Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Pot fi acuzat daca trimit SMS-uri la numere oarecare?SMS Marketing!

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
szv

szv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 05.10.2007
Am deschis acest topic pentru ca sunt interesat sa imi fac publicitate pentru unele servicii prin serviciul SMS.Dupa lungi cautari nu am gasit o regula a SMS-ului. Daca eu expediez mesaje text la numere oarecare pot fi acuzat pentru lucrul asta ?
Cum as putea sa fac asta cat mai rentabil si pe o scara cat mai larga? Sunt interesat daca as putea sa trimit si in strainate. Dupa cautari pe internet am gasite gateway-uri sms . Care ofera pachete de sms-uri. Inca nu am primit raspunsul in ce tine ce tarife , raportul pret sms si discountul in functie de cantitate . Cred ca firmele care le-am contactat lucreaza doar cu firme/operatori foarte mari ,pentru ca astept de 4 zile un raspuns prin email din partea lor. Daca nu il primesc luni .Incerc sa ii contactez telefonic .

#2
Ignition

Ignition

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,971
  • Înscris: 03.10.2005

View Postszv, on Oct 6 2007, 04:58, said:

Am deschis acest topic pentru ca sunt interesat sa imi fac publicitate pentru unele servicii prin serviciul SMS.Dupa lungi cautari nu am gasit o regula a SMS-ului. Daca eu expediez mesaje text la numere oarecare pot fi acuzat pentru lucrul asta ?
Cum as putea sa fac asta cat mai rentabil si pe o scara cat mai larga? Sunt interesat daca as putea sa trimit si in strainate. Dupa cautari pe internet am gasite gateway-uri sms . Care ofera pachete de sms-uri. Inca nu am primit raspunsul in ce tine ce tarife , raportul pret sms si discountul in functie de cantitate . Cred ca firmele care le-am contactat lucreaza doar cu firme/operatori foarte mari ,pentru ca astept de 4 zile un raspuns prin email din partea lor. Daca nu il primesc luni .Incerc sa ii contactez telefonic .

Nu sunt sigur vis-a-vis de partea legala, insa stiu ca pentru trimiterea de material publicitar de ex. prin posta clasica/electronica ai nevoie de acordul destinatarului... nu stiu cum sta la SMS.

Se pot cumpara de pe piata pachete de >5000 SMS (nationale/internationale) la tarife diferentiate per retea/tara, conectarea se face prin protocol SMPP. Gasesti un astfel de software gratuit (open source) la www.kannel.org instalabil pe Linux.
Aici gasesti o lista cu furnizori SMPP si tarife:
http://www.activexpe...ivsms/smpplist/

Daca esti hotarat sa incepi aceasta afacere, te pot ajuta cu partea tehnica, contra cost, mai multe detalii pe P.M.

#3
KALOO

KALOO

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 08.12.2006

View Postszv, on Oct 6 2007, 05:58, said:

Am deschis acest topic pentru ca sunt interesat sa imi fac publicitate pentru unele servicii prin serviciul SMS.Dupa lungi cautari nu am gasit o regula a SMS-ului. Daca eu expediez mesaje text la numere oarecare pot fi acuzat pentru lucrul asta ?
Cum as putea sa fac asta cat mai rentabil si pe o scara cat mai larga? Sunt interesat daca as putea sa trimit si in strainate. Dupa cautari pe internet am gasite gateway-uri sms . Care ofera pachete de sms-uri. Inca nu am primit raspunsul in ce tine ce tarife , raportul pret sms si discountul in functie de cantitate . Cred ca firmele care le-am contactat lucreaza doar cu firme/operatori foarte mari ,pentru ca astept de 4 zile un raspuns prin email din partea lor. Daca nu il primesc luni .Incerc sa ii contactez telefonic .
Ai auzit de spam ?
Esti spamer daca trimiti sms-uri la numere care nu si-au dat acordul pentru asta. Situatia e identica cu trimiterea de emailuri nesolicitate.

#4
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,574
  • Înscris: 20.10.2006
Exista si o solutie legala, sa ceri acordul pentru asta sau sa inchei contract cu http://www.ssms.ro

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate