Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......

Salarii compensatorii?
 Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...

Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...
 Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2
 ping digi?

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București
 

Cum ne protejam de hoti ?

- - - - -
  • Please log in to reply
94 replies to this topic

#91
luchiano_888

luchiano_888

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 12.09.2008
Regula hotiei : orice si oricine poate fi furat .
Regula sistemelor de securitate : orice sistem poate fi spart daca exista suficient timp.

#92
newtask

newtask

    proud porsche driver b-)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,183
  • Înscris: 26.06.2008
Eu vreau sa imi cumpar spray paralizant, dar nu imi raspunde nimeni daca am voie sau nu, cu el. :)

#93
Methane

Methane

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 17.10.2007

 newtask, on Oct 21 2008, 21:20, said:

Eu vreau sa imi cumpar spray paralizant, dar nu imi raspunde nimeni daca am voie sau nu, cu el. :)
Ai voie cu el. Am si eu unul, doar pt cainii vagabonzi (sper).

#94
Nazguuul

Nazguuul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 22.01.2010
eu stau la casa si taica-miu a montat niste camere pe senzori in curte...se si vad noaptea pe intuneric (niste beculete rosii de la senzorii de miscare). pana acum a fost "testat" sistemul de supraveghere de vreo doua ori...au facut ochi dulci niste vecini la nisipul din fatza curtii al altui vecin si i-am prins pe camera...au plecat undeva la 6 dimineatza cu o dubitza din fatza casei si s-au intors peste o ora..in timpul asta se vedea cum ieseau unii oameni din curte cu lopeti sa incarce nisipul..ghiciti ce! la politie...cu tot cu inregistrare...au zis ca n-au avut suficiente dovezi...ca nu se vede exact cand hotii incarcau nisipul in dubitza...dar macar s-au alarmat...sa-ti bagi ceva in ea de justitie...singurul defect al sistemului de supraveghere e ca nu are vedere pe timp de noapte...dar se rezolva si asta

#95
alexcristian11

alexcristian11

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.06.2011
ai dreptate , daca e timp!!!

acum au aparut niste sisteme de securitate foarte interesante.Cu ceata, adica in 15 secunde de la activarea sistemului Smoke Cannon , umple o incapere de 100 mp cu 3m h , adica 300 m cubi, cu o ceata impenetrabila de nu se mai vede la 5 cm distanta.

ceata nu afecteaza absolut nimic din incapere si in 30 min dispare , ceata.

e foarte tare


aici am postat un video care m a uimit

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/saKU_qvy0Nw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by alexcristian11, 23 June 2011 - 11:24.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate