Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?
 Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 

Recenzii

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
cosmin.chiru

cosmin.chiru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 08.03.2006
Salutare,

Cred ca nu de putine ori ati fost pusi in situatia de a dori sa cititi o carte buna, dar nu s-a gasit nimeni sa va recomande o astfel de carte, iar gandul de a cumpara una la intamplare din biblioteca nu era tocmai unul satisfacator. Din acest motiv am considerat oportuna dezvoltarea unui site care are la baza un concept simplu pe care-l voi exemplifica in cele ce urmeaza: ti-a placut o carte, scrii o mica recenzie si o publici pe site. Cei pasionati de citit, vor intra pe site, vor lectura comentariile pentru una din cele X carti din top, o vor citi la randul lor si vor pune un comentariu + un vot pozitiv sau negativ. In functie de aceste voturi cartile urca in top. Un vot nu poate fi pus decat insotit de un comentariu.

Site-ul este aproape gata, insa pentru a-l lansa avem nevoie de cateva recenzii pentru a putea popula topul. Pe aceasta cale fac apel la cei interesati sa scrie o recenzie despre o carte pe care o considera demna de a fi citita. Recenzia o astept pe mail la adresa cosmin.chiru[at]gmail.com. Va voi raspunde la mail in cel mai scurt timp posibil oferindu-va indicatii cu privire la postarea recenziei pe site.

Multumesc anticipat.

#2
cosmin.chiru

cosmin.chiru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 08.03.2006
Azi am lansat proiectul pentru care solictam ajutor in postul precedent. Pentru cei interesati, adresa este www.100decarti.ro

#3
Annny

Annny

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,270
  • Înscris: 21.06.2007

View Postcosmin.chiru, on Nov 21 2007, 19:56, said:

Salutare,

Cred ca nu de putine ori ati fost pusi in situatia de a dori sa cititi o carte buna, dar nu s-a gasit nimeni sa va recomande o astfel de carte, iar gandul de a cumpara una la intamplare din biblioteca nu era tocmai unul satisfacator. Din acest motiv am considerat oportuna dezvoltarea unui site care are la baza un concept simplu pe care-l voi exemplifica in cele ce urmeaza: ti-a placut o carte, scrii o mica recenzie si o publici pe site. Cei pasionati de citit, vor intra pe site, vor lectura comentariile pentru una din cele X carti din top, o vor citi la randul lor si vor pune un comentariu + un vot pozitiv sau negativ. In functie de aceste voturi cartile urca in top. Un vot nu poate fi pus decat insotit de un comentariu.

Site-ul este aproape gata, insa pentru a-l lansa avem nevoie de cateva recenzii pentru a putea popula topul. Pe aceasta cale fac apel la cei interesati sa scrie o recenzie despre o carte pe care o considera demna de a fi citita. Recenzia o astept pe mail la adresa cosmin.chiru[at]gmail.com. Va voi raspunde la mail in cel mai scurt timp posibil oferindu-va indicatii cu privire la postarea recenziei pe site.

Multumesc anticipat.

alte detalii ("tehnice") despre recenzii?

#4
cosmin.chiru

cosmin.chiru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 08.03.2006
Annny, singura conditie ar fi ca recenzia sa aiba minim 500 de caractere. Nu avem un tipar pe care trebuie sa te mulezi atunci cand scrii recenzia. Fiecare e liber sa o scrie asa cum crede de cuviinta. De asemenea, poti scrie despre orice carte pe care ai citit-o, fie ca e una recent aparuta, fie ca este una clasica. Te asteptam pe 100 de carti!

#5
Armand_07

Armand_07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 02.05.2005
munca depusa pare sa fie rasplatita ... azi au aparut si in ziar ... http://www.romaniali...de-lectura.html a postat si zoso ... e ceva

#6
b3b3lusha

b3b3lusha

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 05.10.2005
Cand nu va hotarati daca sa cumparati sau nu o carte va sfatuiesc sa va uitati aici.
Sper sa nu se considere reclama, dar sunt recenzii foarte bune (sau e doar parerea mea?), si e util sa ai asa ceva cand vrei sa te apuci de o carte.
Sper sa va foloseasca.

#7
stormlord

stormlord

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,869
  • Înscris: 20.07.2006
dintre cartile recenzate am citit "Pierrot amicul meu", in traducerea din editia anterioara "amicul meu, Pierrot". recenzia e scrisa cu delicatete, dar nu pare sa aiba vreo legatura cu cartea. parerea mea.

#8
adycnst

adycnst

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 16.04.2006
va propun b24fun-vezi omul care aduce cartea si dilema veche...am citit carti serioase recomandate aclo!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate