Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?
 Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...
 Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy
 ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație
 

Acoperire Digi.Mobil.

* * * * - 14 votes
  • Please log in to reply
30004 replies to this topic

#109
martonz

martonz

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,716
  • Înscris: 08.05.2004

View Postjafpefata, on Feb 5 2008, 19:12, said:

Ciudat că eu când am fost prin Lugoj acum aproape o lună, nu era semnal. Se aude ceva de Lugoj? Avem lugojeni cu terminale umts pe forum să ne spună?
Am trecut si eu acum 2 saptamani si nu era semnal RO 05.

#110
CrzdmnD

CrzdmnD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 04.12.2006

View PostCrzdmnD, on Feb 1 2008, 18:16, said:

In Iasi, in dealul Copoului, la rondul ratc - semnal slab.

Semnal slab si la iesirea din Iasi, pe Breazu. Slab dar am putut efectua cu succes apeluri.

#111
flavius1990

flavius1990

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 04.08.2007
In Arad semnalul este foarte bun,nu am avut inca probleme.Inca nu stiu exact daca este si prin judet insa voi verifica zilele acestea. In rest sunt foarte multumit de RCS&RDS din toate punctele de vedere si nu cred ca este vreo companie in Romania care sa ofere servicii de telefonie mobila-fixa,internet de mare viteza(fiber link) si cablu TV la preturi atat de accesibile.Cred ca in maxim 2 ani vor deveni numarul 1 in aria lor de servicii. Nu sunt un angajat RCS&RDS  :D doar ma bucur ca beneficiez de serviciile lor  B)

#112
13YTe

13YTe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 25.11.2006

View Postmartonz, on Feb 5 2008, 18:16, said:

Sincer m-as mira (chiar la acelasi pret ca si a unui apel voce simplu) ca oamenii sa foloseasca mai mult apeluri 3G decat cele normale, si in primul rand 3G nu inseamna in primul rand apel video, e doar una din aplicatii. L-am incercat, ma bucur ca am aceasta posibilitate dar nu pretul e pt. care nu-l folosesc zi cu zi.
Nu am spus ca 3G inseamna apel video ci ca aplicabilitatea 3G-ului ca si apel video ar fi de dorit, deoarece in Romania in momentul actual nu avem apeluri video decente de la nici un operator... Este normal sa nu folosesti apelurile video atata timp cat nu prea ai pe cine sa suni, iar cei putini pe care ii poti suna este posibil sa nu fie in zona de acoperire 3G a Orange sau Vodafone, de aceea reteaua RDS care se dezvolta de la zero pe partea de 3G pare a fi solutia... ei oricum reteaua o vor avea 100% 3G spre deosebire de competitori care beneficiaza de 2G si ii cam doare-n cot de 3G ;)
Din cate am auzit au ajuns cei de la Digi.Mobil si in Galati, asa ca e al 17 lea oras acoperit daca nu ma insel...

Edited by 13YTe, 05 February 2008 - 20:42.


#113
martonz

martonz

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,716
  • Înscris: 08.05.2004

View Post13YTe, on Feb 5 2008, 20:38, said:

Nu am spus ca 3G inseamna apel video ci ca aplicabilitatea 3G-ului ca si apel video ar fi de dorit, deoarece in Romania in momentul actual nu avem apeluri video decente de la nici un operator... Este normal sa nu folosesti apelurile video atata timp cat nu prea ai pe cine sa suni, iar cei putini pe care ii poti suna este posibil sa nu fie in zona de acoperire 3G a Orange sau Vodafone, de aceea reteaua RDS care se dezvolta de la zero pe partea de 3G pare a fi solutia... ei oricum reteaua de o vor avea 100% 3G spre deosebire de competitori care beneficiaza de 2G si ii cam doare-n cot de 3G ;)
Din cate am auzit au ajuns cei de la Digi.Mobil si in Galati, asa ca e al 17 lea oras acoperit daca nu ma insel...

Sa nu ma intelegi gresit ma bucur ca se extind f. repede si e bine sa acopere cat mai mult cu toate ca eu cel putin nu voi folosi ap. video in loc de cele de voce nici daca vor fi mai multi cu cine sa vbesc prin apel video, cred ca ei 3G-ul nu pt. ap. video sau pt. voce ar trebui sa-l foloseasca in principal si pt. net mobil, pe 3G nu mi se pare rentabil sa acoperi sate, vai slab locuite, etc. Sa vina cu net mobil ieftin si voce ieftina (pe unde acopera) si vor avea suficienti clienti chiar si daca (dupa parerea mea) nu vor fi tel. mobil principal.

#114
edy_tiger21

edy_tiger21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 424
  • Înscris: 06.09.2007
Semnal slab in cart. Gavana 3 din Pitesti

#115
luckas

luckas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 18.12.2004

View PostCrzdmnD, on Feb 5 2008, 19:40, said:

Semnal slab si la iesirea din Iasi, pe Breazu. Slab dar am putut efectua cu succes apeluri.
pe dn 28 semnal pina la metro+500m

#116
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
SIMERIA semnal full...DEVA semnat full in centru si semnal slab prin imprejurimi...

#117
jafpefata

jafpefata

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,700
  • Înscris: 26.09.2007
Prin Timișoara la Giarmata Vii este semnal dar ineploatabil.

#118
CrzdmnD

CrzdmnD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 04.12.2006
Mai la nord de Iasi nu prea este semnal, nici in Hârlău si nici in Botosani.

#119
adrian_sibiu

adrian_sibiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 470
  • Înscris: 08.04.2006
Ieri am primit tel U1220s de la RDS in Cluj.
Maine fac un drum pana la Baia Mare si o sa va tin la curent cu acoperirea pe drum.

#120
Mycro

Mycro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 10.12.2002
Semnal RO 05 si in Rasnov (jud. Brasov)

Nu stiu cat de utilizabil este (cautat cu SE W660i pe Orange) Outdoor am gasit semnal cam in tot orasul si indoor variaza in functie de cladire. Partea ciudata e ca nu am vazut recent nici un pilon nou sau antene prin oras de unde ar putea sa vina semnalul RDS :eheyebrow:

Cei de la sediul RDS au spus ca peste 2sapt incep sa distribuie telefoane, cand dau drumul si la fiberlink (lucrari aproape gata, acum se monteaza echipamentele in blocuri)

#121
valentinita

valentinita

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 349
  • Înscris: 24.08.2007
SLATINA OLT are semnal :coolspeak:

#122
gallaxya

gallaxya

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 331
  • Înscris: 16.07.2006
Codlea Brasov ... semnal!!!! :coolspeak:

#123
daalos

daalos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,058
  • Înscris: 20.04.2007
Onesti - Bacau

#124
qazzer

qazzer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 10.12.2006
Cam la ce suprafata s-a gandit rds ca va acoperi in prima faza?Si mai ales in cat timp vor acoperi respectiva suprafata.
Cosmoteului, fiindca si ei au avut de acoperit o suprafata mare intr-un timp relativ scurt, le-a luat cam doi ani, dar trebuie sa retinem ca ei au avut posibilitatea unei frecvente relativ mai avantajoase.


Daca reusesc sa-si puna pe picioare o acoperire decenta, sa implementeze si toate capacitatile tehnologiei 3G, o sa fie o problema reala pt. ceilalti.

#125
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005

View Postqazzer, on Feb 9 2008, 20:59, said:

Cam la ce suprafata s-a gandit rds ca va acoperi in prima faza?Si mai ales in cat timp vor acoperi respectiva suprafata.
50% din populatie pana in iulie 2008 (conditie din acordarea licentei 3G), care poate sa insemne orice.
Eu as paria pe orase si drumurile nationale. De mai mult n-am nevoie 95% din timp
Acoperirea e relativa zic eu, n-ai cum sa estimezi  populatia in aria de acoperire. E mare marja de eroare.

Edited by Blackhawk, 09 February 2008 - 21:23.


#126
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,629
  • Înscris: 30.04.2005
In Bihor pe langa Oradea mai sunt acoperite o gramada de localitati: Salonta, Alesd, Beius, Marghita, Baile Felix, + o gramada de sate si comune marunte din jurul acestora :) . Cred ca deocamdata Bihorul este judetul cu cea mai mare acoperire dintre toate judetele in care au lansat serviciile de telefonie mobila.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

1 members, 0 guests, 0 anonymous users

FlavianL

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate