Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!
 Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 

Bate si alte ''arme'' in masinile voastre

- - - - -
  • Please log in to reply
268 replies to this topic

#1
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,987
  • Înscris: 06.04.2007
Daca e vreun subiect cu asa ceva rog un moderator sa-l mute atunci, n-am gasit.

Bun, intamplare patita de colegu' meu acum cateva zile pe Cluj-Oradea, soferu' si el in dreapta.
In fata lor un tir bulgar, nu se lasa depasit nicicum, mergea ostentativ pe mijlocu' drumului. Blitzuri, semnalizari si toate cele. Nimic. Soferu' nostru raman s-a enervat la maxim. Intr-un final, trage bulgaru' intr-o parcare (pe la Negreni, acolo unde sunt barurile alea). Se baga si ramanu' nostru dupa el, sa-i aplice o corectie. Iese afara cu un cutit de vanatoare si se indreapta spre tiru' bulgarului, facand semne ca-i gaureste cauciucurile (romanu nostru si un tip scund, cu burta...si cu gura mare de tot), manuia cutitu' de zor. Bulgaru se urca-n tir si coboara cu o sabie de un metru...Romanu' n-a mai stat pe ganduri, s-a urcat la volan si a plecat rapid din parcare...lasandu-l pe colegu' meu(cel din dreapta) amanet...Asta e faza tragico-comica.
Dupa cateva minute isi aduce aminte ca l-a lasat in parcare si se intoarce dupa el, dar s-a apropiat doar la 50 metri de parcare....facand semne disperate sa vina el la masina. Bulgaru' normal, si-a pus sabia la loc in teaca (in tir). Colegu' meu ii facea semne sa vina in parcare, la fel si bulgaru'. Asta nu si nu, sub nici o forma. Bulgaru ii explica sa vina ca nu mai e nici un pericol, sa vina sa bea o bere impreuna...
Intr-un final a venit, au mancat impreuna neste mici si totul s-a terminat cu bine. Faza privita din exterior, asa cum mi-a poveztit colegu', parea hazlie, dar totusi..sabii, cutite...nu prea vad ceva hazliu in asta.

Acum va intreb, tineti in masina (m-as mira sa si raspundeti sincer...) bate, cutite sau altceva de genu' asta?
Personal am in torpedou un cutit de pescuit (si o lanterna), doar pt ca e util in alte situatii, nicidecum pt autoaparare.

#2
valeriu.b

valeriu.b

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 17.09.2007
In torpedou am hartie igienica.
De vreo 2 ori m-a scos din rahat. La propriu. :)

#3
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 02.07.2006
Eu am avut pana recent o bata de basebal in masina, neah, in caz de ceva.Faza e ca mi-a disparut :huh: , o fi avut careva nevoie de ea :lol:

#4
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,041
  • Înscris: 31.07.2007

 Octavian___28, on Oct 12 2007, 10:40, said:

Iese afara cu un cutit de vanatoare si se indreapta spre tiru' bulgarului, facand semne ca-i gaureste cauciucurile (romanu nostru si un tip scund, cu burta...si cu gura mare de tot), manuia cutitu' de zor. Bulgaru se urca-n tir si coboara cu o sabie de un metru...

Ca sa vezi ca dimensiunea conteaza! Ce sa zic, nu am nici un fel de arme in masina, (poate levieru'), si nici nu ii prea amuzant daca intr-un scandal faci uz de cutite si bate. Nu de alta da daca vine politia si se dovedeste ca ai facut uz de arme albe.....

#5
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
coarba :)

daca nu te lasa careva sa-l depasesti , sau merge pe mijlocul drumului sau mai stiu e ce, nu e nevoie sa il tragi tu pe dreapta si sa-i arati cine e sefu , pur si simplu deschizi geamu , ii zice ceva de bine si iti vezi de drum

mi s-a intamplat odata mergeam spre urziceni (drumul ala are 2 benzi pe fiecare parte , dar doar teoretic pt ca banda din dreapta e ceva mai ingusta decat o masina normala si se foloseste decat cand vrea cineva sa depaseasca) si eram concetrat la discutia cu cei din masina , uitasem pt vreo 2-3 minute sa ma mai uit in oglinzi (era si lejer traficul) si vad pe unul cu un mustang care ma depaseste prin dreapta , a mers cateva secunde in paralel cu mine , a bolborosit ceva si si-a vazut de drum, eu unu n-am avut de ce sa ma supar ca stiam ca-s de vina.

nu e capat de lume daca sti ca esti de vina

#6
zerookool

zerookool

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 26.02.2006
Eu am: - in portbagaj: toporul, gratarul si sacul cu carbuni (in caz ca ala o are mai mare, macar sa il pot invita la un gratar  :lol:  )
           - in torpedou: un patent multifunctional (are si cutit)

#7
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,987
  • Înscris: 06.04.2007

 valeriu.b, on Oct 12 2007, 11:50, said:

In torpedou am hartie igienica.
De vreo 2 ori m-a scos din rahat. La propriu. :)
:lol:  ...sa vezi cand nu ai hartie...si esti nevoit sa rupi foi din agenda, foi de alea tari, lucioase...

Sa va spun ce are bossu meu in torpedou (ala mare si gras, cu burta de la bere si super profesionist in ale condusului): la ultimu' drum din Olanda, si-a luat dintr-o benzinarie un spray cu piper si o scula din aia de socuri electrice (scrie pe ea 200000 V). A cumparat scula ca cica la noi e foarte scumpa...acu cred ca nu stie pe cine sa o testeze...

Edited by Octavian___28, 12 October 2007 - 11:49.


#8
valeriu.b

valeriu.b

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 17.09.2007
Eu zic sa ai grija ce scrii despre el...  :gunsmilie:

#9
NightShift

NightShift

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,320
  • Înscris: 11.11.2006

 Octavian___28, on Oct 12 2007, 09:40, said:

Bulgaru se urca-n tir si coboara cu o sabie de un metru...

Mai Octaviane, da' ce sa zic .. baiat inteligent colegul ala al tau de l-a dus mintea sa coboare cu brișca la un camionagiu! Mai ales la Zorro!!! :lol:

p.s. nu mi-a trecut niciodata prin minte sa ma dotez cu ustensile de genul asta. :huh:

Edited by NightShift, 12 October 2007 - 11:58.


#10
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,987
  • Înscris: 06.04.2007
Pai da mai...te duci cu pumnalu' la ala ca nu l-ai putut depasi...prea de tot...dar raspunsu' a fost pe masura...ca si fuga lui, lasadu-l pe colegu' amanet. Am spus, faza e tragico-comica...(inclus happyendu')

#11
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,979
  • Înscris: 03.12.2005
Eu am un pistol cu gaze, cu acte in regula si toate alea. Dar ala e al meu personal, nu e o ustensila de dat bataie in masina.
De cand conduc eu nu s-a pus vreodata problema sa am nevoie de asa ceva. Consider ca batele sunt bune pentru ciobani si taximetristi.

#12
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,041
  • Înscris: 31.07.2007
O sa facem si noi ca si red-neck aia din state, care au in camioneta un suport cu vreo trei patru carabine. Sa vezi ce amuzant ii cand vii tu cu sabia si scoate unu' din masina shotgun-u.

#13
Morpheus666

Morpheus666

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 29.04.2006
Daca in caz de un accident sau mai stiu eu ce altercatie intre 2 persoane chiar daca in prealabil nu esti tu de vina,dar ai avut asupra ta corpuri contondente, arme albe sau alt fel de ustensile ce pot rani un om si l/ai folosit esti si tu la fel de vinovat ca el...personal am in masina un spray paralizant cu bataie 10m...faza proasta e ca l/am si folosit de 2 ori in altercatii de ganul acesta iar "oponenti" mei au avut sabi, cutite, bate...faza buna e ca nu pot sa dovedeasca la politie ca am avut spray la mine

#14
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
n-am decat o tija telescopica, just in case ...:)

#15
dacadrean

dacadrean

    Altruist !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 12.11.2006

 valeriu.b, on Oct 12 2007, 11:50, said:

In torpedou am hartie igienica.

si eu tot pacifist sunt  :P

#16
Vineri

Vineri

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,306
  • Înscris: 16.03.2007

 again, on Oct 12 2007, 12:24, said:

mi s-a intamplat odata mergeam spre urziceni (drumul ala are 2 benzi pe fiecare parte , dar doar teoretic pt ca banda din dreapta e ceva mai ingusta decat o masina normala si se foloseste decat cand vrea cineva sa depaseasca) si eram concetrat la discutia cu cei din masina , uitasem pt vreo 2-3 minute sa ma mai uit in oglinzi (era si lejer traficul) si vad pe unul cu un mustang care ma depaseste prin dreapta , a mers cateva secunde in paralel cu mine , a bolborosit ceva si si-a vazut de drum, eu unu n-am avut de ce sa ma supar ca stiam ca-s de vina.
mda, cred ca n-au masurat aia bine. oricum, tu ce masina "normala" ai de nu incape pe-acolo?

asa scrie si la carte: sa te uiti in oglinda dupa ce termini discutia cu cei din masina, ca sa nu-ti distraga atentia.

edit:
uitasem de subiectu threadului.
sunt curat ca lacrima.

Edited by Vineri, 12 October 2007 - 13:03.


#17
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,059
  • Înscris: 24.02.2006
Am avut si eu o bata prin portbagaj intr-o vreme, ca sa fiu si eu in randul lumii. Nu cred ca a trecut de atunci vreo saptamana in care sa nu pun mana pe ea si sa incerc sa o pun undeva unde sa nu troncane la fiecare viraj. Cand am rezolvat problema(am pus-o intr-o punga, impreuna cu alte chestii, asa ca nu mai sarea in toate partile), am vandut masina si acum am bata pe undeva pe balcon.

Planul acum e sa ies cu extinctorul in mana :). E multifunctional: stropeste cu chestie d'aia exact ca un spray, dar e si suficient de greu incat sa impuna respect. si mai e si obligatoriu sa ai as ceva :D

Edited by _Smiley_, 12 October 2007 - 17:06.


#18
andreiandrei

andreiandrei

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,421
  • Înscris: 13.08.2007
Un topor.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate