in urmatoarele 2-3 luni (nu mai au bani dupa concediu si nici de imprumuturi nu le arde) sau eventual in Septembrie pentru a prinde nebunia cu cumparaturile din Noiembrie - Decembrie... in general daca vrei sa-ti faci reclama la un produs sau lansezi ceva nou in Noiembrie si Decembrie este foarte greu sa fii prezent pentru ca toata lumea are ceva de lansat si se cheltuie imens pentru publicitate, cu alte cuvinte e foarte greu sa fii vizibil... In septembrie deja bugetul de dupa concediu incepe sa creasca si lucrurile revin mai spre normal deci omul poate sa se gandeasca si la achizitia unei masini...
asta asa mai offtopic...;) chiar sunt curios cat de aproape de adevar o sa fim... oricum ar fi o mare prostie sa lanseze ambele modele in acelasi timp...

#81
Tom_Cat

Tom_Cat

    Aproape acolo

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,159
  • Înscris: 01.01.2007
Daca pe langa estetic va fi implementat si sistemul nou de centuri de siguranta,AFU si air-bag-uri laterale standard atunci eu asta il numesc un pas inainte si merita fiecare cent in plus.

#82
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
in standard la cel mai ieftin model nu va fi. exista insa si acum Logan partener unde ai airbagurile laterale standard..

#83
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,060
  • Înscris: 02.09.2005

View PostTom_Cat, on May 2 2008, 11:17, said:

Puterea de cumparare a crescut enorm, iar numarul mare de masini noi de pe strada refecta alta realitate.

Da, a crescut de cand nu se mai pot inmatricula masini vechi si de cand a putut toata lumea sa isi faca credite... habar n-ai cate din masinile alea noi de care vb tu sunt platite cu banii jos... Te asigur eu ca nici macar 25%... Te inseli amarnic daca-ti inchipui ca masinile noi de pe strada au aparut fiindca ar avea romanii mai multi bani...
Cat despre face lift, e un pas inainte, cat de mic sau mare inca nu se stie... asta numai timpul o va arata.... ma bucur sa vad acele portiere... dar, sa nu uitam, pretul va conta enorm in a spune cat de reusit e acest face lift sau nu.... anyway, dupa ochiul meu, seamana cu vectra toata ziua... :)

Edited by jericho, 03 May 2008 - 12:14.


#84
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006
Nu pot sa spun decat un banc:
Ion si Maria (sau noi si loganul...depinde, pot fi folosite oricate variante)...
Maria putea a transpiratie de mureai...
Ion ii spune ca miroase ca o balega si o roaga sa isi dea cu parfum.
Maria isi da cu parfum, miros de brad si vine sa ii arate ca s-a parfumat...e, acum ce zici, a ce miros?
Ion: a balega intr-o padure de brazi...  :rolleyes:

Edited by xtremdriving, 03 May 2008 - 12:08.


#85
EPoX

EPoX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 18.01.2004
mai multe fotografii cu si despre acest facelift:

http://www.automotor...logan-facelift/

Pare destul de interesanta ... ar fi fost totusi frumos sa fie modificari majore ..

[ http://www.automotorclub.com/articole-2008/dacia-logan-facelift/galerie-foto/images/dacia-logan-facelift-automotorclub-pic09.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#86
IVAN_V

IVAN_V

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 570
  • Înscris: 02.04.2008
Au francezi astia asa un talent in a complica lucrurile...De ex.. capota motorului ce ranforsare are.. complet inutil de complicata. Adica daca-i facea un X era perfect, dar nuu..trebe sa faca ei model de model, care automat se regaseste in pretul capotei. Stau si ma intreb cum pot costa unele piese, multe chiar, mai mult decat la VW de ex. Cum ? Piese care cu siguranta crapa primele pe Renault. CA sa nu mia zic de toate " inovatile" marca reanault la capitolul "reparatii". Intrebati un mecanic cat de greu se repara un Renault ..prin urmare si un Logan cred ca e la fel... Toate puse aiurea, toate cu tot felul de suruburi inventie proprie.. care automat is mai scumpe decat ar trebuie sa fie.. Stiti cat costa un scut de motor Logan ? :D Ultima data , acu vreun an era 7 milioana.o bucat de tabla.. oarecum profilata, dar care nu rezista la nimic serios...Si cate altele de zici ca-s fabricate de Benz...

#87
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
lol la baia mare un scut costa cam 3 milioane de lei. de tabla. insa scutul ala e standard la orice Logan din cate stiu eu.. si oricum e mai bun decat scut de plastic cum e la multe marci de "prestigiu" ce nu se strica niciodata nu crezi? :lol: mie imi place cum arata faceliftul..

#88
whitewizard

whitewizard

    Softpedist pana la moarte!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,070
  • Înscris: 07.05.2006

View PostBasarab, on Feb 7 2008, 14:20, said:

Noua dacie Logan cu design complet refacut
Dacia Logan primeste in 2008 o caroserie noua dar si un look refacut cu totul. Menit sa impulsioneze vanzarile si sa la mentina la un nivel ridicat pana la aparitia unui model complet nou, faceliftul Loganului va fi unul major, cu modificari semnificative la exterior dar si la interior. Vom avea blocuri optice in stilul Sandero, o noua grila fata cu o noua sigla si un interior cu o calitate crescuta.

Daca la inceput Renault a folosit procese de productie cat mai ieftine in dorinta de a reduce costurile la minim, succesul neasteptat al Loganului ii impinge acum sa acorde o mai mare importanta designului general, in dauna aparitiei unor costuri de productie suplimentare. Modelul cu facelift se afla deja in teste si a fost surprins de cei de la Worldcarfans, ce au realizat si o poza modificata pe calculator, bazata cel mai probabil pe caroseria unei Laguna 3. Cum va arata in realitate noul Logan vom vedea cel mai curand posibil la Salonul Auto de la Geneva, acolo unde alaturi pe noul model hatchback, va reprezenta principala atractie a standului producatorului rom

S-AR PUTEA SA APARA SI SUV!!
Mai fratilor , orice e binevenit la masinile "autohtone" ale noastre.Scriu in speranta ca citesc si acei de la Dacia "reanult Auto", proiectantii lu' peste prajit.Cu toata economia la o masina , sa o faca putin mai lata , asta pentru stabilitate si mai lunga decat Loganul 10-15 cm , sa-r putea?Ca zici ca au fost bagate in compactorul de deseuri.Parerea mea!

#89
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
mai lunga? pt ce? ca si asa spatiul in interior e imens. nu uita ca Logan e un sedan de clasa mica insa cu spatiul de clasa compacta..

#90
whitewizard

whitewizard

    Softpedist pana la moarte!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,070
  • Înscris: 07.05.2006

View Postromaximusro, on May 3 2008, 14:19, said:

mai lunga? pt ce? ca si asa spatiul in interior e imens. nu uita ca Logan e un sedan de clasa mica insa cu spatiul de clasa compacta..
Pentru putin design , uita-te la BMW-ul tau din avatar si vezi o diferenta, cum arata?Loganul sti cum arata, nu compar masinile dar.. :thumbup: are o forma , spoilere ceva, mai mult spatiu la bagaje , se gaseste ce si unde.

Edited by whitewizard, 03 May 2008 - 14:24.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate