Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

Magazine online de afara cu FREE SHIPPING

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
mrAdyboy

mrAdyboy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 20.06.2007
As vrea sa cumpar si eu un mp4 bunicel, dar tinand cont ca pretul e de numai 80-100 euro, nu s-ar merita sa dau bani si pe shipping.
Care stiti ceva magazine online de afara care sa faca acest lucru FREE SHIPPING ??? :D ms ;)

#2
juannn

juannn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,408
  • Înscris: 09.03.2006
FREE shiping lol nu am auzit asa ceva pina acum.

#3
cyberDJ

cyberDJ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 650
  • Înscris: 22.11.2005
Nici macar din Romania nu-ti trimite nimeni gratuit, darmite din afara :))

PS: Scoate linkul din semnatura!

#4
mrAdyboy

mrAdyboy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 20.06.2007
Din cate stiu amazon.de are free shipping dar numai pentru Germania

#5
kappa_man84

kappa_man84

    Fiord

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,226
  • Înscris: 15.02.2007

View Postjuannn, on Nov 27 2007, 20:01, said:

FREE shiping lol nu am auzit asa ceva pina acum.


View PostcyberDJ, on Nov 27 2007, 20:20, said:

Nici macar din Romania nu-ti trimite nimeni gratuit, darmite din afara :))

pentru voi doi: pana acum o luna strawberrynet avea freeshipping oriunde in lume, la fel si yesasia....
si mai sunt 2-3 da mi-e lene sa le caut si pun pariu ca sunt mult mai multe cu transportul gratuit ;)

#6
mrAdyboy

mrAdyboy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 20.06.2007

View Postkappa_man84, on Nov 27 2007, 20:40, said:

pentru voi doi: pana acum o luna strawberrynet avea freeshipping oriunde in lume, la fel si yesasia....
si mai sunt 2-3 da mi-e lene sa le caut si pun pariu ca sunt mult mai multe cu transportul gratuit ;)

Ia zi-mi si mie ceva site-uri

#7
spider8

spider8

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 834
  • Înscris: 14.01.2006
Nu are nimeni cum sa-ti trimita un produs, mai ales din strainatate, iar transportul sa fie gratuit. Chiar daca pe un anume site va scrie ca transportul este gratuit, de fapt este inclus deja in pretul produsului pe care il cumperi

#8
mrAdyboy

mrAdyboy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 20.06.2007
sa fie si inclus ... zi site-uri

#9
kappa_man84

kappa_man84

    Fiord

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,226
  • Înscris: 15.02.2007

View Postspider8, on Nov 28 2007, 18:38, said:

Nu are nimeni cum sa-ti trimita un produs, mai ales din strainatate, iar transportul sa fie gratuit. Chiar daca pe un anume site va scrie ca transportul este gratuit, de fapt este inclus deja in pretul produsului pe care il cumperi

tu ai vazut preturile de pe strawberrynet sau iti dai cu presupusul?

@ initiator: scote site-ul ala din semnatura pana nu il scoate altcineva :drac:

#10
mrAdyboy

mrAdyboy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 20.06.2007
L-am scos ... kappa_man84 pe strawberrynet sunt doar parfumuri and others ... VREAU UN SITE DE ELECTRONICE

#11
spider8

spider8

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 834
  • Înscris: 14.01.2006

View Postkappa_man84, on Nov 29 2007, 07:59, said:

tu ai vazut preturile de pe strawberrynet sau iti dai cu presupusul?

Nu am văzut prețurile de pe nici un site, dar pentru a fi mai bine înțeles voi da exemplul următor :
-presupune că tu ești propietarul unui site care vinde on-line piulițe, vânzarea zilnică fiind de 100 piulițe;
-tu cumperi piulița cu 1 leu și o vinzi cu 1,3 lei, diferența de 0,3 lei reprezentând adaosul tău, din care plătești curent, salarii, un contabil, impozite etc și îți mai rămâne și ție profit; astfel, profitul tău este de 0,1 lei la piuliță.
-pentru fiecare piuliță pe care o trimiți prin poștă (sau orice tip de curierat) transportul costă 0,1 lei, dar este suportat de către cumpărător;
-îți dai deci seama din acest exemplu că dacă tu vei plăti transportul, profitul tău de 0,1 lei la piuliță nu va mai exista, întrucât tocmai acesta este costul transportului și deci, deși vei munci nu vei câștiga nimic;
-pentru a da totuși impresia clienților că le faci o favoare, ai putea să le spui că le vei plăti tu transportul; totodată, din acel moment tu vei vinde piulița cu 1,4 lei, astfel încât de fapt tot clientul va plăti transportul, iar profitul tău va rămâne neschimbat.

#12
fuji

fuji

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 393
  • Înscris: 24.03.2006

View Postspider8, on Nov 30 2007, 22:47, said:

Nu am văzut prețurile de pe nici un site, dar pentru a fi mai bine înțeles voi da exemplul următor :
-presupune că tu ești propietarul unui site care vinde on-line piulițe, vânzarea zilnică fiind de 100 piulițe;
-tu cumperi piulița cu 1 leu și o vinzi cu 1,3 lei, diferența de 0,3 lei reprezentând adaosul tău, din care plătești curent, salarii, un contabil, impozite etc și îți mai rămâne și ție profit; astfel, profitul tău este de 0,1 lei la piuliță.
-pentru fiecare piuliță pe care o trimiți prin poștă (sau orice tip de curierat) transportul costă 0,1 lei, dar este suportat de către cumpărător;
-îți dai deci seama din acest exemplu că dacă tu vei plăti transportul, profitul tău de 0,1 lei la piuliță nu va mai exista, întrucât tocmai acesta este costul transportului și deci, deși vei munci nu vei câștiga nimic;
-pentru a da totuși impresia clienților că le faci o favoare, ai putea să le spui că le vei plăti tu transportul; totodată, din acel moment tu vei vinde piulița cu 1,4 lei, astfel încât de fapt tot clientul va plăti transportul, iar profitul tău va rămâne neschimbat.

nu stiu ce ne faceam daca nu ne lumreai tu  :cursing:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate