Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...
 Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...
 Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie
 

Dacia logan facelift

- - - - -
  • Please log in to reply
176 replies to this topic

#55
Mr.Jinx

Mr.Jinx

    Gigant ca NY

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,186
  • Înscris: 11.07.2006
dar imagini mai largi, cu toată mașina, pe când? nu-mi pot da seama de toate formele doar din aceste imagini :D

#56
Tom_Cat

Tom_Cat

    Aproape acolo

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,159
  • Înscris: 01.01.2007
Dimensiunile au ramas aceleasi,nu s-a modificat nimic in acest sens.Aces face-lift aduce noutati la design cum ar fi grila fata asemanatoare cu Sandero, blocuri optice schimbate (cu semnalizare clara inclusa),spoiler-ul are un design mai apropiat de Renault.Spatele are un eleron mai pronuntat care a influentat si designul stopurilor,care acum este mai elaborat,iar modelul de varf va avea acel ornament de plastic ce imita un element cromat.

Mie mi se pare ca arata excelent pentru un Logan.

#57
IVAN_V

IVAN_V

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 570
  • Înscris: 02.04.2008
Si mai zicea lumea ca ar fi chinezii mari copiatori.. dapoi designerii de la Dacia.

Edited by IVAN_V, 01 May 2008 - 14:56.


#58
alexshelby427

alexshelby427

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,198
  • Înscris: 30.05.2006
E intr-adevar un pas inainte ce se vede in pozele alea.

#59
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005

 IVAN_V, on May 1 2008, 14:56, said:

Si mai zicea lumea ca ar fi chinezii mari copiatori.. dapoi designerii de la Dacia.

si ce anume copiaza? :huh:

#60
gabi-s

gabi-s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 20.01.2006
Mai degraba , renuntau si la uratenia aia de emblema pentru desfacut capacele de bere ...
Sa vedeti cum in celelalte uzine Renault unde asambleaza Logan , va aparea cu emblema RENAULT !
Si aici ma  refer in special la cea din Rusia , unde din start se asambleaza cu emblema RENAULT !

La noi unii traiesc cu falsa impresie ca este concept romanesc ... FALS !
Sa mai amintesc si de RENAULT Sandero , produs in Brazilia din toamna anului trecut  ?

[ http://img291.imageshack.us/img291/9761/tn1024x76803pu4.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://img379.imageshack.us/img379/6886/tn1024x76804ju1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#61
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
fara suparare insa ceea ce spui tu se stie demult :)

#62
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005

 Mr.Jinx, on May 1 2008, 09:44, said:

dar imagini mai largi, cu toată mașina, pe când? nu-mi pot da seama de toate formele doar din aceste imagini :D

daca puneau poze facute cu dslr-ul era prea evident ca pozele au fost lansate de Renault si nu de un angajat...

#63
IVAN_V

IVAN_V

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 570
  • Înscris: 02.04.2008

 romaximusro, on May 1 2008, 17:08, said:

si ce anume copiaza? :huh:
Stau , stau , si dupa ai mai stua putin .. si ma gandesc.. seamana cu ceva, cu mai multe.. apoi imi dau seama..
Aici http://forum.softped...a...t&id=385316  seamana farul+ceata, forma si unghiurile lor cuceva...este o masina dar nu-mi amintesc acum...Edit..parca putin de noul Mondeo...
Iar aici http://forum.softped...a...t&id=385314  stau si ma uit is parca parca ar fi de Kalos.. dar defapt e de Vectra(adica bara si cu muchia la portbagaj) >>> http://www.southgate...ctraCDsedan.jpg

Edited by IVAN_V, 01 May 2008 - 18:44.


#64
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
bara aia a existat de exemplu si la Renault Megane clasic (sedanul de la primul megane ) par example :lol: deci nu e neaparat ca s-au uitat la vectra la ideea cu baria aia

#65
Tom_Cat

Tom_Cat

    Aproape acolo

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,159
  • Înscris: 01.01.2007
E greu sa faci ceva in ziua de azi care sa nu fi fost si pe alta masina, de aceea nu poti numi acest face-lift o copie.Daca eu de exemplu am vrut ornament cromat pentru conturul suprafetelor vitrate poti spune ca am copiat dupa alta masina? Nu , pur si simplu exista anumite detalii care fac parte dintr-o anumita categorie.

Mie imi palce Loganul restilizat, in buna traditie Renault aduce modificari rafinate ale designului, bine inteles raportate la modelul Logan.

De asemenea, Dacia ca brand va migra din low-budget la mid-budget datorita pretentilor si apartenentei clientului la o piata europeana.Eu unul m-as simtii desconsiderat ca o uzina din Romania sa produca numai masini de lumea a-3-a.

Sandero este un pas inainte iar face-liftul imi mareste increderea in uzinele Dacia.

Sper ca intr-un timp cat mai scurt Dacia ca brand sa se bata cu Skoda.

#66
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
si alte spyshoturi.. arata bine, imi place bara spate cu "ochii aia de pisica" , linia portbagajului..

Attached Files



#67
IVAN_V

IVAN_V

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 570
  • Înscris: 02.04.2008
A primit si loganul in sfarsit manere adevarate la portiere :D .  Totusi daca migreaza la mid level.. ce ramane la low ? Matizul ? Ca ar trebuie sa faca iarasi o masina de 5000 oiro, in conditiile in care loganul deja e masina de 6500 euro.

#68
kodiak

kodiak

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,307
  • Înscris: 15.01.2007
Nu e rau deloc ce au facut, desi au exagerat cu cromul, dar per ansamblu e bine! Ma bucur ca au refacut si minerele de la usi ca alea vechi chiar erau ridicole dar nu stiu cit de bun e accesul la butonul de deblocare al usii (hmm, nu stiu daca m-am exprimat bine!), butonul ala pare pus cam dupa miner, ar fi trebuit sa fie mai sus, cind duci mina la el sa nu dai de miner! Poate e doar o impresie de-a mea, nu iti dai seama decit cind stai pe scaun si duci mina la el!

Edited by kodiak, 02 May 2008 - 09:08.


#69
akajohn

akajohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,814
  • Înscris: 15.07.2004
per total arata mai bine face-liftul insa nu cred ca o sa vedem la fata masina in acelasi timp cu Sandero... ar fi o greseala de Marketing majora a celor de la Dacia sa lanseze 2 masini noi in acelasi timp si nu cred ca vor face asta... concluzia mea este ca ori vor lansa face-liftul de Logan la inceputul verii (Mai-Iunie cel tarziu)  si eventual Sandero lansat undeva intre August-Octombrie ca sa prinda vanzarile de sfarsit de an... Totusi, in mod clar, avand in vedere stadiul lucrarilor la face-lift (care pare foarte avansat) cred ca ambele modele vor fi lansate in 2008... sunt curios totusi care va fi lansata prima pentru ca in mod clar perioadele vor fi inceputul verii (mai-iunie) si eventual toamna (august-septembrie-octombrie)...

#70
Tom_Cat

Tom_Cat

    Aproape acolo

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,159
  • Înscris: 01.01.2007
La ce iti mai trebuie un brand low-cost daca economia impune un mid-cost?
Crezi ca Cehia nu mai doarme noaptea de grija ca Skoda nu le ofera un low-cost?

#71
gigel de hohențolărn

gigel de hohențolărn

    am merțan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,692
  • Înscris: 07.07.2006
grețos :puke:

apropo, ăluia de zicea că suv-ul seamănă cu quașcai, păi renoul și nissanul practic sunt aceeașî firmă, așa că ce ne mai miră. măcar de-ar arăta ligheanu-suv ca quașcaiul.

#72
IVAN_V

IVAN_V

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 570
  • Înscris: 02.04.2008
Lol. Care economie ? Economia Romaniei e sustinuta de "speculanti","afaceristi","conferentiari"...si nu in ultimul rand de tunari/tepari. NU vad care ar fi economia si unde si de catre cine ar fi ea impulsionata.. de 1,5 milioane de sezonieri care trimit/aduc bani in tara ? Adica vezi ca este un topic pe aici cu top 10 cele mai ieftine masini. Acum cand au dat navala toti sa faca masini cat mai mici http://forum.softped...howtopic=379601  si Dacia isi permite sa zica PAS ?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate