Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Probleme semnal

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
DonLorenzo

DonLorenzo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 19.08.2007
salutare la toata lumea,daca exista pe forum si angajati ai Boom si mai bine.am si eu o mica problema legata de semnal,mi-am instalat acum 3 luni cred, o antena cu doi receptori,totul a mers perfect pana a trebuit sa fac cateva schimbari in casa,mai exact am mutat televizorul din locul unde era,in alta parte a camerei si implicit si receptorul satelit,facand asta, cablul nu a mai ajuns si atunci am apelat la boom pentru a primi o solutie...care mi-a fost data telefonic,prelungiti cablul cu orice alt cablu de antena.usor de zis usor de facut,numai ca nu prea mi se pare corect,cablul pe care il ofera boom este de o calitate net superioara celui gasit in comert,ca sa nu mai zic de mufele de imbinare si de prindere in receptor.cum nu puteam sa stau fara sa ma uit la tv,avand in vedere ca platesc abonamentul la zi,am mufat cablul original cu alt cablu si de atunci au aparut probleme la semnal,in sensul ca dupa cateva ore,sa zic 2-3 ore, de vizionare imaginea sufera modificari majore de culoare si de calitate singurul remediu fiind resetarea receptorului.dupa ce fac aceasta chestie,imaginea revine la calitate dar dupa acele 2-3 ore iar se pierde.e clar ca problema este legata de cablu si de mufe si sper ca poate gasesc intelegere pentru a gasi o modalitate de schimbare a lor sau poate voi aveti alta parere,desi eu nu cred a fii altceva din moment ce la celalalt televizor nu am aceste probleme.
astept un raspuns,
va multumesc

#2
NeaBachus

NeaBachus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,276
  • Înscris: 14.03.2005
eu inclin sa cred ca problema e de la televizor..fa un lucru mai simplu..schimba receptoarele intre ele si vezi daca problema persista!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate