Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
CANNES 2024

Scaun auto

La mulți ani @ranit6996!

La mulți ani @Ciubex!
 Reparat difuzor membrana hartie, ...

Restaurantele cu stele Michelin

Best cooler

Program vizibilitate intre puncte
 Sfat achizitie casti gaming 300-3...

Dimensiune optima teava scurgere ...

Sfat achizitie telefon cu camera/...

Nu se poate completa declaratia 2...
 Caut firma pentru lucrare bucatar...

Dimensionare țevi incalzire

Cum va merge sistemul dupa upgrad...

Cuvantul "ciunet"
 

BAZIN DE INOT BUCURESTI

- - - - -
  • Please log in to reply
85 replies to this topic

#73
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003
Din cei care ati mai fost la Bery, as vrea sa ma duc dimineata de la 8 sau 9 la fitness si bazin. E aglomerat?

#74
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 15.01.2008
vad ca nu sunt prea multi inotatori pe aici, dar totusi imi incerc si eu norocul.

Ma intereseaza un bazin decent in sectorul 6. Dupa ceva cercetare pe internet, pe lista au ramas urmatorii candidati:

- Complex sportiv 2000
- Club Spa de la Militari Residence
- IDM
- Clubul Sportiv Aqua Team (cu noul bazin din Regie, complexul sportiv Sportul Studentesc)

Sincer, acestia din urma aproape ca m-au convins, mai degraba dupa modul cum se prezinta pe internet, ca inca n-am ajuns sa vad niciun bazin. Pana merg la vizionare (saptamana viitoare), poate aflu ceva informatii de la cei care au frecventat unul sau mai multe din aceste bazine.

Ma intereseaza:

- sa fie destul de mare (20 sau 25 m), cat mai multe culoare - pe unele site-uri nu apare informatia, va trebui sa o aflu la telefon
- sa nu fie aglomerat -> aici ma puteti ajuta cu niste intervale orare in care e mai liber. Am un program mai flexibil si as putea sa-mi aleg si tipul de abonament in functie de intervalele cand e mai liber (adica nu sunt cursuri pentru copii si nu e ora de varf pentru cei care lucreaza 9-18)
- sa aiba conditii decente de vestiare si dusuri
- asta e fitza, stiu, dar nu m-ar deranja sa aiba loc de parcare Posted Image

Edited by Michidoo, 30 August 2014 - 13:39.


#75
marele

marele

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,888
  • Înscris: 22.01.2007
E bazin de inot la Ghencea deschis anul trecut care indeplineste conditiile cerute, doar ca e ceva mai departe.

#76
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 15.01.2008
cel de la Steaua? M-am uitat pe site si vad ca cer un aviz epidemiologic si adeverinta de la medicul de familie. Mi se pare corect, dar eu n-am cum sa le obtin, asa ca pica...

#77
anasstasia

anasstasia

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,284
  • Înscris: 30.07.2013
Nu inoata nimeni? Am nevoie in vederea recuperarii medicale a coloanei cervicale sa merg la inot.
Ce bazin imi recomandati? Ma interesa un abonament in functie de numarul de intrari la bazin si as prefera ca apa sa nu aiba color. Bazinul as vrea sa fie incapator, sa nu te lovesti cap in cap cu alte persoane si de preferat in sectorul 2, 3, 4 sau 5.

Va multumesc!

#78
dgfather

dgfather

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 02.04.2015
Buna. A fost cineva la bazinul Olimpia de pe Iancului? As aprecia daca mi-ati putea oferi niste impresii...

Multumesc!

#79
proanunt

proanunt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 11.12.2012

 dgfather, on 08 aprilie 2015 - 10:49, said:

Buna. A fost cineva la bazinul Olimpia de pe Iancului? As aprecia daca mi-ati putea oferi niste impresii...

Multumesc!

 dgfather, on 08 aprilie 2015 - 10:49, said:

Buna. A fost cineva la bazinul Olimpia de pe Iancului? As aprecia daca mi-ati putea oferi niste impresii...

Multumesc!


buna, nu crezi ca cele mai bune "impresii" sunt cele pe care le-ai putea constata personal?

eu merg cu regularite la Olimpia ( am abonament de mai bine de 1 an jumatate ). Bazinul este mult, mult peste cam tot ce se gaseste la ora actuala ca oferta si calitate in materie de bazin in tot Bucurestiul. Iar pretul? Un pret foarte bun.

P.s. sa tinem seama, bazinul Olimpia este un bazin de stat. Un bazin unde sportivii de performanta, de la sectia de inot-natatie, isi fac antrenamentele.

Edited by proanunt, 09 April 2015 - 00:36.


#80
dgfather

dgfather

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 02.04.2015
Multumesc pentru informatii.

Sunt de acord cu tine ca cele mai bune impresii sunt cele pe care le-as observa personal, dar credeam ca pentru asta e si forumul / topicul acesta - sa ne ajutam reciproc. Si la fel si eu cand voi avea ceva de impartasit cu altii, o voi face.

Mersi inca o data.

Edited by dgfather, 09 April 2015 - 08:19.


#81
proanunt

proanunt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 11.12.2012

 dgfather, on 09 aprilie 2015 - 08:19, said:

Multumesc pentru informatii.

Sunt de acord cu tine ca cele mai bune impresii sunt cele pe care le-as observa personal, dar credeam ca pentru asta e si forumul / topicul acesta - sa ne ajutam reciproc. Si la fel si eu cand voi avea ceva de impartasit cu altii, o voi face.

Mersi inca o data.


concret, ce te intereseaza? Ca deh, pana la urma "viziunea" fiecaruia este una strict personala ( comparativ cu alte experiente in ceea ce priveste folosirea/vizitarea/practicarea inotului intr-un bazin de inot ).

Pret? Foarte bun. Ceva de genul: 12 sed - pret 210 lei
Apa? curata, fara urme sau semne purtatoare de sutien :)
Temperatura? constanta, min 27 gradeC
La program este un pic diferit si iti poate parea incomod, si anume: programul este numai seara, de la 21:00 - 22:00, o singura ora/sedinta.

p.s. alte intrebari? :) Iti raspund cu placere ( raspusurile sunt strict personale )

 anasstasia, on 02 decembrie 2014 - 20:07, said:

Nu inoata nimeni? Am nevoie in vederea recuperarii medicale a coloanei cervicale sa merg la inot.
Ce bazin imi recomandati? Ma interesa un abonament in functie de numarul de intrari la bazin si as prefera ca apa sa nu aiba color. Bazinul as vrea sa fie incapator, sa nu te lovesti cap in cap cu alte persoane si de preferat in sectorul 2, 3, 4 sau 5.

Va multumesc!

 anasstasia, on 02 decembrie 2014 - 20:07, said:

Nu inoata nimeni? Am nevoie in vederea recuperarii medicale a coloanei cervicale sa merg la inot.
Ce bazin imi recomandati? Ma interesa un abonament in functie de numarul de intrari la bazin si as prefera ca apa sa nu aiba color. Bazinul as vrea sa fie incapator, sa nu te lovesti cap in cap cu alte persoane si de preferat in sectorul 2, 3, 4 sau 5.

Va multumesc!


vorbeste cu un o echipa de constructori. Cred ca ei sunt in masura sa-ti "proiecteze" dorinta astfel incat sa indeplineasca toate aceste "dorinte" ale tale. Dorinte care-ti par normale, nu? Ca d-aia dai un ban. :))

#82
dgfather

dgfather

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 02.04.2015

 proanunt, on 09 aprilie 2015 - 15:22, said:

concret, ce te intereseaza? Ca deh, pana la urma "viziunea" fiecaruia este una strict personala ( comparativ cu alte experiente in ceea ce priveste folosirea/vizitarea/practicarea inotului intr-un bazin de inot ).

Pret? Foarte bun. Ceva de genul: 12 sed - pret 210 lei
Apa? curata, fara urme sau semne purtatoare de sutien Posted Image
Temperatura? constanta, min 27 gradeC
La program este un pic diferit si iti poate parea incomod, si anume: programul este numai seara, de la 21:00 - 22:00, o singura ora/sedinta.

p.s. alte intrebari? Posted Image Iti raspund cu placere ( raspusurile sunt strict personale )

Chiar apreciez ajutorul Posted Image. Vroiam acum sa merg pentru prima oara la un bazin in Bucuresti si m-am interesat de mai multe bazine, am si sunat la cateva si la Olimpia mi se parea destul de avantajos - ca apropiere de casa, ca pret etc.

Ca program ar fi perfect Posted Image. O singura intrebare as avea: cat de aglomerat e? Ca am auzit la alte bazine (e.g. Berry) e cam inghesuiala pe culoare si se mai intampla sa te lovesti de altcineva care inoata pe acelasi culoar cu tine.

Edited by dgfather, 09 April 2015 - 15:30.


#83
proanunt

proanunt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 11.12.2012

 dgfather, on 09 aprilie 2015 - 15:28, said:

Chiar apreciez ajutorul Posted Image. Vroiam acum sa merg pentru prima oara la un bazin in Bucuresti si m-am interesat de mai multe bazine, am si sunat la cateva si la Olimpia mi se parea destul de avantajos - ca apropiere de casa, ca pret etc.

Ca program ar fi perfect Posted Image. O singura intrebare as avea: cat de aglomerat e? Ca am auzit la alte bazine (e.g. Berry) ca e cam inghesuiala pe culoare si se mai intampla sa te lovesti de altcineva care inoata pe acelasi culoar cu tine.


Aglomeratia este relativa. In zilele in care ajung la bazin sunt in medie cam 5-6 pe un culoar. Lungimea unui culoar este de 25 m. Se inoata relativ in voie si fara sa faci prea multe cucuie. Ce am constatat? Nu cred ca aglomeratia ar fi problema esentiala cat intelegerea si ritmul impus de fiecare atunci cand populeaza culoarul. Am fost in seri, in special vara, cand erau pe un culoar si zece inotatori. Pot spune ca am inotat chiar mai bine decat in alte seri cu 5 pe culoar.

#84
dgfather

dgfather

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 02.04.2015
Se "circula" pe dreapta culoarului? Posted Image

#85
proanunt

proanunt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 11.12.2012

 dgfather, on 09 aprilie 2015 - 15:38, said:

Se "circula" pe dreapta culoarului? Posted Image


:)) da, in linie dreapta. Fara stationari sau opriri la "semafor".

#86
Cezar_Anasatasiu

Cezar_Anasatasiu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 06.07.2016
In Bucuresti va recomand sa evitați clubul de inot Attack Team de la bazinul din curtea Facultatii Carol Davila. Aglomearație foarte mare iar copilul meu era sa se ducă sub apa dacă nu băteam în geam pentru ca antrenoarea lui (Soare Georgiana) scria mesaje pe telefon.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate