Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

TERMOPANE prețuri-configurații-cotații

* * * * * 9 votes
  • This topic is locked This topic is locked
10032 replies to this topic

Poll: Consultarea opiniei (892 member(s) have cast votes)

Dorim să vă consultăm opinia în privința oportunității afișării "LA VEDERE" a ofertelor despre care vă interesați

  1. DA, consider necesar ca oferta despre care mă interesaz să apară LA VEDERE pe topic, să conțină detalii și în mod explicit prețul (761 votes [85.31%])

    Percentage of vote: 85.31%

  2. NU consider necesar ca eventualele oferte să fie postate LA VEDERE, prin PM fiind suficient (49 votes [5.49%])

    Percentage of vote: 5.49%

  3. Consider drept REZONABIL faptul ca eventualele oferte ale cererii despre care mă interesez, să apară, parte pe topic - LA VEDERE, parte prin PM (82 votes [9.19%])

    Percentage of vote: 9.19%

Vote

#3493
dvn2007

dvn2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 507
  • Înscris: 30.11.2007

 dvn2007, on 03 martie 2013 - 22:55, said:

se ocupa careva de aici de rulouri exterioare?

revin cu un review si o recomandare
am ales sa merg cu oferta Dl-ului Sorin Filip (user mennen_2012; are doar 24 de postari pe forum) pt ca a avut cea mai buna oferta la rulouri (aluprof 9500 ron cu tot cu plase pt ce altii cereau si 3300 de euro (poate alta marca "mai buna"...nush)) dar ma simt obligat sa fac aceasta recomandare pt ca este un om perfectionist si dedicat muncii sale

inevitabil am avut si probleme cu rulourile dar de fiecare data a venit prompt (din Buftea, eu stau in Ploiesti) el mi-a facut si niste modificari si sfaturi la termopanele veka deja instalate de niste "profesionisti scumpi"
pacat ca nu l-am gasit mai devreme
l-am ales pt preturi dar il recomand pt seriozitate

si era sa uit, nu am dat decat 100 ron avans (pt ca citisem un review negativ aici si deja eram si ars de multi "profesionistii" care zambesc frumos in fata inainte sa le dai banii si apoi nici nu mai raspund la tel)

hai spor la treaba si toate cele bune

#3494
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,825
  • Înscris: 03.02.2007
Bine pentru tine! Trebuie să-i recunoaștem acestui domn și curajul de a face o lucrare de 9500 RON cu 100 RON avans. Eu unul, niciodată nu aș fi avut acest curaj.

Succese! Posted Image

#3495
luc_ionel

luc_ionel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 16.01.2013
Tocmai, hai sa-i sarbatorim si oamenii care isi fac treaba si sa ii felicitam. Pentru ca oamenii de genul asta exista si trebuie sa stie lumea de ei.

#3496
aky77

aky77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 22.07.2008
Partea nasoala e ca NU SUNT TOTI asa . Cinstea , corectitudinea si omenia sunt pe cale de disparitie . La putere acum e hotia si jecmaneala (la unii pe fata , la altii mai "ascunsa").
Si aici vorbesc atat de clienti , cat si de furnizori . Tzepari sunt si de-o parte si de cealalta a baricadei.
Cand te gandesti ca pe vremea bunicilor nostri nu existau contracte scrise , intelegeri in fata notarului si altele de genul asta ..... Atunci CUVANTUL DAT era litera de lege.
Acum , nici macar in frati nu mai ai incredere 100%.

#3497
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,825
  • Înscris: 03.02.2007
Ai dreptate 1000%. Din păcate se poate da doar un like, că ți-aș fi dat, sincer, 10 like-uri.Posted Image

#3498
BodCasa

BodCasa

    Tartaria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,759
  • Înscris: 15.04.2012

 dvn2007, on 04 iulie 2013 - 10:13, said:

revin cu un review si o recomandare
am ales sa merg cu oferta Dl-ului Sorin Filip (user mennen_2012; are doar 24 de postari pe forum) pt ca a avut cea mai buna oferta la rulouri (aluprof 9500 ron cu tot cu plase pt ce altii cereau si 3300 de euro (poate alta marca "mai buna"...nush)) dar ma simt obligat sa fac aceasta recomandare pt ca este un om perfectionist si dedicat muncii sale

inevitabil am avut si probleme cu rulourile dar de fiecare data a venit prompt (din Buftea, eu stau in Ploiesti) el mi-a facut si niste modificari si sfaturi la termopanele veka deja instalate de niste "profesionisti scumpi"
pacat ca nu l-am gasit mai devreme
l-am ales pt preturi dar il recomand pt seriozitate

si era sa uit, nu am dat decat 100 ron avans (pt ca citisem un review negativ aici si deja eram si ars de multi "profesionistii" care zambesc frumos in fata inainte sa le dai banii si apoi nici nu mai raspund la tel)

hai spor la treaba si toate cele bune


Mai zi-ne despre "nenea" asta!
Cum face termopanele?
Are masina de lipit sau le face manual?

#3499
Kazucata

Kazucata

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 18.09.2007
Salut,
As dori si eu o oferta pentru inchiderea uni balcon pe colt.
Culoarea acestuia sa fie nuc, iar dimensiunile:
H 1780cm
L1 6050cm
L2 5000cm
L3 1100cm
L4 1110cm.
Geamurile vor fi impartite in : 6 bucati pe L1  si in 5 pe L2.
Pe L1 vor fi 3 ferestre oscilobatante  cred ca de 700-800cm/buc iar pe L2  2geamuri.
Geamurile L3 si L4  vor fi fixe.
As dori un profil otel 2mm si oferta pentru 3-5 camere si o aplecatoare aluminiu intre 7-10 cm deasupra.
Banuiesc ca geamurile ar trebui sa fie un LOw-e

#3500
DomCostash

DomCostash

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 07.01.2013
Va salut,
Doreste cineva sa-mi dea o oferta pentru aceste ferestre pe acelasi profil sau chiar si pe tripan cu 5 camere.
Casa se construieste in Ilfov pe DN1 ,Km 37 si va fi gata pentru montarea ferestrelor la jumatatea lunii Sept. 2013.
Va multumesc

Attached Files



#3501
aky77

aky77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 22.07.2008

 Digix, on 04 iulie 2013 - 17:15, said:

Ai dreptate 1000%. Din păcate se poate da doar un like, că ți-aș fi dat, sincer, 10 like-uri.Posted Image
Multumesc frumos .Un singur "like"  inseamna ca esti de acord cu mine , ceea ce e sufficient .

 Kazucata, on 06 iulie 2013 - 18:25, said:

Salut,
As dori si eu o oferta pentru inchiderea uni balcon pe colt.
Localizarea ( orasul ) si etajul ne-ar fi de mare folos.......nu de alta , dar sa nu fac o oferta aiurea pt cineva care e poate la Oradea , de ex.....

 DomCostash, on 07 iulie 2013 - 03:46, said:

Va salut,
Doreste cineva sa-mi dea o oferta pentru aceste ferestre pe acelasi profil sau chiar si pe tripan cu 5 camere.
Casa se construieste in Ilfov pe DN1 ,Km 37 si va fi gata pentru montarea ferestrelor la jumatatea lunii Sept. 2013.
Va multumesc
in afara de "componenta 003" unde vad 3 bucati , restul sunt cate o singura bucata de un fel ????

#3502
LJVIB

LJVIB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 10.05.2005
Salutare la toata lumea. As avea nevoie si eu de o cotatie pentru furnitura din atasament. As dori o varianta de profil pentru geam cu 3 sticle.

Multumesc anticipat...

Attached Files


Edited by LJVIB, 10 July 2013 - 10:10.


#3503
clipart

clipart

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 27.11.2012

 metisu, on 30 iunie 2013 - 13:20, said:

Rog pe cei care pot sa-mi faca o calculatie pt. ferestrele atasate , ma intereseaza numai Salamander .  Casa este in Ilfov.


Salamander Streamline alb, pachet sticla 40 mm, LowE4+ LowE4+ F4, feronerie ROTO NT- 1727 Euro
Salamander Streamline colorat, pachet sticla 40 mm, LowE4+ LowE4+ F4, feronerie ROTO NT- 2214 Euro
Salamander BluEvolution alb, pachet sticla 52 mm, LowE4+ LowE4+ F4, feronerie ROTO NT- 2260 Euro
Salamander BluEvolution collorat, pachet sticla 52 mm, LowE4+ LowE4+ F4, feronerie ROTO NT- 2798 Euro

Ofertele detaliate le gasesti pe PM.

#3504
clipart

clipart

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 27.11.2012

 LJVIB, on 10 iulie 2013 - 10:08, said:

Salutare la toata lumea. As avea nevoie si eu de o cotatie pentru furnitura din atasament. As dori o varianta de profil pentru geam cu 3 sticle.

Multumesc anticipat...


Salut,

Referitor la cererea ta, pe Salamander Streamline( 5 camere), colorat, pachet de sticla 40 mm( tripan), pret 5.758 euro( tva inclus)
Pe Salamander BlueEvolution( 6 camere), colorat, pachet de sticla 52 mm( tripan), pret 7.052 euro( tva inclus)
Ofertele detaliate le gasesti pe PM.

#3505
LJVIB

LJVIB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 10.05.2005

 clipart, on 12 iulie 2013 - 09:14, said:



Salut,

Referitor la cererea ta, pe Salamander Streamline( 5 camere), colorat, pachet de sticla 40 mm( tripan), pret 5.758 euro( tva inclus)
Pe Salamander BlueEvolution( 6 camere), colorat, pachet de sticla 52 mm( tripan), pret 7.052 euro( tva inclus)
Ofertele detaliate le gasesti pe PM.

Multumesc...

#3506
andreipaul82

andreipaul82

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 22.03.2007
Revin si eu cu planurile mele de tamplarie.
Dupa discutii cu proiectantul datorate deschiderilor mari pe inaltime, el a venit cu varianta ca pentru geamurile cu H=2.55 sa se puna o traversa la h=90cm (practic sunt 2 geamuri - a se vedea planurile de fatada atasate). Atasez, tabloul de tamplarie, cu urmatoarele mentiuni pe care le-am facut si inainte:

- se face abstractie de primul element care e usa de la intrare si e din lemn;
- pentru usile nr. crt 2,3 si 4 din tabel se va merge pe tamplarie aluminiu cu rupere termica;
- pentru restul elementelor tamplarie PVC;
- toate elementele vor avea culoarea tamplariei RAL 7011 sau apropiat (banuiesc ca toata lumea vopseste la Branesti);
- sticla lowe + clar +4s (la aluminiu daca nu se poate tripan, e ok si bipan - cred ca o sa fie in functie de grosimea profilului de Al);

Daca mai e nevoie si de alte planuri va rog sa imi spuneti.
Multumesc anticipat,
Paul

#3507
Horia1981

Horia1981

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 06.09.2011
Buna ziua,
Va rog sa ma ajutati si pe mine cu un sfat / cotatie de pret.
Datele sunt urmatoarele, doresc cea mai buna izolatie termica si fonica pentru un geam cu 3 ochiuri (cel din mijloc fix) cele din laterale sa se deschida atat normal cat si oscilobatant. Dimensiunile totale sunt: Inaltime 1200 latime 2810.
Trebuie mentionat ca este geamul de la un balcon de tip loja si este singura izolatie din camera copilului (11 luni) si stau intr-o zona cu 2 spitale.
Va multumesc, pentru ajutor si intelegere

#3508
pap1

pap1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 29.05.2006
Salut tuturor , am incercat sa sumarizez mai jos si atasat ce anume as avea nevoie in speranta ca cineva imi poate face o oferta "de nerefuzat" .

Feronerie Rehau 5 camere , termopan 4mm-14mm-5mm , Duplex-Low E , PVC Alb.Dimensiunile sunt cele atasate.
Daca aveti sugestii mai bune in aceiasi clasa de pret sunt deschis , specificatiile de mai sus sunt ca urmare a cercetarilor mele personale raportate la bugetul meu.

Attached Files


Edited by pap1, 15 July 2013 - 14:42.


#3509
bogdan13579

bogdan13579

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 28.01.2008
Buna ziua,doar un sfat cer si eu pentru ca o oferta banuiesc ca nu poate nimeni sa imi ofere pentru Galati, chiar este folositor sistemul de microventilatie sau este mai mult o strategie de marketing? Si inca ceva,la dipan pe ce as putea sa merg:lowE+float sau 4S+ float? Precizez ca locuiesc la 9/10 pe est,in fata geamurilor este un balcon inchis cu cornier si asa o sa ramana pentru inca cativa ani.Multumesc,Numai bine!

#3510
x_dinu

x_dinu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 08.05.2008
Buna ziua,

Din motive bugetare nu pot achizitiona rulourile in acelasi timp cu termopanele. Care sunt detalii de care ar trebui sa tin cont cind aleg/montez termopanele pt nu avea probleme (sau probleme sa fie cit mai mici) cind voi monta si rulourile. Rulourile le vreau in primul rind pentru protectie.
De asemenea va rog sa-mi faceti o recomandare legata de marca profilelor PVC(5 camere si colorat sa fie) si a feroneriei (pe PM daca regulamentul nu permite).

Va multumesc mult pentru ingaduinta.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate