Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

TERMOPANE prețuri-configurații-cotații

* * * * * 9 votes
  • This topic is locked This topic is locked
10032 replies to this topic

Poll: Consultarea opiniei (892 member(s) have cast votes)

Dorim să vă consultăm opinia în privința oportunității afișării "LA VEDERE" a ofertelor despre care vă interesați

  1. DA, consider necesar ca oferta despre care mă interesaz să apară LA VEDERE pe topic, să conțină detalii și în mod explicit prețul (761 votes [85.31%])

    Percentage of vote: 85.31%

  2. NU consider necesar ca eventualele oferte să fie postate LA VEDERE, prin PM fiind suficient (49 votes [5.49%])

    Percentage of vote: 5.49%

  3. Consider drept REZONABIL faptul ca eventualele oferte ale cererii despre care mă interesez, să apară, parte pe topic - LA VEDERE, parte prin PM (82 votes [9.19%])

    Percentage of vote: 9.19%

Vote

#3511
Luxurian

Luxurian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 16.07.2013
Buna ziua,
Ma puteti ajuta cu o cotatie pentru planurile atasate, profil Salamander streamline 5 camere,geam tripan 4S4+F4+LE4.
Multumesc.

Attached Files



#3512
popescat

popescat

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 10.08.2004
Buna ziua,
as dori o oferta pentru urmatoarele:
1. 7 ferestre 100x160 cm, dechidere dubla, geam tripan, plase de tantari tip rulou pentru 4 ferestre
2. usa de balcon: 75x215 cm, deschidere dubla, plasa de tantari tip rulou
As vrea oferta pentru profil cu 5 camere, Salamander, Veka si Rehau, culoare maro, pretul pentru plase evidentiat separat.
Multumesc

#3513
clipart

clipart

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 27.11.2012

View Postpopescat, on 17 iulie 2013 - 19:54, said:

Buna ziua,
as dori o oferta pentru urmatoarele:
1. 7 ferestre 100x160 cm, dechidere dubla, geam tripan, plase de tantari tip rulou pentru 4 ferestre
2. usa de balcon: 75x215 cm, deschidere dubla, plasa de tantari tip rulou
As vrea oferta pentru profil cu 5 camere, Salamander, Veka si Rehau, culoare maro, pretul pentru plase evidentiat separat.
Multumesc


Buna ziua,

Pretul pentru cererea Dumneavoastra de oferta pe profil Salamander Streamline, 5 camere, tripan, este de 2298 euro( TVA si montaj incluse).
Oferta detaliata o gasiti pe PM.

View PostLuxurian, on 16 iulie 2013 - 19:38, said:

Buna ziua,
Ma puteti ajuta cu o cotatie pentru planurile atasate, profil Salamander streamline 5 camere,geam tripan 4S4+F4+LE4.
Multumesc.


Buna ziua,

Cotatia de pret pentru planurile atasate este de 1033 euro( TVA si montaj incluse).
Oferta detaliata o gasiti pe PM.

#3514
clipart

clipart

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 27.11.2012

View Postpap1, on 15 iulie 2013 - 14:39, said:

Salut tuturor , am incercat sa sumarizez mai jos si atasat ce anume as avea nevoie in speranta ca cineva imi poate face o oferta "de nerefuzat" .

Feronerie Rehau 5 camere , termopan 4mm-14mm-5mm , Duplex-Low E , PVC Alb.Dimensiunile sunt cele atasate.
Daca aveti sugestii mai bune in aceiasi clasa de pret sunt deschis , specificatiile de mai sus sunt ca urmare a cercetarilor mele personale raportate la bugetul meu.


Salut,

Oferta de pret pentru tabloul atasat este de 803 euro( TVA si montaj incluse).
Oferta detaliata o gasesti pe PM.

#3515
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,514
  • Înscris: 06.01.2012
Salut . Am nevoie de informatii referitoare la tipul de termopan care se poate monta pe ferestrele unui apartament expus soarelui pe toata durata zilei .
As vrea ceva care sa reflecte razele soarelui cat mai mult in ideea unui confort termic sporit interior . Mentionez ca nu ma prea pricep . Multumesc .

#3516
BodCasa

BodCasa

    Tartaria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,759
  • Înscris: 15.04.2012
Cu atatea postari pe softpedia si nu te pricepi???
Cum asa?

#3517
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,803
  • Înscris: 03.02.2007
S

View Postjeffy86able, on 18 iulie 2013 - 20:37, said:


Salut . Am nevoie de informatii referitoare la tipul de termopan care se poate monta pe ferestrele unui apartament expus soarelui pe toata durata zilei .


Cea mai bună soluție o reprezintă rulourile exterioare, iar o soluție mai ieftină ar fi înlocuirea sticlelor cu unele cu 4 season, asta presupunând că ai deja termopane.

#3518
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,514
  • Înscris: 06.01.2012
Nu , nu am . Cam cum sunt preturile ? ( la cele cu sticla 4 season )
Rulourile exterioare sunt acele "jaluzele" care se monteaza pe exterior ?

Edited by jeffy86able, 19 July 2013 - 00:53.


#3519
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,803
  • Înscris: 03.02.2007
Da, se pot monta rulouri chiar și pe geamurile din lemn. Cel mai OK ar fi să înlocuiești tâmplăria și să pui și rulouri. Măsoară dimensiunile și îți facem o ofertă.

#3520
aky77

aky77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 22.07.2008

View PostLJVIB, on 10 iulie 2013 - 10:08, said:

Salutare la toata lumea. As avea nevoie si eu de o cotatie pentru furnitura din atasament. As dori o varianta de profil pentru geam cu 3 sticle.

Multumesc anticipat...
cu scuzele de rigoare pentru intarziere :

1.cu profil REHAU, seria EURO Design 70 , 5 camere , 70 mm adancime constructiva profile , 2 garnituri de etansare , cu geam triplu – 32 mm grosime totala pachet ( 4S + float + LowE ) si feronerie GU UniJet – Germania , varianta standard ( microventilatie inclusa) : ALB = 4254 euro , COLOR = 4839 euro

2.cu profil REHAU, seria GENEO , 6 camere , 86 mm adancime constructiva profile , 3 garnituri de etansare , cu geam triplu – 44 mm grosime totala pachet ( 4S + float + LowE ) si feronerie GU UniJet – Germania varianta cu siguranta( manere Hoppe Secustik , role ciuperca , mecanism antimanevrare gresita si microventilatie ) : ALB = 5711 euro , COLOR = 7554 euro


3.cu profil RAMPLAST, seria EcoLux , 6 camere , 70 mm adancime constructiva profile , 3 garnituri de etansare , cu geam triplu – 34 mm grosime totala pachet ( 4S + float + LowE ) si feronerie GU UniJet – Germania varianta cu siguranta( manere Hoppe Secustik , role ciuperca , mecanism antimanevrare gresita si microventilatie ) : ALB = 4430 euro , COLOR = 5240 euro

Detalii suplimentare in PM.

#3521
aky77

aky77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 22.07.2008

View Postbogdan13579, on 15 iulie 2013 - 15:23, said:

Buna ziua,doar un sfat cer si eu pentru ca o oferta banuiesc ca nu poate nimeni sa imi ofere pentru Galati, chiar este folositor sistemul de microventilatie sau este mai mult o strategie de marketing? Si inca ceva,la dipan pe ce as putea sa merg:lowE+float sau 4S+ float? Precizez ca locuiesc la 9/10 pe est,in fata geamurilor este un balcon inchis cu cornier si asa o sa ramana pentru inca cativa ani.Multumesc,Numai bine!
Microventilatia nu e doar o strategie de marketing. Cu fereastra deschisa in pozitia respectiva (manerul la aproximativ 45 grade )ramane un spatiu de 2-3 mm in partea de sus , adica nu mai apasa pe garnitura in totalitate si se asigura un aport minim de aer din exterior . E folositoare mai ales daca plecati perioade indelungate de acasa si nu puteti aerisi (nu gasiti acel miros de "aer inchis" ) si in incaperile unde exista surse de vapori (baie / bucatarie), dar nu strica nicaieri . Preintampina formarea mucegaiului acolo unde exista umezeala excesiva , prin aportul de aer proaspat.

In legatura cu 4S versus LowE , diferenta de pret e foarte mica (sau ar trebui sa fie , la cei mai multi producatori), iar teoria e scurta : daca bate soarele foarte tare ( si banuiesc ca asa e , mai ales ca e la etajul 9 ) , folositi 4S cu incredere , chiar daca balconul e inchis cu cornier , prin geamurile de la balcon soarele trece fara probleme acum , dar il va opri geamul cu control solar / 4S.

View PostKazucata, on 06 iulie 2013 - 18:25, said:

Salut,
As dori si eu o oferta pentru inchiderea uni balcon pe colt.

cu profil REHAU, seria EURO Design 70 , 5 camere , 70 mm adancime constructiva profile , 2 garnituri de etansare , cu geam termopan – 24 mm grosime totala pachet ( 4S + float ) si feronerie GU UniJet – Germania , varianta standard ( microventilatie inclusa), culoare nuc , pretul este de 1656 euro pt inchiderea balconului + 70 euro streasina

Detalii in PM

#3522
arcturus78

arcturus78

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 24.07.2008
Salutare,
As dori o cotatie de pret pentru tabloul de tamplarie atasat. Observatii:
- Ignorati va rog nr.crt 14-16 (usa intrare, fereastra acoperis)
- De preferat profil Salamander (3D, Streamline) sau Veka (Softline 70D+82, Swingline) colorat. Nu exclud insa din start si alti producatori.
- Obligatoriu feronerie cu microventialtie (intrebare – daca se foloseste o asemenea feronerie mai este nevoie si de sisteme precum climAktiv sau Regel-air?
Suplimentar, as vrea si o oferta pentru obloane - nu rulouri exterioare! -  Vekasun 52 sau cele similare de la Salamander, cu mentiunea ca acestea nu sunt (inca) prevazute in tabloul de tamplarie atasat.

Multumesc!

Attached Files



#3523
aky77

aky77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 22.07.2008

View Postarcturus78, on 19 iulie 2013 - 14:44, said:

Salutare,
As dori o cotatie de pret pentru tabloul de tamplarie atasat. Observatii:
- Ignorati va rog nr.crt 14-16 (usa intrare, fereastra acoperis)
- De preferat profil Salamander (3D, Streamline) sau Veka (Softline 70D+82, Swingline) colorat. Nu exclud insa din start si alti producatori.
- Obligatoriu feronerie cu microventialtie (intrebare – daca se foloseste o asemenea feronerie mai este nevoie si de sisteme precum climAktiv sau Regel-air?
Suplimentar, as vrea si o oferta pentru obloane - nu rulouri exterioare! -  Vekasun 52 sau cele similare de la Salamander, cu mentiunea ca acestea nu sunt (inca) prevazute in tabloul de tamplarie atasat.

Multumesc!
Nu reusesc sa descarc atasamentul.....probabil nu s-a incarcat cum trebuie
Am incercat de mai multe ori si da eroare de fiecare data
incercati sa mai postati inca o data atasamentul

#3524
arcturus78

arcturus78

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 24.07.2008
Se pare ca este intr-adevar o eroare. Mai atasez inca o data.

Attached Files



#3525
clipart

clipart

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 27.11.2012

View Postarcturus78, on 19 iulie 2013 - 14:44, said:

Salutare,
As dori o cotatie de pret pentru tabloul de tamplarie atasat. Observatii:
- Ignorati va rog nr.crt 14-16 (usa intrare, fereastra acoperis)
- De preferat profil Salamander (3D, Streamline) sau Veka (Softline 70D+82, Swingline) colorat. Nu exclud insa din start si alti producatori.
- Obligatoriu feronerie cu microventialtie (intrebare – daca se foloseste o asemenea feronerie mai este nevoie si de sisteme precum climAktiv sau Regel-air?
Suplimentar, as vrea si o oferta pentru obloane - nu rulouri exterioare! -  Vekasun 52 sau cele similare de la Salamander, cu mentiunea ca acestea nu sunt (inca) prevazute in tabloul de tamplarie atasat.

Multumesc!


Salut,

Referitor la tabloul atasat de tine-  profil Salamander Streamline colorat, pachet de sticla conform cu tabloul de tamplarie, sistem de ventilatie ClimAkiv, feronerie Roto NT, pret 6100 euro( include TVA, montaj, plase insecte).
Oferta detaliata o gasesti pe PM.

#3526
sith

sith

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 462
  • Înscris: 21.01.2007
O cotatie pentru o usa de exterior profil rehau euro 70 ,inaltime 2300 mm latime 1350 mm,pachet de geam 40 mm tripan si prag de aluminiu,usa sa se compuna din 2 una mai mare si una mai mica si luminator toate cu geam.

Edited by sith, 20 July 2013 - 14:15.


#3527
melcug

melcug

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 10.09.2004
As dori oferte de pret pentru profilele atasate: VEKA Softline 70 AD si Swingline de 70 mm sau Rehau Euro 70 si Brilliant Design de 70 mm.

Pentru balcon (interior si exterior) poate fi utilizat un profil de 60mm si puteti alege o alta combinatie pentru vitraje (mai eficienta).

Va rog sa-mi faceti o oferta pentru profile de culoare alba, cu glaf interior melaminat hidrofugat, pentru rolere la toate geamurile mai putin cel de la baie si de la usa glisanta, precum si pentru plase de tantari pentru geamurile cu deschidere oscilobatanta.

Daca nu cer prea mult as dori o oferta defalcata (in PM).

Multumesc anticipat.

Attached Files


Edited by melcug, 20 July 2013 - 22:51.


#3528
philippe

philippe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 02.02.2005
Buna ziua,

Intentionez sa schimb tamplaria veche de la balcon, am asteptat pana acum pentru ca se discuta reabilitarea blocului, insa rabdarea a ajuns la capat. Va rog sa ma ajutati cu pareri si propuneri privind subansamblele, ce fel de materiale se preteaza la acest gen de lucrare, ma gandesc sa fie ceva affordable, nimic SF sau foarte scump. Va cer sfatul pentru ca vad ca exista multi comercianti, multe tipuri de materiale (numar de camere tamplarie, nu stiu ce tip de feronerie, tip de geam etc) si sunt putin in incaurcatura in a face o alegere in acest sens.

V-am atasat si schita asa cum am gandit-o gandit eu. Daca aveti ceva sfaturi si in ceea ce priveste acest model, nu ezitati sa va expuneti parerile. M-ar interesa si ceva comercianti care sunt in acord cu sfaturile voastre.


Multumesc frumos!

Attached Files


Edited by philippe, 22 July 2013 - 10:26.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate