Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Declaratie venit si siguranta XTB

Comanda laptop Amazon UK

Sfat achizitionare laptop gaming

Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...
 A inviat Mudava

Import china alibaba

Facultate

Vouchere de vacanta
 Cand One United nu mai vand isi v...

Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI
 Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion
 

Sagem MyX 5-2 la oferta Orange

- - - - -
  • Please log in to reply
317 replies to this topic

#271
Piorel

Piorel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 21.10.2003
Cu sound recorder cel mai la indemana. Ai acolo la properties convert format.
Pentru editare a se folosi creative wave studio sau vedeti si voi ceva ca lumea pe net.

#272
crisstian

crisstian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 958
  • Înscris: 21.06.2004
poate sunt off topic
Vreau sa-mi cumpar un telefon prin fidelizare si ma gandeam la un alcatel735-556, sagem myx5-2, sau motorola v220.
Am citit pe sarite topicul.
ARE SAGEM-UL MYX5-2 NETMONITOR ASA CUM ARE DE EXEMPLU ALCATELUL?

#273
Piorel

Piorel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 21.10.2003
Uhm... nu stiu/nu  cred. Oricum mai bine iti iei sagem decat motorola sau alcatel. Din orice punct de vedere vrei sa privesti.

#274
Vanish

Vanish

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,023
  • Înscris: 30.07.2004
Recomand Sagem Myx5-2. La banii care ii dai ai o gramada la el. Motorola V220 e OK dar e si mai scump iar de alcatel nush ce sa zic k nu l-am butonat dar nu-mi prea inspira incredere.  :coolspeak:

#275
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
la poze...(nu am vazut cum face v220) iti recomand alcatel 556...vezi k e un thread cu cateva poze p-aici ... facut de mine ... ecranele sunt cam la fel in afara de moto care are doar 4096 de culori  <_<  si mi se pare ca e mai mic

#276
crisstian

crisstian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 958
  • Înscris: 21.06.2004
1.Deci nu stie nimeni sigur daca are Sagemul netmonitor.
2.De ce la fidelizare orange alcatelul 556 e 123$ iar alcatelul 735 e 129$. In ce consta diferenta.
3.Imi puteti spune ce inseamna port inlflarosu. Nu prea stiu cum sta treaba atunci cand vreau sa transf. de ex. poze din tel. in calc.Trebuie  sa cumpar pt.tel sau calculator ceva special ca sa pot transfera din tel. in PC poze. Si daca da la cumpararea tel. le primesti sau trebuie sa le cumperi separat. Dace e separat cam cat costa aprox. Sagem, Alcatel.
4.Cand am spus ca vreau sa-mi cumpar un telefon la fidelizare ma intereseaza un telefon care sa faca poze cat de cat (pt. poze iti cumperi aparat foto), sa pot vorbi la el cat mai mult- sa ma tina acumulatorul(am abonament free).
Adica un tel pe care sa-l folosesc ceva timp 2-3 ani. Nu sunt genul care sa-mi schimb telefonul des.
De Sagem chair pe topicul asta uni il lauda altii se feresc de el -se strica repede. Alcatelul unii zic ca nu-i bun, orice ,dar nu alcatel, altii e bun (raport pret calitate-bunicel)
Eu pana acum am avut alcatel . primul DB, al 2-lea (in prezent) 311 si amandoua nu m-au dezamagit. Binenteles uzura in timp isi spune cuvantul. La ambele am schimbat acumulatorul insa pe partea de circuite (zic eu e cea mai importanta) nu am avut probleme.
Daca ati fi in locul meu pe care l-ati alege. E asa de greu..... nu ma pot decide inca.... :)

#277
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
alcatel..am pus niste poze facute cu el .. vezi k e la sectiunea de achizitionari ... le gasesti tu .. mi se par mai bune ca cele facute de sagem (no offense)
portu infrarosu e transfer de date fara cablu .. iti tre un adaptor infrarosu care costa intre 600 000 si 1 mil si ceva ... dar merge la majoritatea telurilor care au infrarosu ..  :peacefingers:

556 e mult mai bun ca 735 ... ecran mai mare ,cam mai buna , java .. etc

#278
crisstian

crisstian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 958
  • Înscris: 21.06.2004
Mersi pt. sfaturi.
Spre Alcatel ma indreptam si eu. Imi place netmonitorul.E foarte util atunci cand te afli intr-o zona cu acoperire slaba sau unde cu alte telefoane fara netmonitor ai ,,impresia'' ca nu e semnal deloc. ,,Profesionisti'' stiu despre ce vorbesc. Eu am vorbit din locuri in care altii nici nu visau, stateau cu tel. in mana (la buncici) si nu aveau semnal. :)

#279
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
netmonitoru ce e ?? faza aia care apare cand apesi 000000@ ?? sau cum era ??  :huh:

#280
Vanish

Vanish

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,023
  • Înscris: 30.07.2004
Mah baieti acilea e topic despre sagem myx5-2 si nu alcatel. no offense. Shobi zi si tu de ce Sagem Myx5-2 nu ar fi un telefon bun la banii care ii dai pe el (raspunde doar daca ai folosit mai mult timp un sagem din seria myx in sus si nu din auzite). no offense inca odata. :peacefingers:

#281
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
iti repet si io inca o data :D am un myx 5 de vreo .. 9 luni si sunt super multumit ... dar in conditiile in care au aparut teluri gen k500 la aproape acelasi pret nu mi se pare f tare ...  (cat despre camera .. nu mi se pare cine stie ce ..  -_- )

#282
crisstian

crisstian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 958
  • Înscris: 21.06.2004

shobi, on Mar 16 2005, 21:56, said:

netmonitoru ce e ?? faza aia care apare cand apesi 000000@ ?? sau cum era ??  :huh:

<{POST_SNAPBACK}>

Da tst. 000000* si ai intrat in netmonitor
Codul prin care intri in netmonitor. Are sagemul asa ceva? Cum am spus si ieri in locurile unde semnalul e prost sau chiar ,,deloc'' cum cred unii, avand netmonitor poti vorbi.........
Cine stie sa-l foloseasca e foarte util.
Astfel daca are Sagemul asa ceva m-ar mai interesa, daca nu, ce ma fac cand ajung in zone cu acoperirea la ,,limita''.

Insa butonand pe net despre Sagem are destul functii la banii pe care ii dai.

#283
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
nu stiu daca ala e netmonitoru la sagem da dak apesi  * cand esti in meniu , iti apare un meniu secret..cu teste lcd , diverse info .. etc ...

#284
Tudo_R`

Tudo_R`

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 18.03.2005
CINE IMI ZICE SI MIE UN PROGRAM DE DECODAT SAGEM MYX5-2 ??? plss .. MA GASITI PE ID`UL DE MESSENGER ----> tudy_oo_2004 <---- MC MC MC MULT :worthy:  :D

#285
Vanish

Vanish

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,023
  • Înscris: 30.07.2004
@Tudor. Mestere ajea ceva nu prea se gaseste iar daca gasesti e pe bani grei (in jur de 350e e softul). Si nu cred k ai face rost pe moca (decat daca e vreun preten bun). Eu am dat 500k pe decodare si asta pe pile si manevre (cand l-am decaodat era in jur de vreun milion prin cta, acum nush cat mai e).

#286
Tudo_R`

Tudo_R`

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 18.03.2005
:(( najpa ....  :death: da poate are cineva .... :P ^_^ shi poate da shi moca

#287
Vanish

Vanish

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,023
  • Înscris: 30.07.2004
Daca gasesti da-l si tu pe softpedia acilea sa aiba tot romanul access. :naughty:

#288
Piorel

Piorel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 21.10.2003
Cautati puternic pe internet si veti gasi. Sunt convins ca exista. Nu atat un soft special, cat metode speciale. Va asumati totodata riscul sa stricati telefonul.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate