Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

bmw 316

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
polvd77

polvd77

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 16.01.2008
mi  s-a pus pata pe un BMW 316 din 2000-2001 motor 1.6 am vreo 8000 E si nu stiu ce sa fac stau in dubii sa-mi iau bmw sua un Opel vectra full cu piele,etc,ma cam sperie ideea ca bmw e scump la intretinere si nu am idee cat sunt macar un set de placute... ce probleme ar putea sa apara la un motor pe benzina,care sunt costurile la o schimbare de distributie,cat ar costa bucsaraia,etc...
                                        VA ROG DACA ATI PUTEA SA-MI DATI NISTE SFATURI.    VA MULTUMESC

#2
ionut_ionut

ionut_ionut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,782
  • Înscris: 01.12.2007
nu merita 316,e prea mic motoru pt o caroserie de 1360kg,platesti impozite,asigurari mai mari degeaba motorul e lenes si consuma mult

1.9l 105cp 12.4s(0-100km/h) cons urban declarat 11.2% (real in Buc probabil 13.5-14%)

daca iti cumperi o masina buna,nu vei schimba nimic prea curand,un set placute e cam 2.5mil,un schimb ulei cam 5mil (uita-te pe bmwclub pt mai multe detalii)


daca faci km multi si vrei musai BMW merita diesel+ca distributia e pe lant

#3
madalin.dragu

madalin.dragu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 17.08.2007
Si am o dilema ce sa imi iau un BMW 316 din 2000 sau o Honda Accord din 2002, motor 1,8, 136 cai( sincer as inclina spre Honda, datorita motorului Vtec, si fiabilitatii, dar bmw e mai bine dotat, are in plus fata de Honda : ESP, tractiune pe spate si indicator pt consumul la benzina)
Voi ce sfat imi dati?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate