Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

IM - Instant Messaging

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001
Preferatul multora e cu siguranta ADIUM -> http://www.adiumx.com/  Foarte frumos desenat, stabil, imi place foarte mult.

Adium is a free instant messaging application for Mac OS X, released under the GNU GPL and developed by the Adium team. With Adium, you can connect to any number of messaging accounts on any combination of supported messaging services and then chat with other people using those services. Compatibil cu:

    * AOL Instant Messenger (Including ICQ and .Mac)
    * Jabber (Including Google Talk and LiveJournal)
    * MSN Messenger
    * Yahoo! Messenger (Including Yahoo! Japan)
    * Bonjour (Compatible with iChat)
    * MySpace IM
    * Gadu-Gadu
    * Novell Groupwise
    * QQ
    * Lotus Sametime

Si daca sunteti Yahoo addicted... nu e problema. EXISTA si Yaho Messenger pentru MAC OS X ;) -> http://messenger.yahoo.com/  (de pe un MAC)
Merge foarte bine. Nu am avut nici o problema cu el pe Leopard.

daca folositi alti clienti .. sunteti liberi sa ne spuneti si noua ce mai gasiti ;)

Attached Files



#2
ovidel46

ovidel46

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 19.08.2006
Da zii tot despre ele... daca tot ai deschis subiectul...

Yahoo Messenger pentru Mac OS X - se updateaza o data la jumatate de an - si nici atunci nu ajunge sa fie nici macar 30% la fel de bun ca si cel de pe windows. Probabil au o echipa care se ocupa de dezvoltarea pe mac ce doarme si joaca WOW toata ziulica - altfel nu imi explic neprofesionalismul de care dau dovada Yahoo.

Adium in schimb a prins atat de mult teren, ultima versiune este plina de transparente si teme superbe... Bate la fu*duletz orice messenger indiferent de paltforma... and trust me on that - ca si utlizator de XP, VIsta, Ubuntu, Mac OS X 10.4.

#3
nks14

nks14

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 02.04.2005
cand aveam windows, foloseam y!m. in ubuntu am ramas cu pidgin, dar parca nu ma obisnuiam cu el. am incercat pe windows si trillian, dar tot la messenger am ramas. in schimb, cand mi-am luat macbook, adium m-a fascinat de la bun inceput. e super tare. singurul minus (nu doar pentru adium) este VESNICA problema de transfer catre y!m de windows.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate