Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro
 Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...
 Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.
 Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 

cod CAEN AdSense, Affiliate Marketing

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
TheWebMaster

TheWebMaster

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 16.05.2007
Intrebarea mea este relativ simpla.

Ce activitate principala trebuie sa aiba o firma care genereaza majoritatea profitului din SEO, PPC pentru situri gen AdSense, si Marketing pe Internet in sistem de affiliate marketing luand un comision din vanzarile generate ?

Eu am acum 7222 -(consultata si dezolvatere de alte produse software) ca si activitate principala si mai am autorizata 7221 - editare de programe

?

E neplacut sa ai ulterior probleme din cauza unei foi de hartie ... a unei simple formalitati

#2
TheWebMaster

TheWebMaster

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 16.05.2007
chiar nimeni nu vrea sa rapsunda ?

#3
greenlighter

greenlighter

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 12.10.2007
Sunt domenii relativ noi in romania.
Daca intrebi ce-i aia SEO sau chiar search engine optimization orice avocat ce intocmeste acte pentru firmele noi o sa ai surpriza ca majoritatea habar nu au. Si este normal din moment ce dinamica CAEN-ului este aproape inexistenta.
Uite daca mai vrei exemple din legislatia romana mai poftim: DTP (ca meserie) - nu are corespondent in codul muncii (Tehnoredactor probabil da asta este cu totul altceva).
Nu prea cred ca vei avea probleme din cauza aceasta, eventual incearca ceva pe la consultanta da nu de software ci de marketing, domenii care se intersescteaza la un moment dat. Sau si mai bine gaseste un prieten avocat ce are habar de domeniul in care lucrezi, sau are cunostintele necesare pentru a intelege de ce ai tu nevoie, si poarta o discutie cu el. Ai grija sa-ti fie prieten cat de cat bun pentru ca unii au niste tarife pe ora de consultanta de te ia ameteala.

#4
nic01ae

nic01ae

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 21.09.2007

View PostTheWebMaster, on Oct 6 2007, 13:39, said:

chiar nimeni nu vrea sa rapsunda ?

7260 - Alte servicii informatice

#5
TheWebMaster

TheWebMaster

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 16.05.2007
dap. codurile CAEN din cate am inteles se vor modifica de la 1 Ian 2008 dupa lista codurilor din UE. o sa vedem atunci cum este. Oricum alea sunt mult mai complete.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate