Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?
 Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 

demachierea

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
angel_ana

angel_ana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 01.10.2007
am un ten uscat si sensibil iar unele demachiante imi irita pielea, acuma folosesc de la aslavital demachiant lotiune tonica si crema hidratanta ...fata de alte demachiante acesta nu imi irita pielea...ec demachinat sa folosim si ce nu? lotiunae tonica pote fi folosita si pentru ochi?

#2
Carrye

Carrye

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 10.10.2007

 angel_ana, on Oct 5 2007, 12:04, said:

am un ten uscat si sensibil iar unele demachiante imi irita pielea, acuma folosesc de la aslavital demachiant lotiune tonica si crema hidratanta ...fata de alte demachiante acesta nu imi irita pielea...ec demachinat sa folosim si ce nu? lotiunae tonica pote fi folosita si pentru ochi?

Si eu am un ten sensibil...incearca de la Beauty Shop Sephora Professional, este un demachiant extraordinar de bun, are 100 ml si costa doar 12 lei. Pe mine m-a tinut 5 saptamani in conditiile in care ma machiez zilnic. Este un demachiant crema, demachiaza ochii incredibil de bine, mie mi-a curatat fata intr-un mod exceptional.
Daca nu ai acces la produsele Sephora, poti incerca demachiantul Gerocossen, cred ca au 2 variante, cel pentru ten sensibil, este la fel, foarte bun, mie mi-a placut la nebunie, are 200 ml si cred ca e in jur de 10 lei.
Te rog, nu folosi, Avon, Oriflame, si alte porcarii cosmetice, eu nu ma impac bine nici macar cu Nivea care se presupune ca cu asta se ocupa.
Si mi-a mai placut demachiantul Vichy acela 3 in 1, extraordinar, dar doar daca te impaci bine cu preturile Vichy. :)
Nu, lotiunea tonica nu poate fi folosita pentru ochi, mai ales ca zona aia este incredibil de sensibila. Sa nu faci asta!

Sa nu uit, apa termala este incredibil de buna pentru tenul sensibil.

Edited by Jaqueline, 11 October 2007 - 17:13.


#3
angel_ana

angel_ana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 01.10.2007

 Carrye, on Oct 10 2007, 23:26, said:

Si eu am un ten sensibil...incearca de la Beauty Shop Sephora Professional, este un demachiant extraordinar de bun, are 100 ml si costa doar 12 lei. Pe mine m-a tinut 5 saptamani in conditiile in care ma machiez zilnic. Este un demachiant crema, demachiaza ochii incredibil de bine, mie mi-a curatat fata intr-un mod exceptional.
Daca nu ai acces la produsele Sephora, poti incerca demachiantul Gerocossen, cred ca au 2 variante, cel pentru ten sensibil, este la fel, foarte bun, mie mi-a placut la nebunie, are 200 ml si cred ca e in jur de 10 lei.
Te rog, nu folosi, Avon, Oriflame, si alte porcarii cosmetice, eu nu ma impac bine nici macar cu Nivea care se presupune ca cu asta se ocupa.
Si mi-a mai placut demachiantul Vichy acela 3 in 1, extraordinar, dar doar daca te impaci bine cu preturile Vichy. :)
Nu, lotiunea tonica nu poate fi folosita pentru ochi, mai ales ca zona aia este incredibil de sensibila. Sa nu faci asta!


ms pentru sfaturi am sa caut adca gasesc si al mien in oras produsele astea ...eu am folosit de la oriflame si imi irita doar ochi si am renuntat la el , am primit unul cadou de la loreal dar daca eram machiata tare si insistam mai mult in zona ochilor la un moment dat ustura usor..cel de la garnier imi palce mult side aslavital...ininte nu foloseam tonic, ma demachiam spalam fata de demachiant si apoi aplicam o crema , eu am auzoit ca paoet fi folosit tonicul si pt ochi, bun cel afra alcool, si eu am cu apa de trandafiri de la garnier si lam folosit pe ochi si a fost bine:D, si cel de la aslavital la fel mi ser pare f bun e pe baza de argila, dar adca nu folosesc tonicul pe ochi , demachiantul din acea zona tot trebuie indepartat nu? de pe fata il indepartezi cu tonic , dar in zona ochilor?

#4
anamariastefann

anamariastefann

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 09.10.2007

 angel_ana, on Oct 10 2007, 16:39, said:

ms pentru sfaturi am sa caut adca gasesc si al mien in oras produsele astea ...eu am folosit de la oriflame si imi irita doar ochi si am renuntat la el , am primit unul cadou de la loreal dar daca eram machiata tare si insistam mai mult in zona ochilor la un moment dat ustura usor..cel de la garnier imi palce mult side aslavital...ininte nu foloseam tonic, ma demachiam spalam fata de demachiant si apoi aplicam o crema , eu am auzoit ca paoet fi folosit tonicul si pt ochi, bun cel afra alcool, si eu am cu apa de trandafiri de la garnier si lam folosit pe ochi si a fost bine:D, si cel de la aslavital la fel mi ser pare f bun e pe baza de argila, dar adca nu folosesc tonicul pe ochi , demachiantul din acea zona tot trebuie indepartat nu? de pe fata il indepartezi cu tonic , dar in zona ochilor?
Oau!!! Stai asa ca nu e asa....
Sa o luam cu inceputul. In primul rand cine te-a invatat sa speli fata dupa demachiere??? Nu te mai spala pe fata, ca te umpli de cosuri si te iriti. Pentru asta exista demachiantul, sa inlature machiajul si orice urma de praf, impuritati, etc.
In al doilea rand, lotiunea tonica, este pentru a-ti sterge si ultimele urme de machiaj dupa demachiere si sa curete tenul in profunzime. Oricum, nu toate femeile au nevoie de lotiunea tonica, doar cele cu tenul sensibil, care se irita usor, etc.
Atentie!!! Lotiunea tonica nu e facuta sa indeparteze demachiantul! De unde ai scos ideile astea? Demachiantul nu iti face rau. Vorbesti despre el ca despre ceva rau....Si exista si demachiant special pentru ochi, dar cele despre care ti-am povestit mai sus demachiaza foarte bine si ochii. Nici nu stiu cum te demachiezi, sper ca o faci corect. Cu dischete demachiante.
Deci, dimineata, te stergi cu lotiune tonica pe fata, aplici crema de fata, te machiezi. Seara, te demachiezi, te stergi cu lotiune tonica si mai dai cu crema de noapte daca este cazul.
As fi tare curioasa din ce oras esti....

#5
Naga Queen

Naga Queen

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,022
  • Înscris: 03.12.2005
Eu ma demachiez cu ulei de masline, ramane si pe post de  crema, efecte secundare nici vorba, doar piele super ok si hidratata.

#6
tanamera

tanamera

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.08.2007

 Naga Queen, on Oct 10 2007, 18:01, said:

Eu ma demachiez cu ulei de masline, ramane si pe post de  crema, efecte secundare nici vorba, doar piele super ok si hidratata.
Si nu iti ramane prea grasa(unsuroasa) fata?

#7
anamariastefann

anamariastefann

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 09.10.2007

 Naga Queen, on Oct 10 2007, 18:01, said:

Eu ma demachiez cu ulei de masline, ramane si pe post de  crema, efecte secundare nici vorba, doar piele super ok si hidratata.
Mie nu imi place mirosul de nici o culoare al uleiului de masline...:) am incercat si eu la un moment dat, ca aveam tenul incredibil de deshidratat, dar nu am mai rezistat din cauza mirosului, pana la urma si-a revenit cu produsele din comert.

 tanamera, on Oct 10 2007, 18:05, said:

Si nu iti ramane prea grasa(unsuroasa) fata?

Ba da, trebuie sa fii atenta, sa dai putin pe un burete demachiant. Mie mi se pare tare complicat...

Edited by Jaqueline, 11 October 2007 - 17:16.


#8
Naga Queen

Naga Queen

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,022
  • Înscris: 03.12.2005
Pai ma demachiez seara, pana dimineata se absoarbe. Eu mi-am facut lotiune de corp din ulei de masline si cateva picaturi de ulei esential de levantica de la L'Occitane. Miroase super bine si de rezultat sunt super incantata, mai ales ca eu fac inot zilnic si e vai de pielea mea dupa o ora de stat in apa cu mult clor.

#9
angel_ana

angel_ana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 01.10.2007

 anamariastefann, on Oct 11 2007, 03:56, said:

Oau!!! Stai asa ca nu e asa....
Sa o luam cu inceputul. In primul rand cine te-a invatat sa speli fata dupa demachiere??? Nu te mai spala pe fata, ca te umpli de cosuri si te iriti. Pentru asta exista demachiantul, sa inlature machiajul si orice urma de praf, impuritati, etc.
In al doilea rand, lotiunea tonica, este pentru a-ti sterge si ultimele urme de machiaj dupa demachiere si sa curete tenul in profunzime. Oricum, nu toate femeile au nevoie de lotiunea tonica, doar cele cu tenul sensibil, care se irita usor, etc.
Atentie!!! Lotiunea tonica nu e facuta sa indeparteze demachiantul! De unde ai scos ideile astea? Demachiantul nu iti face rau. Vorbesti despre el ca despre ceva rau....Si exista si demachiant special pentru ochi, dar cele despre care ti-am povestit mai sus demachiaza foarte bine si ochii. Nici nu stiu cum te demachiezi, sper ca o faci corect. Cu dischete demachiante.
Deci, dimineata, te stergi cu lotiune tonica pe fata, aplici crema de fata, te machiezi. Seara, te demachiezi, te stergi cu lotiune tonica si mai dai cu crema de noapte daca este cazul.
As fi tare curioasa din ce oras esti....


pai sunt din suceava :D stiu ca este demachiant special pt ochi si am si folosit , si nuam zis ca e ceva rau in demachint pur si simplu il spalam de pe fata dupa ce terminam demachierea cu disruri demachiant pt ca sa se absoarba mai bien crema de fata , ca mi se pareau ca si prae multe si intra crema mai greu:D si de cand foloses tonic nu mam mai spalat...si saera folosesc demachiant + lotiune tonica care chiar imi palce chiar adca ma tenu sensibil nu imi face rau chiar imi palce mult + crema ..iar dimineta demachiant+tonic+crema ....si am auzit la unele persoana ca daca tonicul este far alcool, pt ten sensibil poate fi folosit si pt ochi , eu lam folosit si nu mi sa parut nimic in neregula , chiar mai palcut ...dar adca spui ca nue bien , nuam sal mai folosesc in zona ochior  ;)

#10
Carrye

Carrye

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 10.10.2007

 angel_ana, on Oct 10 2007, 20:47, said:

pai sunt din suceava :D stiu ca este demachiant special pt ochi si am si folosit , si nuam zis ca e ceva rau in demachint pur si simplu il spalam de pe fata dupa ce terminam demachierea cu disruri demachiant pt ca sa se absoarba mai bien crema de fata , ca mi se pareau ca si prae multe si intra crema mai greu:D si de cand foloses tonic nu mam mai spalat...si saera folosesc demachiant + lotiune tonica care chiar imi palce chiar adca ma tenu sensibil nu imi face rau chiar imi palce mult + crema ..iar dimineta demachiant+tonic+crema ....si am auzit la unele persoana ca daca tonicul este far alcool, pt ten sensibil poate fi folosit si pt ochi , eu lam folosit si nu mi sa parut nimic in neregula , chiar mai palcut ...dar adca spui ca nue bien , nuam sal mai folosesc in zona ochior  ;)
Asa sa faci, zona ochilor este foarte sensibila si are nevoie de ingrijire speciala.
Si cu crema aia de fata sa nu dai doar asa ca trebuie, da-te doar daca simti nevoia. Daca spui ca iti intra atat de greu crema in fata vezi sa te asiguri ca este  aleasa bine pentru tine, poate nu iti este potrivita!

#11
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005

 anamariastefann, on Oct 10 2007, 16:56, said:

Deci, dimineata, te stergi cu lotiune tonica pe fata, aplici crema de fata, te machiezi. Seara, te demachiezi, te stergi cu lotiune tonica si mai dai cu crema de noapte daca este cazul.
As fi tare curioasa din ce oras esti....
Trebuie sa te demachiezi si dimineata.  ;)  Peste noapte tenul oricum se incarca. Nu te poti da direct cu lotiune tonica. Asta am auzit-o la absolut toate emisiunile de beauty: pt a avea un ten sanatos si frumos trebuie sa te demachiezi si dimineata si seara, sau sa te speli cu geluri, spume etc. Important e sa fie curat.  :rolleyes:

#12
angel_ana

angel_ana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 01.10.2007
ms mult de sfaturi , oricum am demachiez si dimineata si seara , iar crema de fata care o folosesc acuam e o crema hidratanta de la aslavital si imi palce f mult si eu cred ca e bien aleasa pt ca eu am un ten uscat si ea este hidratanta si imi intra in piele, eu o folosesc in fiecare seara cu mici exceptii pt ca am un ten uscat, adca nu m-as da des pielea se usuca destul de tare , dar folosindo zilnic si dimineata si seara totul e ok;)

#13
schumiholic

schumiholic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 09.10.2004
Si eu avut probleme in gasirea unui demachiant bun. Tot ce foloseam, fie lotiune, fie lapte demachiant imi iritau ochii. Insa am gasit niste servetele demachiante de la Capra Nera foarte bune, pe baza de ceai verde si aloe vera si ma inteleg foarte bine cu ele. Nu ma ustura ochii, ceea ce este foarte important pentru mine si curata foarte bine.

#14
HABIBA

HABIBA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 01.03.2008
eu folosesc de la yves rocher , dmachiant , lotiune tonica si demachiant pt ochi sensibili care este ff bun . rar ulei de masline

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate