Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The worst of evil

Proiect de lege: Romanii vor achi...

Dopuri / casti amortizare zgomot ...

2 job-uri de 8 ore simultan.
 VW e-Up second hand sau alternati...

Reparatie scara mozaic vechi

Cablu curte destinat deplasarii l...

Sfat de cumparare pentru un Jagua...
 La mulți ani @mishu_bz!

La mulți ani @kyrre!

PF vinde 3 autoturisme ce se inti...

Suturi la relantii 2.0 tdi + fum ...
 Tencuiala exterioara casa caramid...

Restituire RCA Allianz

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?
 

Cele mai emotionante filme de dragoste vazute vreodata

- - - - -
  • Please log in to reply
168 replies to this topic

#109
Glamourous

Glamourous

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 24.06.2008

View Postgigel de hohențolărn, on Jul 1 2008, 12:00, said:

limitează-ți limbajul puberule și șezi domol în băncuța ta filo-homosexualistică. ok, e vorba de dragostea împotriva firii dintre 2 bărbați loviți la cap de stat prea mult pe urmele cirezilor. dar în mama lor măcar să fi cenzurat scenele explicite ca să nu ne dăm mațele p-afară, ăștia care încă am rămas normali :thumbup:
relațiile homosexuale sunt la fel de hidoase ca și alea pedofile, necrofile sau alte aberații împotriva firii, și dacă tot faci un film despre astea barem să cenzurezi 'racu scenele alea. de dragul "artei" ție ți s-ar părea normal să vezi într-un film un copil abuzat, ei bine, mie nu.

vezi-ți mneata de treaba dumitale, dacă ești pe invers dă-ți foc. grețos dom'le, grețos tare 'ți-ar filmu de 3 parale chioare.
:puke:

Impotriva firii esti tu, cu ideile tale aberante si inapoiate...inapoi in pestera neanderthalule ! Electrosocuri ai incercat ?
Nu te mai agita ca nu esti nici macar Stallone in ipostaza de salvator al Burmei, desi modul tau de gandire e la nivel de Burma... :roflmao:
Daca taicatu te-a batut des la cur, cu cureaua de la pantaloni, nu inseamna ca toti barbatii care-i intalnesti sunt ca si taicatu, sau pana la 50 de ani cat spui ca ai tu nu ai reusit sa inveti sa gandesti fara a generaliza ?  :lol:
Pina una-alta, bai deranjatule, intre opinia ta si opinia mea, sau din perspectiva ta, intre valoarea mea si pseudo-valoarea ta, cu privire la film, nu crezi ca iti acorzi prea mare importanta? De ce crezi ca imi pasa MIE ce dracu crezi tu ? Probabil ca tie nu-ti convine ca ma doare in cur de opiniile tale subiective, stereotipe si sterile.
Si verifica-ti tartacuta, pentru ca numai un psihopat in devenire se poate gindi atat de dobitoceste ca tine !!  :deadtongue:

#110
gigel de hohențolărn

gigel de hohențolărn

    am merțan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,692
  • Înscris: 07.07.2006

View PostGlamourous, on Jul 1 2008, 12:10, said:

Impotriva firii esti tu, cu ideile tale aberante si inapoiate...inapoi in pestera neanderthalule ! Electrosocuri ai incercat ?
Nu te mai agita ca nu esti nici macar Stallone in ipostaza de salvator al Burmei, desi modul tau de gandire e la nivel de Burma... :roflmao:
Daca taicatu te-a batut des la cur, cu cureaua de la pantaloni, nu inseamna ca toti barbatii care-i intalnesti sunt ca si taicatu, sau pana la 50 de ani cat spui ca ai tu nu ai reusit sa inveti sa gandesti fara a generaliza ?  :lol:
Pina una-alta, bai deranjatule, intre opinia ta si opinia mea, sau din perspectiva ta, intre valoarea mea si pseudo-valoarea ta, cu privire la film, nu crezi ca iti acorzi prea mare importanta? De ce crezi ca imi pasa MIE ce dracu crezi tu ? Probabil ca tie nu-ti convine ca ma doare in cur de opiniile tale subiective, stereotipe si sterile.
Si verifica-ti tartacuta, pentru ca numai un psihopat in devenire se poate gindi atat de dobitoceste ca tine !!  :deadtongue:
amice, domolește-ți vorba dulce. n-ai ajuns tu la nivelu ăla să te tragi de șireturi cu mine.




:puke:

#111
costi_rage

costi_rage

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 31.01.2008
Vai Glamourous da tampita/tampit esti. Ce ai tu cu omul daca nu ii plac homosexualii ?
E parerea lui lasa-l dracului in pace si du-te la spart seminte ca limbaj potrivit ai.

#112
mistique

mistique

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 756
  • Înscris: 09.04.2006
Daca si "Brokeback Mountain" este film de dragoste , atunci este de departe cel mai gretos film de dragoste si desigur merita un loc fruntas la aceasta categorie. Asta asa ca sa dam satisfactie unor oameni "destupati la minte din Lumea Noua" si cu avatar roz. Despre faptul ca a luat ceva premii nu trebuie sa ne mire tinand cont ce inclinatii au pe-acolo membrii juriilor din lumea filmului , modei , muzicii , etc . Noi astia mai "prostovani" dorim sa vedem filme de dragoste din "alea cu conceptii invechite"!

Edited by mistique, 03 July 2008 - 10:25.


#113
nightfever

nightfever

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 09.01.2007
The Notebook ...l-am vazut de doua ori, mi-au dat lacrimile :lol:
si Closing The Ring e tare :)

#114
Naema

Naema

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 04.07.2008

View Postcosti_rage, on Jul 3 2008, 02:56, said:

Vai Glamourous da tampita/tampit esti. Ce ai tu cu omul daca nu ii plac homosexualii ?
E parerea lui lasa-l dracului in pace si du-te la spart seminte ca limbaj potrivit ai.

Tampit esti TU ! !  :death:

View Postmistique, on Jul 3 2008, 11:22, said:

Daca si "Brokeback Mountain" este film de dragoste , atunci este de departe cel mai gretos film de dragoste si desigur merita un loc fruntas la aceasta categorie. Asta asa ca sa dam satisfactie unor oameni "destupati la minte din Lumea Noua" si cu avatar roz. Despre faptul ca a luat ceva premii nu trebuie sa ne mire tinand cont ce inclinatii au pe-acolo membrii juriilor din lumea filmului , modei , muzicii , etc . Noi astia mai "prostovani" dorim sa vedem filme de dragoste din "alea cu conceptii invechite"!

Voi prostovanii ramaneti la nivelul vostru ignorant si limitat, de neanderthali !
Cui ii pasa de ce cred niste tarani amarati si sarantoci !  :deadtongue:

#115
andruk

andruk

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.07.2008
paiiiiiiiiiii cele mai emotionante filme de dragoste vazute vreodatade mn...............sunt mult pt k ador aceste filme sa incep:
1 P.S. I love you (am plans tot filmul :D )
2 Walk to remember (sooooooooooooooper)
3 The notebook
4 Step up si 1 si 2
5 Pretty Woman
6 If only
7 27 Dresses
Si cam atat am vazut (alea care mau emotionat).
va mai scriu
paaaaaaaaaa :P  :peacefingers:

#116
myllenyum

myllenyum

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 15.06.2005
Am si eu o rugaminte pentru cei care ma pot ajuta.
Caut un film "If Only" l-am vazut recent si vreau sa il cumpar. E un film superb si nu vreau sa il copiez de pe internet, am cautat un pic pe internet dar nu am gasit nimic despre acest film ( este destul de "vechi" si nu mai apare prin magazine)

Multumesc.

#117
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,650
  • Înscris: 08.09.2003
Nu stiu daca s-a mai scris... nu sunt fan al filmelor romantice... Pt mine romantica este faza din Alien cand Weaver a salvat copila.. dar ma rog

Ce am vazut si mi-a placut a fost Cruel Intentions

#118
lcristi_20

lcristi_20

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 12.08.2008
a walk to remember; ps i love you


PS: jos cu toti homosexualii !

#119
Doru_Neo

Doru_Neo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,135
  • Înscris: 22.05.2005
Brokeback Mountain - O iubire secreta NU poti sa il pui la "Cele mai emotionante filme de dragoste vazute vreodata" .. sa fim serisoi doar daca ai ceva perceptii deformate.

#120
AdelaTm

AdelaTm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 251
  • Înscris: 27.08.2007
M-a apucat dorul de filme.In plac comediile si comediile romantic.Mai am si actori preferati.
Ultimul film vazut a fost Prety Woman,mi s-a parut cel mai bun film pe care la facut Julia Roberts.Si l-am vazut din greseala,la televizor,si am stat lipita de ecran pana la sfarsit cand am vazut numele filmului.
Pe mine m-a impresionat si Love story,pe care l-am vazut pe la 16-18 ani la recomandarea mamei.Muzica e divina.
Defapt eu cred ca un pic in filmele astea ne vedem pe noi sau pe alti.
Mi-au placut si actori din Sweet November.
Mi-a placut si geisa si pe aripile vantului.
Si era sa uit Titanic.Unde coloana filmului e emotionanta.
Ca si filme recent vazute care m-au impresionat dar nu sunt din categoria romantice e inchisoarea ingerilor, a beautiful mind,avocatul diavolului si rocky in special primele,scena in care isi striga iubita imi da fiori,si puterea de a se invinge pe sine pt a deveni mai bun.Era sa uit de forest gump,  Requiem for a Dream  la vremea lui,legendele toamnei si sa nu iut de clasica poveste Romeo si Julieta,la capitolul asta si Fetita cu chibriturile e o poveste care ma impresioneaza ,chiar si Mizerabili.

#121
andragony

andragony

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 677
  • Înscris: 22.08.2005
Un long dimanche de fiancailles

#122
BGeorge

BGeorge

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 28.07.2008
" P.S. I Love You " !

#123
SkeTches

SkeTches

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 785
  • Înscris: 17.04.2008
Nu am vazut prea multe :) Dar mi-a placut in special : Atonement - il recomand cu caldura :D

#124
devona

devona

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 28.06.2008
Nici eu n-am văzut prea multe,dar mi-a plăcut Jeux d`enfants . Mult.

#125
kkLM

kkLM

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,628
  • Înscris: 03.09.2006

View Posteddie91tm, on Dec 1 2007, 00:08, said:

Cu tot respectul, daca tu consideri un film premiat cu noua premi ale academiei americane de film (lasand la o parte reputatia manjita in unii ani de incidente neplacute si alte barfe) dintre care unul este pentru Best Picture care este si cel mai important o aiureala de film, iti pot spune ca te inseli amarnic si ca nu sti ce inseamna un film bun!
Daca tu iei de bune aprecierile academiei americane de film inseamna ca trebuie sa-ti revizuiesti sistemul de valori; nu mai tarziu de ultimii ani filmele care au luat oscaruri mi s-au parut unele dintre cele mai mediocre: ala de anul asta nici nu se compara cu There will be blood (nominalizat), Crash - poveste furata dupa un film venezuelez sau columbian, Millon Dollar Baby - previzibil si plictisitor, Lord of the Rings - ne lasi!

View Postdepressed_daysleeper, on Feb 27 2008, 12:58, said:

Frankie and Johnny. as vedea iar si iar filmul asta

View Posttyrael, on Jun 21 2008, 06:14, said:

Great Expectations (1998)
Film adevarat,nu prostie si in nici un caz siropos,mai degraba dramatic.Vi-l recomand cu caldura ;)
PS:Nu va luati dupa nota de pe imdb,nu-i relevanta :D
PPS:Daca ati citit cartea,tre' sa vedeti si filmul :D
Ii dau 10 la orice ora din zi si din noapte, e unul din filmele care m-a impresionat profund.

View Postgigel de hohențolărn, on Jul 1 2008, 12:00, said:

limitează-ți limbajul puberule și șezi domol în băncuța ta filo-homosexualistică
[...]
vezi-ți mneata de treaba dumitale, dacă ești pe invers dă-ți foc. grețos dom'le, grețos tare 'ți-ar filmu de 3 parale chioare.
:puke:
Cine dracu va pune sa va uitati daca nu va place?! Doar n-ai fost legat de un scaun, ti s-a pus un aparat care iti tinea ochii deschisi si ti s-a difuzat filmul ala (pe care nu l-am vazut si nici nu am de gand). Lasa femeile sa vada filme de astea, noi ne uitam la cele cu lesbiene ;).
Acu' nu stiu altii cum sunt insa mie majoritatea filmelor facute special pentru a fi romantice mi se par  :puke:  (si am vazut cateva, ca deh, fetele vor filme de astea); consider romantice filme de genul  Le fabuleux destin d'Amélie Poulain, La vie est un miracle si mai nou Definitely, Maybe.
Sa nu mai spun ca si Underground si Parfum de femeie mi se par foarte romantice; toate au doza aia de realism, au pasiune, au povesti care te fac sa-ti doresti sa fii mai bun (ca Jack Nicholson in As Good As It Gets - de asemeni un film extraordinard e nota 10, plin de romantism... dar pe care il strica limba - americana nu e facuta pt romantism).

#126
AdelaTm

AdelaTm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 251
  • Înscris: 27.08.2007
Le fabuleux destin d'Amélie Poulain,am vazut imagini ca desi il am,pt ca multi il recomanda,mi se pare fantastic,un fel de nebunie de copil.Care poate sa-mi spuna de fapt esenta filmului?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate