Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Help florarie online

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
8 replies to this topic

#1
dennyku

dennyku

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 25.02.2007
Salut, am si eu nevoie sa ma ajutati cu ceva. Trebuie sa trimit urgent  niste flori in Tg.Jiu pentru un eveniment si am nevoie de o florarie cu livrare online. Adica sa pot sa fac comanda din alt oras, sa platesc , iar buchetele sa fie duse la adresa pe care o doresc. Va raman profound indatorat daca ma ajutati.

Multumesc anticipat.

#2
Erwin30

Erwin30

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 29.08.2007
Florariile Magnolia. trimit oriunde in lume!

#3
dennyku

dennyku

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 25.02.2007

View PostErwin30, on Nov 24 2007, 20:00, said:

Florariile Magnolia. trimit oriunde in lume!
Mersi frumos pentru informatie, am gasit pana la urma o florarie online care poate livra in Tg.Jiu ( http://www.rapsodiedesfleurs.ro ). Oricum as vrea sa vad mai multe oferte, ca am vazut ca difera f. mult preturile la aranjamente de la un la alta.

#4
Valentina30

Valentina30

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 980
  • Înscris: 11.03.2007
pe toate forumurile te vad cu reclama la floraria aia? ai ajuns si aici dennyku ??? :lol:

#5
daniela3

daniela3

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 30.07.2007
NU COMANDATI PE NET. Mi-a cumparat prietenul meu flori online si pentru 100 de euro cat a dat, am primit niste ofilituri care aveau cozile foarte moi, nu stateau in vaza ci atarnau pe langa vaza. Profita de faptul ca cel care comanda nu vede propriu-zis ce plateste iar cel care primeste florile nu este in masura sa reclame. Cand am auzit cat a dat (pe o inima care avea transafirii cu marginile petalelor maro(76 euro) si un buchet de un milion care avea un trandafir in mijloc complet maro iar florile celalalte v-am spus cum aveau cozile extrem de moi si pareau vestejite) nu mi-a venit sa cred cata nesimtire exista. Poate e o idee buna sa cumperi flori online dar nu in Romania. El nu stie ce flori am primit eu, nu i-am mai spus dar Nu recomand. Nu cumparati pentru ca nu stiti pe ce dati banii si nu uitati ca traim in ROMANIA..Nu stiu daca e permis sa spun dar site-ul cu pricina este floriintimisoara.ro, era scris pe felicitare pe care, apropos, era un scris de mana foooarte urat.
Stiu ca e vechi topicul dar poate da faliment firma asta de tepari pt ca numai la noi te duci cu niste buruieni la om la usa si ai pretentia sa fii platit pt asta.

#6
inius

inius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,960
  • Înscris: 02.02.2011

View Postdaniela3, on 11th October 2011, 15:44, said:

NU COMANDATI PE NET. Mi-a cumparat prietenul meu flori online si pentru 100 de euro cat a dat, am primit niste ofilituri care aveau cozile foarte moi, nu stateau in vaza ci atarnau pe langa vaza. Profita de faptul ca cel care comanda nu vede propriu-zis ce plateste iar cel care primeste florile nu este in masura sa reclame. Cand am auzit cat a dat (pe o inima care avea transafirii cu marginile petalelor maro(76 euro) si un buchet de un milion care avea un trandafir in mijloc complet maro iar florile celalalte v-am spus cum aveau cozile extrem de moi si pareau vestejite) nu mi-a venit sa cred cata nesimtire exista. Poate e o idee buna sa cumperi flori online dar nu in Romania. El nu stie ce flori am primit eu, nu i-am mai spus dar Nu recomand. Nu cumparati pentru ca nu stiti pe ce dati banii si nu uitati ca traim in ROMANIA..Nu stiu daca e permis sa spun dar site-ul cu pricina este floriintimisoara.ro, era scris pe felicitare pe care, apropos, era un scris de mana foooarte urat.
Stiu ca e vechi topicul dar poate da faliment firma asta de tepari pt ca numai la noi te duci cu niste buruieni la om la usa si ai pretentia sa fii platit pt asta.

Si? Ai avut ghinion. Sunt o gramada de florarii online si nu ar mai fi atatea daca toate ar fi proaste.

#7
warpxxx

warpxxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 02.06.2006
daniela3, chiar nu il inteleg pe prietenul tau. In Timisoara el nu a gasit sa cumpere un buchet care sa il vada pe viu? Stii cum se spune domnia, prostia si fudulia se platesc. Iar daca nu a putut veni personal cu buchetul sa stii ca si eu am fost in aceeasi situatie. Dar am mers in florarie, am ales 23 de trandafiri, a facut acolo buchetul exact cum am spus eu, fiecare fir cu sticluta de lichid, livrare Red Code prin curier. A ajuns si totul a fost perfect. Este drept ca am muncit mult mai mult(mers in florarie, cautat cutie de ambalaj, chemat curier) dar cred ca a meritat.

#8
danutz_2009

danutz_2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,975
  • Înscris: 22.02.2009
Din aceste motive nu mai cumpara tinerii (din ziua de astazi) flori!
Apar atatea....probleme!
In urma cu circa 25 ani mergeam la florarese, cumparam o floare (de multe
ori chiar un singur fir), in functie de "buget" si.....toate deveneau "roz"!!
Am uitat (neintentionat) sa va zic ca "predam" personal "firul"!

Numai bine!

PS: se zice ca istoria se repeta! Poate este timpul sa revina "moda" anilor `80-`90!

#9
diorama

diorama

    We are stardust

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 15.10.2006
Exista arie de Opinii despre Produse/Servicii. Continuati discutia acolo, va rog.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate