Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

UN NOU SERVICIU ORANGE: (Self-Care) *100#

- - - - -
  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#37
stratificat

stratificat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 19.04.2005

Cosconor, on Apr 21 2005, 21:40, said:

PrePay sau abonament ?

Edit : abonament, ca 411 este Rel cu clientii pentru abonamente.

<{POST_SNAPBACK}>


abonament....

gata am gasit de ce nu mere ... unu e adus de afara si se pare ca nu imi recunoaste IMEI :)
poate suna la nokia sa ii ajute cu niste serii :)

#38
nsec

nsec

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,638
  • Înscris: 11.10.2004
eu sunt pe PrePay ... in meniul Alege (*100*1#) a aparut optiunea MMS , date si setari telefon ... in cateva zile o sa putem activa si GPRS ... deja stiu ca se lucreaza la meniu  :coolspeak:

astazi wap-ul a mers foarte rau ... "network not responding" ... suna ocupat ... se deconecteaza ... insa e gratis pana pe 30 aprilie ... deja a aparut fenomenul de Network Busy ... nu am stiut ca lumea doreste asa de mult wap ...

#39
stratificat

stratificat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 19.04.2005
pe GPRS a merg perfect .... cam toata ziua ... acu sunt pe GPRS/EDGE ... pe CSD nu stiu ...
oricum ... sunt pasi

#40
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003

nsec, on Apr 21 2005, 22:05, said:

deja a aparut fenomenul de Network Busy ... nu am stiut ca lumea doreste asa de mult wap...

<{POST_SNAPBACK}>

Inseamna ca s-a încarcat bine reteaua din cauza asta. Deci este înca destula lume care se da pe Wap prin CSD, si nu GPRS.

#41
nsec

nsec

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,638
  • Înscris: 11.10.2004

Cosconor, on Apr 22 2005, 01:48, said:

Inseamna ca s-a încarcat bine reteaua din cauza asta. Deci este înca destula lume care se da pe Wap prin CSD, si nu GPRS.

<{POST_SNAPBACK}>


pai la PrePay inca nu ai alta solutie decat CSD ... saptamana viitoare GPRS-ul va fi cadoul de pasti  :inlove:

#42
tiff

tiff

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,814
  • Înscris: 31.01.2005
N-ar fi o idee rea sa ofere si optiuni de voce la cartela Prepay, la fel ca la abonament.
La PrePay apelul de voce e inca scump, ar mai fi loc de ieftinire masiva, ca
sa incurajeze traficul.

#43
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003

nsec, on Apr 22 2005, 14:47, said:

Pai la PrePay inca nu ai alta solutie decat CSD ... saptamana viitoare GPRS-ul va fi cadoul de pasti  :inlove:

<{POST_SNAPBACK}>

Dar va fi GPRS pentru Wap only, sau Wap/Internet ?

#44
nsec

nsec

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,638
  • Înscris: 11.10.2004
asta chiar nu stiu ... insa merita intrebat la Serviciul Clienti ...
ar fi un mare pacat sa bagi GPRS numai pentru WAP ...

ps. de la ora 19 Wap-ul nu mai merge pe CSD ... Network not responding ... Network Busy ...

#45
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003

nsec, on Apr 22 2005, 21:38, said:

ar fi un mare pacat sa bagi GPRS numai pentru WAP ...

<{POST_SNAPBACK}>

Da, daca poate sa sune cineva la 444 sa întrebe. Daca e doar pentru Wap, GPRS-ul ar fi un pic praf în ochi. :deadtongue:

Edited by Cosconor, 22 April 2005 - 21:54.


#46
rayhan

rayhan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 17.04.2005
Acum inteleg de ce Orange ofera MMS pt prepay - transmisia MMS-urilor se face prin CSD.
La CNX mms-urile se transmit prin GPRS si primul pas ar fi introducerea GPRS-ului la prepay si dupa aceea MMS-ul. :worthy:

#47
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003

rayhan, on Apr 22 2005, 22:32, said:

Acum inteleg de ce Orange ofera MMS pt prepay - transmisia MMS-urilor se face prin CSD.

<{POST_SNAPBACK}>

Interesant ce spui, nu ma gândisem la asta. Oricum, la abonamente trebuie sa se faca prin GPRS, nu ?

#48
djadi21

djadi21

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,514
  • Înscris: 03.08.2004

rayhan, on Apr 22 2005, 22:32, said:

Acum inteleg de ce Orange ofera MMS pt prepay - transmisia MMS-urilor se face prin CSD.
La CNX mms-urile se transmit prin GPRS si primul pas ar fi introducerea GPRS-ului la prepay si dupa aceea MMS-ul. :worthy:

<{POST_SNAPBACK}>



Ma indoiesc ca MMS-urile la prepay sunt transmise prin CSD, cel putin din cate stiu eu. Si in plus aduceti-va aminte ca MMS-ul a fost lansat inaintea CSD-ului la prepay.

#49
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003

djadi21, on Apr 23 2005, 02:34, said:

Ma indoiesc ca MMS-urile la prepay sunt transmise prin CSD, cel putin din cate stiu eu. Si in plus aduceti-va aminte ca MMS-ul a fost lansat inaintea CSD-ului la prepay.

<{POST_SNAPBACK}>

Da chiar asa este, ce idee sa lansezi MMS-urile inainte de Wap ! Daca imi amintesc bine, reglajele se fac cu parametri GPRS, si nu CSD, deci MMS-urile transiteaza intradevar prin GPRS.

#50
nsec

nsec

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,638
  • Înscris: 11.10.2004
am sunat la 444 si mi-a raspuns o tipa cam suparata ... ma numesc "balabla" ... am intrebat cand se va lansa Orange GPRS PrePay ... mi-a raspuns ca GPRS-ul s-a lansat deja pentru PrePay numai ca te poti folosi de el numai pentru MMS ... bun asta stiam deja ...^_^  ... i-am explicat ca pe site-ul orange s-a dat un comunicat care se spune ca se va lansa GPRS la PrePay ... "nu stiu ... cred ca in viitor ... da ? in ce comunicat ?" asta a fost raspunsul ... nu am mai stat sa intreb daca GPRS-ul va fi doar pentru WAP sau daca ne vor lasa si pe net .... era cam pierduta in spatiu ...
oricum stiu ca se va lansa luni sau pana la sfarsitul saptamanii viitoare ... se vrea cadoul de pasti  :inlove:

orange-ul nu are un numar (serv. clienti) pentru date ?

Edited by nsec, 23 April 2005 - 16:09.


#51
Spiritul

Spiritul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,510
  • Înscris: 13.09.2004

nsec, on Apr 23 2005, 16:06, said:

am sunat la 444 si mi-a raspuns o tipa cam suparata ... ma numesc "balabla" ... am intrebat cand se va lansa Orange GPRS PrePay ... mi-a raspuns ca GPRS-ul s-a lansat deja pentru PrePay numai ca te poti folosi de el numai pentru MMS ... bun asta stiam deja ...^_^  ... i-am explicat ca pe site-ul orange s-a dat un comunicat care se spune ca se va lansa GPRS la PrePay ... "nu stiu ... cred ca in viitor ... da ? in ce comunicat ?" asta a fost raspunsul ... nu am mai stat sa intreb daca GPRS-ul va fi doar pentru WAP sau daca ne vor lasa si pe net .... era cam pierduta in spatiu ...
oricum stiu ca se va lansa luni sau pana la sfarsitul saptamanii viitoare ... se vrea cadoul de pasti  :inlove:

orange-ul nu are un numar (serv. clienti) pentru date ?

<{POST_SNAPBACK}>


408 ... acces gratuit numai de pe abonamente ... sau 203.30.31 cred .. nu mai stiu ... try it

#52
gtk

gtk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,868
  • Înscris: 18.09.2004
imi spune si mie cineva o scurtatura selfcare pt. activarea serciului mms (nu configurare automata tel)... am obosit cu astia la 444... sunt mereu ocupati

eu nu ajung decat la *100*1*5*1... mai departe nu-mi afiseaza corect meniul...

#53
loop

loop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 08.02.2005

gtk, on May 15 2005, 13:07, said:

imi spune si mie cineva o scurtatura selfcare pt. activarea serciului mms (nu configurare automata tel)... am obosit cu astia la 444... sunt mereu ocupati

eu nu ajung decat la *100*1*5*1... mai departe nu-mi afiseaza corect meniul...

<{POST_SNAPBACK}>

*100*1*5*2#

#54
experience

experience

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 19.09.2004
si cum fac sa intru in wap de pe un se k500i? am facut toate setarile, am primit si sms de confirmare, dar nu se conecteaza, nu stiu ce sa fac!
si nici credit suplimentar nu mai am, ca sa dau la relatii cu clientii sa vad ce nu merge!

Edited by experience, 15 May 2005 - 18:15.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate