Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Card "plastec" debit/credit pro/contra unde se pot invata mai multe

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
LariEU

LariEU

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 21.09.2003
Sa spunem ca sunt un "looser"  :0 ce doreste sa isi faca un card la o banca RO si are urmatoarele "nevoi"

sa poata folosi cardul in Ro si AFARA
sa poata avea cel putin 2 carduri pe acelasi(aceleasi) cont(uri) (EL si EA de ex)
nu doreste sa o foloseasca la cumparaturi pe internet (cel putin acum)
sa poata plati taxe si servicii locale (telef fix, electrica, ...; impozit, amenzi...)
sa poata face transfer direct in alte conturi - direct de la/pe ATM/internet (cont curent al altei pers)
comisioane minie  :)
serviciu bancar si in week end  :drac: pentru alte "chestii" (nu retrageri, plati...)
sa poata alimenta contul de card in nenumarate feluri (inclusiv amaratul de salar :mad: )

astept recomandari despre banca si numele cardului

si pt partea cu credit cardul de unde se poate invata ceva cu cele 45 zile si tot restul...

am tot cautat pe forum si nu am gasit prea multe

#2
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002
ING, exista niste aparate ca atm-urile ce se numesc multimate si iti permit sa faci operatiuni bancare cu ele. problema e ca de abea acum incep sa-si exitinda reteaua (pana la sf. anului o sa fie 25). ai si overdraft.

daca vrei mai multe detalii da-mi un pm :)

---

edit: ca sa fiu mai clar:

ing visa electron
- se poate plati si in afara cu cardul in lei
- se pot face mai multe carduri pe acelasi cont
- nu stiu daca merge plata pe net (sunasem anul trecut sa intreb si ziceau ca nu merge decat de pe visa classic)
- se pot plati o gramada prin intermediul multimatului
- se pot efectua operatiuni bancare de pe multimat
- merge in weekend multimatu' ca doar e aparat, presupunand ca nu e in interiorul unei locatii la care nu ai acces din exterior -- nu stiu asta dar o sa apara multe francize ing incepand de acum, si in fiecare(cred) locatie o sa fie si bancomat & multimat ;)
- e un cont, deci se poate alimenta de oriunde

mai multe detalii nu stiu, dar daca va intereseaza puteti sa-mi dati un PM cu nr-ul vostru de telefon si o sa-l dau mai departe mamei mele (lucreaza la ing) si va poate da mai multe detalii, fara nici o obligatie.

---

edit 2:
Self'Bank va fi implementat printr-o retea de ING Office-uri, care vor oferi clientilor acces rapid la fondurile proprii, sapte zile pe saptamana, intre orele 7 si 23, inclusiv in week-end sau de sarbatori. Reteaua, care a inceput sa functioneze in Bucuresti la inceputul acestei saptamani, va include 25 de locatii pana la sfarsitul lunii septembrie 2004 in Bucuresti, Timisoara, Brasov si Constanta, urmand sa se extinda in toate orasele importante din tara pana la sfarsitul anului.

http://www.ingbank.r...foPlus/mrg.html
ignorati titlul paginii :)

#3
don_King

don_King

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,058
  • Înscris: 26.11.2001
Lari, daca vrei sa afli mai multe despre carduri, www.no-cash.ro este locul unde trebuie sa studiezi ce si cum.

Cred ca gasesti o banca ce poate oferi si Anei un card, astfel incat si tu si ea sa puteti folosi acelasi cont bancar.

succes colega

#4
Greuceanu

Greuceanu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,274
  • Înscris: 12.03.2003
Caz concret:

- BCR Visa Electron, card de debit, doua carduri pe acelasi cont, merge si afara, poti transfera sume pe Visa Virtuon la ATM.

#5
vektor12

vektor12

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,977
  • Înscris: 20.05.2004
HVB, PIRAEUS BANK RO

Edited by vektor12, 27 October 2004 - 12:01.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate