Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Vreau sa cumpar un telefon

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
clauz

clauz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 23.08.2004
Salutari. V-am tot citit forumul pana acum si de-abia acum m-am decis sa ma inscriu. Am un Siemens M55 acum, dar nu ma multumeste display-ul la el, se vede prea prost, parca e jucarie pt copii prosti si din acest motiv nici n-am folosit camera pt el. Vreau sa-l schimb cu un telefon care sa aiba 65k culori. M-am gandit spre un samsung, sau poate un lg, ideea e sa nu coste mai mult de 150 euro. Si nici nu stiu daca trebuie sa aiba camera,pt ca sincer...pt poze folosesc aparatu' digital. Deci, display clar, sonerii sa am de unde alege, si sa se auda tare, ca la M55 n-aveam nici o sansa sa aud cand suna.
Mersi

#2
tassadar

tassadar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,773
  • Înscris: 17.02.2004
Alcatel OT735 - are si camera,Nokia 3100-fara camera,samsung c100 si samsung x100-ambele nu au camera,sony-ericsson t610-are camera si 65k si la www.mobilegsm.ro costa 225 usd (merita banii) :cool:

#3
clauz

clauz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 23.08.2004
Am gasit un Samsung V200, aproape nou la 150 euro.Merita? ..sau un un X450 140 euro, sau x600 140 euro...toate sh

#4
701

701

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 16.06.2004
V200 nu merita..slabut rau si camera aia de de tot rasul..manuala! In nici un caz sh cand la banii astia iti poti lua nou.

#5
clauz

clauz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 23.08.2004
Bun deci V200 ziceti ca nu merita...atunci un S500..sau un S300..de fapt care e diferenta intre cele doua..am vazut ca sunt la 130 euro. In plus imi face cu ochiul si un X450 nou nout la 140 euro
Uffff...ce greu e sa ma hotarasc

#6
Sioux

Sioux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 13.01.2004
@clauz, noi ne dam cu parerea tu iti faci o idee DAR daca eu am sa-ti zic ca X model e f prost tu ar trebui sa te convingi intai ca asa e pt ca tu poate te uiti catre alte optiuni ale meniului ce poate pe tine te satisfac ;) parerea mea e ca ar merita sa-ti iei S300(cam mic pt un barbat) sau X450
@701, ce inseamna camera manuala? :D eu am avut V200 si zic ca e ok telefonul doar ca tine extrem de putin acumulatorul daca te joci prin meniuri sau faci poze multe.

#7
ThEDaMn3d

ThEDaMn3d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 02.04.2004
Camera manuala la V200??? Numai camerele externe is manuale. V200 foloseste display-ul ca viewfinder. Eu unul zic ca ar merita la 150. Sau ar mere si mai misto un CF62 nou ( 6 milioane, poti gasi si mai ieftin). X100 iarasi ar mere, dar e atat de urat si la cat de "configurabile" sunt samsung, pana la urma nu ar prea mere. Depinde totusi parerea ta, cum a zis si Sioux. Du-te sa le incerci. Ahh... si sa nu uitam pe Nokia 3200, cam la 150 gasesti unul second-hand, ecran de 4096, dar se vede super pe el, nu ca la M55.

#8
clauz

clauz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 23.08.2004
Nokia 3200 parerea mea e ca urat rau la design..chiar nu-mi place cum are tastatura gandita. Ma gandesc ca trebuie sa fie si greu de folosit.
Siemens CF62 pare sa aiba diplay-ul ceva mai bun ca M55, dar la meniu este identic, chiar clona. La fel si volumul soneriei, daca nu esti in aceeasi camera cu telefonul, fara zgomot de fond, n-ai nici o sansa sa-l auzi. Deci Siemens pe mine m-a dezamagit, ma asteptam la mult mai mult. O sa ma mai uit la display...poate se vede totusi suficient de bine, desi are numai 130x130 pixeli, ar fi trebuit sa fie mai mare
Mai astept pareri..   :)

#9
ThEDaMn3d

ThEDaMn3d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 02.04.2004
Si care e problema cu meniul? O fi ca vrei un telefon "configurabil" ca si Samsung, la care numai wallpaper si ringtone poti schimba, cam atat. Si de unde stii tu cat de tare se aude CF62? L-ai incercat? Eu pe MC60 aveam un volum foarte tare. Il auzeam si in plina galagie a strazii. Odata eu eram in gradina, iar telefonul era in casa intr-o camera indepartata si l-am auzit si din cate stiu eu si CF62 are un volum foarte tare. Meniul nu este identic, are icoane noi, ecranul este extraordinar, poti sa-ti tii camera de la M55 ca merge si pe CF62 si ies niste poze beton. 130x130 pixeli, display mic? Vrei display gigantic, atunci da mai multi bani si ia-ti un telefon cu Symbian, ca alea au display mare.
Iti respect parerea in legatura cu design-ul lui 3200, desi eu zic ca e super, poate nu ai vazut unul real. Tastatura e foarte usor de folosit, mai ales cand ai T9 in romana, scrii super-rapid. :D
Ce-i drept, daca vrei sa pui pe masa telefonul sa vada lumea ca esti smeker, atunci ia-ti samsung si nu te uita la alte marci.

#10
clauz

clauz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 23.08.2004
Cititi si voi si apoi vreau sa mai vad pareri http://www.mobile-re...s-cf62-en.shtml
Sau as vrea sa vad o parere de la cineva care a folosit macar o saptamana telefonul

#11
yeu

yeu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,404
  • Înscris: 14.12.2003
eu cred ca tot samsung e mai bun s300m sau s500

#12
clauz

clauz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 23.08.2004
Pana la urma mi-am luat ieri un Siemens CF62. Am ramas impresionat in primul rand de display care se vede super, incomparabil cu M55, soneriile se aud mult mai tare ca la M55. Sunt curios cat o sa ma tina bateria, revin cu detalii..
Oricum, pana acum pare un telefon care sa-si merite pe deplin banii.Repet,pana acum, sper sa nu fie numai incantarea pt lucru nou

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate