Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

Cod PIN2 blocat

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#19
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003

View PostCodename, on Mar 7 2006, 10:44, said:

Yep pe spatele cartelei lângă codul PIN și PUK, ascunse sub o suprafață răzuibilă. ;)
Nice ! E prima data când vad ca un operator GSM furnizeaza codul PIN2 "direct în pachet". Uneori niic la relatii cu Clientii nu vor sa ti-l dea.

#20
nighty6

nighty6

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 11.08.2005

View Postraducristin, on Mar 7 2006, 11:24, said:

Ia-ti tata Cosmote ca pe cartela aia ai scrise toate pinurile si pukurile posibile si poti sa te joci cum vrei tu...
Cosmote rules ! Insa am 20 de para pe cartela asta connex care tocmai s-a dus draq, de-aia intrebam :D
Cartela asta s-a stricat din vina celor de la connex, atunci cand am facut trecerea de la cartela connex go la noua cartela, cu noi planuri tarifare and shit. Dupa ce am facut trecerea mi s-a pus fix dialing pe on si nu mai am nimik in agenda si ca sa-l dau la loc pe off imi cere pin2 care e blocat..ca draq ! Am fost la connex si le-am spus ca atunci cand am facut trecerea mi s-a stricat cartela, a zis ca da shtie faza insa se intampla foarte rar la care yo i-am raspuns: ok bun, sa inteleg ca sunt yo mai ghinionist, asta e ! schimba-ti cartela nu-i nici o problema :D
Tipa imi raspunde:"Da imediat !" pleaca dupa care se intoarce si-mi spune asa : "Ne pare rau dar ca sa va schimbam cartela tre sa achitati suma de 10$, in cazul in care aveati pe cartela 40$ se schimba gratuit " YO indignat nu intelegeam de ce sa platesc 10$ daca e vina lor si am plecat suparat. Akum incerc sa fac pe hackeru :) sa o repar yo :D

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate