Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s
 Altercație

Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...
 BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale
 Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier
 

Pareri USCATOR DE RUFE?

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
2712 replies to this topic

#1081
plimbaretul

plimbaretul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,854
  • Înscris: 12.05.2006
Daca o faci cu cap si cu programele potrivite (daca le ai),  atunci poti usca orice,  inclusiv lana

Edited by plimbaretul, 06 October 2018 - 13:56.


#1082
godaro

godaro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,723
  • Înscris: 25.01.2007
Pai la fel e si la uscatoarele simple, in condensare. Cei 3000 ron pt ce sunt?

#1083
plimbaretul

plimbaretul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,854
  • Înscris: 12.05.2006
Defineste uscator simplu. :-)

#1084
godaro

godaro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,723
  • Înscris: 25.01.2007
In condensare, de 1100 ron. Cu programe de rufe delicate si temperaturi scazute.

#1085
Therockstar

Therockstar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,194
  • Înscris: 07.03.2016
Aceeași dilemă o am și eu,nu știu ce aș putea lua, în afară de consumul de energie, Bosch consumă mult mai puțin față de Beko care e și clasa B în comparație cu A++ la Bosch,vreau să înțeleg dacă se merită uscător de rufe în sine că oricum de cumpărat până în 1200 de ron îmi permit, poate și mai puțin!

Edited by Therockstar, 07 October 2018 - 05:46.


#1086
lepetir

lepetir

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 709
  • Înscris: 12.07.2007
Dilema uscatorului de rufe o am si eu, mai ales ca incepe sezonul rece, si hainele se usuca mai greu. Avantajul uscatoarelor cu pompa de caldura, este dat de faptul ca temp. de uscare este mai scazuta, benefica pentru tesaturi si caldura eliminata in incaperea in care este instalat este mai mica. Am citit cateva pareri si cred ca am sa incerc folosirea unui dezumidificator ( cca. 1000 lei ) pentru uscarea hainelor intr-un balcon inchis.

#1087
dacotec

dacotec

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,300
  • Înscris: 13.12.2007
Eu am de un an de zile un BEKO cu pompa de caldura si nu regret o secunda ca l-am luat!E ideal pentru apartamente, familii cu copii mici unde se spala la greu, situatii de urgenta cand ai nevoie de o haina in 2 ore, etc

#1088
Therockstar

Therockstar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,194
  • Înscris: 07.03.2016
Ai folosit dezumidificator înainte de ați cumpăra uscătorul de rufe?

#1089
dacotec

dacotec

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,300
  • Înscris: 13.12.2007
Am folosit un dezumificator simplu, cu pastile dar in afar de faptul ca scoteam cam 1l de apa la -4 zile nu am obtinut nimic altceva

#1090
camsonat

camsonat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,197
  • Înscris: 09.01.2008
Dupa a doua utilizare lucrurile sunt mai clare.
1. fura la cronometru, programul de 1:35 a durat 1:43.
2. programul mixt cu caldura redusa le usuca fara pericol si pe alea cu interdictie la uscator si halatele groase se baie.
3. scame ca la nebuni in continuare. Cred ca in 2-3 luni renuntam la aspirator. 😁
Ma declar satisfacut de achizitie.

#1091
godaro

godaro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,723
  • Înscris: 25.01.2007
Ai grija ca scamele alea ca la nebuni sunt in fapt haine care se desira.

#1092
plimbaretul

plimbaretul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,854
  • Înscris: 12.05.2006
Furatul la cronometru vine de la senzorul de umiditate.  El ajusteaza timpii de uscare functie de gradul de umiditate rezidual din haine.

Ref haine,  am bluze ce le usic de mai bine de 2 ani si nu s-au rupt.  Uzura tesaturii /îmbătrânirea ei apare mai rapid daca sunt folosite temp prea mari.

Edited by ggelu, 17 October 2018 - 08:30.
mesaj dublat


#1093
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,297
  • Înscris: 06.01.2007
Ce inseamna uscator Hibrid?
Ma bate gandul sa-mi desfiintez un articol de mobila (de pe balcon) sa fac loc la un uscator. Desi am nevoie de corpul ala de mobila, consider ca nu se mai poate cu tsigania hainelor la fereastra, e inestetic.
Ma gandesc la Bosch WTW85550BY care cica e hibrid. Hibrid ma duce cu gandul la faptul ca vrea conducta de apa, eu nu-i pot oferi asa ceva.
Voi, cei care aveti conostinte despre aceasta chestiune, ce ziceti?

#1094
relu11051

relu11051

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,280
  • Înscris: 02.05.2008
Cred ca se refera la faptul ca se autocurata vaporizatorul. Nu am vazut sa aiba alimentare cu apa, scrie ca are posibilitate de racordare la evacuare apa.

#1095
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,297
  • Înscris: 06.01.2007

View Postcamsonat, on 05 octombrie 2018 - 20:54, said:

Eu am luat Bosch-ul ala de 3.000 lei. Aseara a fost in teste. Primele impresii: silentios, eficient, inteligent. Am ales gresit programul si salopetele fetitei au ramas mici. Manualul e tradus in romana de o toapa proasta rau. In engleza nu am gasit in pachet. A adunat un pumn de scame de la 2 kg de haine. Mai vedem.
Banuiesc ca intre timp l-ai mai utilizat. Cum e? E OK?
N-am stat sa ma uit pe etichetele hainelor, dar din ce-am vazut, multe dintre ele au semnul de interzis uscare la uscator, desi sunt de bumbac.Nu prea inteleg motivul dar.. in fine.
Exista program si pentru asa ceva? Adica sa usuce cu un aer "mai rece"
Momentan am masina de spalat cu uscator, dar feonul ala baga caldura ca la nebuni. Intentionez s-o folosesc in continuare doar pe functia de spalare. Am bagat si haine din astea cu interzis, unele au rezistat, altele nu. Insa hainele astea de iarna cam toate au ceva impotriva uscarii cu uscatorul, din ce am bagat de seama. Si nevasta-mea refuza sa le usuce, daca era dupa mine, aplicam metoda geto-daca, le introduceam in procesul de "selectie naturala", care-s bune tre sa reziste, care nu -> la gunoi. hahaha

#1096
camsonat

camsonat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,197
  • Înscris: 09.01.2008
E smecherie. O spune unul care sta la curte proprie, are sarme intinse in spatele casei si deci nu sta cu ele pe balcon. A fost o decizie inteleapta avand in vedere ca se raceste vremea si ar sta mult si bine pana s-ar usuca. In timpul asta soarele le decoloreaza si le distruge fibrele. Am bagat tot ce mi-a picat in mana. Pe programul de delicate si cu temp redusa au iesit bine si alea cu imprimeu cauciucat. Probabil vom mai strica una alta dar daca ne luam dupa etichete am dat banii degeaba pe masinarie.

#1097
plimbaretul

plimbaretul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,854
  • Înscris: 12.05.2006
Cred ca in plus mai ai si 5 ani garantie la înregistrare produs.  Acum ceva timp parca asa era.

#1098
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,297
  • Înscris: 06.01.2007
Pff, ieri era cu 200 lei mai ieftin.
Ghinion! Asa-i cand te coesti inainte de mizeria aia de black fraidei.
L-am comandat oricum. Daca e, ii fac eu un review dupa ce-l mai utilizez o perioada, reviewurile de prima saptamana de utilizare nu-s chiar asa de relevante.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate