Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa
 Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......

Salarii compensatorii?
 Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...

Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...
 Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2
 

Creeare DVD

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
oandrei

oandrei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 09.01.2004
Am 98 min de film codat cu mainconcept in vegas pt DVD. Acum cu dvdArchitect (tot de la sony) am incercat sa fac un dvd, cu meniu si toate cele, dar dupa ce il proceseaza constat ca pur si simplu nu intra pe un dvd (ca spatiu) desi pe varavasa dvd-ului scri ca intra 120min video.

unde am gresit, sau care e explicatia?

#2
marius

marius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 15.09.2003
cred ca "bitrate"-u la video sau/si sunet e prea mare....incearca sa il faci mai mic, dar o sa pierzi ceva la calitate....anyway incearca si Adobe Encore ajuns acum la versiunea 1.5 care iti permite o scriere de 3 ore/DVD cu un bitrate variabil de 2,5 Mb/s....bineinteles ca nu va arata imaginea extrem de bine, dar daca nu prezinti ceea ce ai realizat la concurs poate fi OK.
baftoi:)

#3
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
chiar daca pe un DVD (memorex probabil) scrie ca intra 120 min, nu inseamna ca orice material de 2h, oricum e comprimat si de orice bitrate/dimensiune va incapea pe disk, pentru ca spatiul se masoara in bytes, nu in secunde :)

#4
oandrei

oandrei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 09.01.2004
Da, aveti dreptate, dar eu cind am codat cu vegasul am folosit setaeile din fabrica pt. dvd.

Asta inseamna ca ei nu au gindit acele setari ca sa intre 120min. Ei au acolo setat un bitrate mediu de 6Mb/s.

Dvd-ul este Creation.

Adobe Encore mi se pare mai greoi, si se misca mai incet!

Voi cam ce setari folositi pt. o asemenea treaba?

Merci pt. sfaturi!

#5
Liru

Liru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 10.05.2004
Foloseste Bitrate calculator.

#6
oandrei

oandrei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 09.01.2004
Mda, cu bitrate calculator, pt. 2 ore scrise pe dvd ar trebui sa am un bitrate mediu de 4,8Mb/s.

Thanks!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate