Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Father's Day

Clipboard files copy/paste, filen...

Boardgame-uri despre cuvinte

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...
 Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024

De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...
 Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...

Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...
 Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS

Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...
 

Cele mai emotionante filme de dragoste vazute vreodata

- - - - -
  • Please log in to reply
168 replies to this topic

#91
Ihrynutza

Ihrynutza

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.06.2008
O sa spun in primul rand Ps I Love You si asta pentru ca am citit la un moment dat un comment  pe siteul asta in legatura cu filmul ( ca e slab, actorii sunt slabi si asa mai departe) si astfel desi il aveam in calc l-am evitat destul de mult ..pt k aveam impresia k este prost filmul. Intr-un final pt k este vacantza si asa mai departe plictiseala alea alea, zic hai sa ma uit la filmul asta, azi sunt dispusa sa ma uit la filme proaste dak altceva nu mai am......si ce sa vezi?filmul de fapt era super tare frate!!..deci nuj am plans la el mai mult ca la The notebook (care recunosc este preferatul meu). Apoi am dat filmul ( ps i love you) la mai multe prietene si ele au zis la fel ca si mine k e super filmul si k au plans la fel de mult ca si mine . Asa k il recomand tuturor fetelor carara le place sa dea apa la soricei , asa ca si mine:coolspeak:  :thumbup:



---------------------------------------------------------------
Alte filme ar mai fi:
Over hear dead Body
Three can play that game
What happens in Vegas( asta e mai mult comedie oricum e marfa filmul)
Someone like you
Crazy-beautiful
27 dresses
si deja cunoscutele
If only
the notebook
sweet november
a walk to remember
a walk in the clouds

care intradevar sunt super

Edited by Ihrynutza, 19 June 2008 - 16:48.


#92
moonyz

moonyz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 16.06.2008
La vita e bella - e amuzant la inceput...razi ..dar la final stai si te gandesti..la viata..la familie.. . Foarte bun actorul principal. Cand mi s-a recomandat si am vazut primele minute am crezut ca e o comedie..si ma plictisisem un pic..dar am zis sa am rabdare ..poate e ceva mai mult decat umor..si a fost...nu regret ca l-am vazut. un film ce arata sacrificiul unui tata/sot in timpul holocaustului.

#93
tyrael

tyrael

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,926
  • Înscris: 26.09.2006
Great Expectations (1998)
Film adevarat,nu prostie si in nici un caz siropos,mai degraba dramatic.Vi-l recomand cu caldura ;)
PS:Nu va luati dupa nota de pe imdb,nu-i relevanta :D
PPS:Daca ati citit cartea,tre' sa vedeti si filmul :D

Edited by tyrael, 21 June 2008 - 05:16.


#94
DiXu

DiXu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 410
  • Înscris: 05.04.2008
The Notebook

#95
neocld

neocld

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 12.06.2008
A WALK TO REMEMBER poate cel mai frumos film de dragoste pe care l-am vazut
LA VITAE BELLA superb, nu neaparat de dragoste, dar totusi superb (in categoria asta mai poate intra si SOPHIE~S CHOICE)
THE NOTEBOOK
IF ONLY
JUST LIKE HEAVEN
GREAT EXPECTATIONS
LOVE IN THE TIME OF CHOLERA aproape genial
SWEET NOVEMBER
YOU GOT MAIL

Edited by neocld, 21 June 2008 - 23:31.


#96
Miss_Goodrem

Miss_Goodrem

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 19.06.2008
Chiar daca s-a mai spus de 1000 d ori pana akm, preferatul meu e A WALK TO REMEMBER...Am citit si cartea si mi-a placut foarte mult, cat despre actori....si-au jucat f bine rolurile.
Alte filme ar mai fi JUST LIKE HEAVEN, film facut dupa cartile  "SI DACA E ADEVARAT..." & "TE VOI REVEDEA", scrise de Marc Levy (de filmul asta nu se vorbeste chiar de bine in comparatie cu cartile, insa mie mi s-a parut extraordinar)...THE PRINCE AND ME, SAVE THE LAST DANCE, STEP UP, SERENDIPITY....
Sunt f multe :))

#97
ady_9

ady_9

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,112
  • Înscris: 26.05.2007
Ghost :)
Din anumite motive, ma abtin din a argumenta.

#98
L-oscar

L-oscar

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.06.2008
un film vazut recent care mi-a placut foarte mult: "North&South" dupa romanul scriitoarei Elizabeth Gaskell, in versiunea BBC

#99
hyper_

hyper_

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 25.06.2008
breaking the waves. e lung și crud dar merită.

#100
catalyyna

catalyyna

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 23.05.2008
Mi-au placut mai multe filme printre care City of Angels,Just like Heaven,A Cinderella Story,The Prince and Me,si Pride and Prejudice e un film romantic foarte bun dupa parerea mea,care merita vazut.
Insa am vazut un film care mi-a placut mult de tot,a fost difuzat acum cativa ani si nu imi aduc aminte numele,as vrea sa-l revad dar nu dau de el,povestea suna cam asa : ea logodita,urma sa aiba loc nunta,lucra la o agentie(nu mai stiu sigur),el reporter,cei doi se intalesc si se plac,ea se desparte de logodnic,la un moment dat ajung si pe la Venetia,el pleaca sa faca un reportaj despre razboi si toata lumea crede ca e mort,intr-un final se reintalnesc.V-am povestit in mare din ce imi mai aduc aminte,poate cineva va citi ce am postat si ma va ajuta :bye:

#101
Glamourous

Glamourous

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 24.06.2008
Brokeback Mountain ! !  :inlove:

#102
Blue Wings

Blue Wings

    Nevăstuică deraiantă

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,832
  • Înscris: 01.03.2007
The Phantom of the Opera, Pride and Prejudice, The Holiday, Dirty Dancing
și dacă-mi mai aduc aminte, vă spun :P

#103
gigel de hohențolărn

gigel de hohențolărn

    am merțan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,692
  • Înscris: 07.07.2006

View PostGlamourous, on Jun 30 2008, 14:02, said:

Brokeback Mountain ! !  :inlove:
cel mai grețos film evăr, nici nu știam despre ce e vorba și mi s-a făcut silă și l-am șters :puke:
păcat de peisajul superb.

#104
Glamourous

Glamourous

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 24.06.2008

View Postgigel de hohențolărn, on Jun 30 2008, 22:05, said:

cel mai grețos film evăr, nici nu știam despre ce e vorba și mi s-a făcut silă și l-am șters :puke:
păcat de peisajul superb.

Auzica ca ''gretos'' ? Esti idiot ?  :death:
Inseamna ca nu ai vazut cum se fac carnatii la tara, sa stii ce inseamna ''gretos'' boule ! !

Mda, pacat de dobitoci ca tine, care nu stiu sa aprecieze filme de Oscar !

MARSH !  :cursing:

#105
gigel de hohențolărn

gigel de hohențolărn

    am merțan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,692
  • Înscris: 07.07.2006

View PostGlamourous, on Jun 30 2008, 22:11, said:

Auzica ca ''gretos'' ? Esti idiot ?  :death:
Inseamna ca nu ai vazut cum se fac carnatii la tara, sa stii ce inseamna ''gretos'' boule ! !

Mda, pacat de dobitoci ca tine, care nu stiu sa aprecieze filme de Oscar !

MARSH !  :cursing:
și dacă or fi filme de oscar te pomeni că asta le garantează calitatea?
mie mi-a venit a vomă după ce-am vizionat o bucată din respectivul film. ok am înțeles ăia erau niște homosexuali dar barem puteau să cenzureze scenele acelea odioase. mai e lume stricată la cap, sau filme cu pedofili șamd, dar nu vezi respectivele scene explicite :death:

#106
Andreas1

Andreas1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 08.10.2005
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
Doar asta imi vine in minte acum.

#107
Glamourous

Glamourous

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 24.06.2008

View Postgigel de hohențolărn, on Jul 1 2008, 00:25, said:

și dacă or fi filme de oscar te pomeni că asta le garantează calitatea?
mie mi-a venit a vomă după ce-am vizionat o bucată din respectivul film. ok am înțeles ăia erau niște homosexuali dar barem puteau să cenzureze scenele acelea odioase. mai e lume stricată la cap, sau filme cu pedofili șamd, dar nu vezi respectivele scene explicite :death:

Da' ma dobitoc retardat, despre asta e vb in film, dragostea dintre 2 barbati in anii '60, cand America era la fel de inapoiata si limitata ca si Rom de azi ! !
Ti-a venit voma ? Inseamna ca tu esti ala stricat la cap...si numai compara 2 adulti care au consimtamant, cu pedofilii...cretinule ! !  :cursing:  

Dupa mine comunismul a permis aparitia unor asemenea indivizi zdruncinati la minte ca tine. Din pacate unii au apucat sa se inmulteasca deja dubland cei 20 de ani ai lui Brucan.  :death:

#108
gigel de hohențolărn

gigel de hohențolărn

    am merțan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,692
  • Înscris: 07.07.2006

View PostGlamourous, on Jul 1 2008, 11:25, said:

Da' ma dobitoc retardat, despre asta e vb in film, dragostea dintre 2 barbati in anii '60, cand America era la fel de inapoiata si limitata ca si Rom de azi ! !
Ti-a venit voma ? Inseamna ca tu esti ala stricat la cap...si numai compara 2 adulti care au consimtamant, cu pedofilii...cretinule ! !  :cursing:  

Dupa mine comunismul a permis aparitia unor asemenea indivizi zdruncinati la minte ca tine. Din pacate unii au apucat sa se inmulteasca deja dubland cei 20 de ani ai lui Brucan.  :death:
limitează-ți limbajul puberule și șezi domol în băncuța ta filo-homosexualistică. ok, e vorba de dragostea împotriva firii dintre 2 bărbați loviți la cap de stat prea mult pe urmele cirezilor. dar în mama lor măcar să fi cenzurat scenele explicite ca să nu ne dăm mațele p-afară, ăștia care încă am rămas normali :thumbup:
relațiile homosexuale sunt la fel de hidoase ca și alea pedofile, necrofile sau alte aberații împotriva firii, și dacă tot faci un film despre astea barem să cenzurezi 'racu scenele alea. de dragul "artei" ție ți s-ar părea normal să vezi într-un film un copil abuzat, ei bine, mie nu.

vezi-ți mneata de treaba dumitale, dacă ești pe invers dă-ți foc. grețos dom'le, grețos tare 'ți-ar filmu de 3 parale chioare.
:puke:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate