Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

internet cu Z1140

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
r3ddr

r3ddr

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,903
  • Înscris: 29.11.2001
hmm,

am un Z1140 cu legatura USB la un laptop si problema este ca rar atinge 120+kbps, in majoritatea timpului se streseaza sa bata un modem de 33.5kbps si nu tot timpul ii iese :huh: culmea e ca are viteza mai mare pe upload (128kbps in medie) fata de download (36kbps in medie) :D (masurat cu http://www.speedtest.net)

asa de "bun" e internetul pe Z1140 ori aici este o problema de semnal? (sincer sa fiu, nu m-am uitat cat de puternic e semnalul, dar dat fiind ca opereaza la vreo 10km de oras, nu cred ca este in aria de *****)

exista ceva antene externe? sa pun eventual una pe casa sa prinda semnal mai bine :lol: (daca asta o fi problema lui)
de asemenea, telelefonu' chitaie destul de enervant cand e pe post de modem. e vreo modalitate sa-i tai bip-ul respectiv, ori sa-l diminuez in intensitate?


merci,

Edited by r3ddr, 30 December 2007 - 22:46.


#2
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007

View Postr3ddr, on Dec 30 2007, 22:44, said:

hmm,

am un Z1140 cu legatura USB la un laptop si problema este ca rar atinge 120+kbps, in majoritatea timpului se streseaza sa bata un modem de 33.5kbps si nu tot timpul ii iese :huh: culmea e ca are viteza mai mare pe upload (128kbps in medie) fata de download (36kbps in medie) :D (masurat cu http://www.speedtest.net)

asa de "bun" e internetul pe Z1140 ori aici este o problema de semnal? (sincer sa fiu, nu m-am uitat cat de puternic e semnalul, dar dat fiind ca opereaza la vreo 10km de oras, nu cred ca este in aria de *****)

exista ceva antene externe? sa pun eventual una pe casa sa prinda semnal mai bine :lol: (daca asta o fi problema lui)
de asemenea, telelefonu' chitaie destul de enervant cand e pe post de modem. e vreo modalitate sa-i tai bip-ul respectiv, ori sa-l diminuez in intensitate?


merci,
    Ma mir ca dintre toti zapishtii de pe forum nu s-a gasit nicunul sa-ti raspunda. Dar sa le luam pe rand: telefonul chitaie pentru ca pierde conexiunea la internet si se reconecteaza. Trebuie sa dai ping repetat ex: START>RUN> si scrii "ping google.ro -t" ce e intre ghilimele si OK dar aceasta o faci imediat ce te conectezi la net. Iti va aparea un
"box" comand prompt unde scrie pinging google.ro -si mai departe repliyng google.ro 334 ms TTL 224 sau asa ceva . Deacum telefonul nu-ti va mai "chitai". Mai departe; cate linii are la semnal telefonul, daca afiseaza mai putin de 4 linii inseamna ca ar fi bine sa-ti pui o antena yaggi pe 450 mhz. dar sunt cam scumpe. Iti poti face una singur. PM si it dau schema YM florinsvf. ORICUM AR FI MAI MULT DE 80-100 kbps  in medie nu prea vei prinde. VoIP sau alte chestii de genul jocuri pe net nu merg deoarece conexiunea este lenta>330 ms ajungand pana la 3400 ms dupa care se pierde. si alte neplaceri de genul pe care ZAPP nu prea le promoveaza in reclame iar prin contract nu se obliga la nimic.Vei numara pe degete zilele din calendar in care vei prinde > 20KB/s la download. ORICUM O INTREBARE CUM NAIBA AI AJUNS SA_TI PUI ZAPP chiar nu ai avut alte optiuni ??

#3
r3ddr

r3ddr

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,903
  • Înscris: 29.11.2001
mersi de raspuns, o sa incerc the magic ping :lol:

si ca sa-ti raspund: pi cauz ov:

+ zapp global free (+$9)
+ internet mobil nelimitat (+$9)
+ la 10 km de oras,alt internet nu aveam decat de pe ulita ori prin porumbei calatori
(sunt unii care dau cablu in zona, dar nu s-au obosit sa faca upgrade la retea pt internet)


La Multi Ani !!!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate