Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!
 Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 

tratament pentru vergeturi

- - - - -
  • Please log in to reply
87 replies to this topic

#37
carolin

carolin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 07.11.2007
Buna !!

Si eu am vergeturi... :( ..de pe la 13 ani.Atunci  am fost cu mama la dermatolog prima data si  doctorul i-a explicat ca nu are ce sa faca si ca mi-au aparut datorita faptului ca am crescut foarte repede si  pielea nu a putut tine pasul.Prin clasa a 9a incepusera sa-mi dea bataie de cap, si am fost la Dna Leventer;la fel mi-a spus ca nu are ca sa-mi faca, ca daca imi face tratament cu laser in momentul in care ma asez imi vor aparea din nou (mentionez totusi ca asta era prin '99) , dar mi-a dat o crema ,nu-mi aduc aminte cum se numea, :wallbash:   stiu ca a fost foarte scumpa si ai mei au facut comanda la o farmacie prin Dorobanti.Cert e ca dupa o luna in care m-am dat doar seara (trebuia sa ma dau de 2-3 ori pe zi) , vergeturile se estompasera destut de mult.

La un an am fost in SUA si am trecut si pe la dermatolog, care mi-a spus ca am pielea lipsita de colagen si din cauza asta mi-au aparut, si astfel pe viitor sa folosesc creme ce au un continut mai mare de colagen in compozitia lor.Vizita asta m-a ajutat ca am putut sa ma debarasez de sentimentul de complexitate care ma chinuia teribil si mi-am dat seama ca sunt in viata lucruri mult mai importante,....sigur nu  spun acum sa nu ai grija de tine...ideea e ca nimeni nu e perfect

#38
k0rtezo

k0rtezo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 04.09.2006
Eu tot aud la colegele mele de o crema minune si am vazut cu ochii mei ca face minuni. Se numeste ASLAVITAL Emulsie Antivergeturi. O gasiti mai pe la toate magazinele naturiste. Pot spune ca in general variaza pretul intre 20 si 23 de lei. Din ce stiu de la fete ele au folosit crema 4 luni la rand, dar pot spune ca au disparut complet.

#39
amma

amma

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,908
  • Înscris: 12.09.2006

 k0rtezo, on Mar 13 2008, 18:52, said:

Eu tot aud la colegele mele de o crema minune si am vazut cu ochii mei ca face minuni. Se numeste ASLAVITAL Emulsie Antivergeturi. O gasiti mai pe la toate magazinele naturiste. Pot spune ca in general variaza pretul intre 20 si 23 de lei. Din ce stiu de la fete ele au folosit crema 4 luni la rand, dar pot spune ca au disparut complet.

Si marmota facea masaj... :rolleyes:

#40
HABIBA

HABIBA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 01.03.2008
nu e buna de nimikk aia de la aslaplm... mai bine ti dai cu o crema hidratatnta decat sa dai banii pe ala
eu  folosesc  supliformul si este foarte bun ..bine nici nu prea am vergeturi... dar nu vreau sa fac :(
oricum trebuie sa te dai zi de zi .. si nu cand iti apar vergeturile ci inainte ca sa nu-ti apara... :P

#41
i1_rusu

i1_rusu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 21.02.2007
jumatatea mea mai "buna" ma bate la cap sa va recomand crema antivergeturi cu elastina de la clinians, de pe armoni.ro

hai pa, ca am si altceva de facut  ;)

#42
Kyandra

Kyandra

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 18.11.2006
Cel mai bun "tratament" antivergeturi?? Daca le aveti deja in dotare, o piele cat mai bronzata si multa incredere in sine :P , ca nici una din cremele-minune care se gasesc pe piata nu le sterge...Mai repede scapi de celulita decat de vergeturi...

#43
nile

nile

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 999
  • Înscris: 03.10.2006
Io am cateva pe kur, si declar cu mana pe inima ca bronzul nu le "piteste" ci le evidentiaza :) .

#44
s3ction31

s3ction31

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,729
  • Înscris: 05.01.2008
Mie-mi pare ca a dat roade si impotriva vergeturilor masca de corp de cafea cu ulei de masline (facuta, evident, din cafea+ ulei de masline). Detalii pe la "masti home-made" , chiar putin mai sus.

Edited by s3ction31, 15 June 2008 - 22:12.


#45
nicole_2008

nicole_2008

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 08.07.2008
http://xat.com/Beauty_world   Am multe vergeturi pe solduri dar kulmea este ca in partea dreapta sunt mult mai lungi :wallbash:  si vizibile decat in partea stanga unde sunt scurte si aproape ca se vad :bigwhitegrin: .De la un timp au inceput sa imi apara si pe fese dar sunt rosiatice.Am auzit ca in aceasta faza a vergeturilor se pot trata insa nu stiu ce crema sa folosesc pt. ca am incercat mai multe dar fara rezultat chiar dak le-am folosit regulat.Vreau sa mentionez ca am shi putina celulita si in  pezent folosesc  uleiul anticelulitic CELULIGHT.As vrea sa imi spuneti ce crema BUNA as putea sa folosesc pt vergeturi(daca se poate shi pretul si unde o pot gasi) si dak uleiul anticelulitic are vreun efect impotriva vergeturilor

Attached File  cellulight_ulei_pentru_masaj_anticelulitic_1749182.jpg   3.69K   17 downloads - asta e uleilu anticelulitic pe care il folosesc

Edited by nicole_2008, 12 July 2008 - 22:52.


#46
florina

florina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,958
  • Înscris: 10.05.2005

 nicole_2008, on Jul 12 2008, 22:50, said:

http://xat.com/Beauty_world   Am multe vergeturi pe solduri dar kulmea este ca in partea dreapta sunt mult mai lungi :wallbash:  si vizibile decat in partea stanga unde sunt scurte si aproape ca se vad :bigwhitegrin: .De la un timp au inceput sa imi apara si pe fese dar sunt rosiatice.Am auzit ca in aceasta faza a vergeturilor se pot trata insa nu stiu ce crema sa folosesc pt. ca am incercat mai multe dar fara rezultat chiar dak le-am folosit regulat.Vreau sa mentionez ca am shi putina celulita si in  pezent folosesc  uleiul anticelulitic CELULIGHT.As vrea sa imi spuneti ce crema BUNA as putea sa folosesc pt vergeturi(daca se poate shi pretul si unde o pot gasi) si dak uleiul anticelulitic are vreun efect impotriva vergeturilor

cellulig..._1749182.jpg - asta e uleilu anticelulitic pe care il folosesc
am vazut la emisiunea How do i look good naked, dupa un test pe 100 de femei, ca Palmer's are cea mai buna crema pt vergeturi. nu stiu daca functioneaza etc, am vazut-o in Cora, ceva de genu...30 ron... folosesc untul de corp de la ei si e foarte bun

Attached Files



#47
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 15.01.2008
Crema impotriva vergeturilor Erbasol a folosit cineva? Da vreun rezultat?

#48
tinkerbell10

tinkerbell10

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 03.11.2008

 angel_ana, on Oct 1 2007, 18:17, said:

cien stie niste remedii pentru vergeturi?


Eu folosesc de 3 saptamani crema antivergeturi de la TIS amestecata cu 2 sticlute de ulei de migdale si 1 sticlutza de ulei din germeni de grau, toate de la Plafar. Pt mine e miraculoasa crema asta si pentru vergeturi vechi si adanci, iar cele care erau subtirele sunt aproape invisibile. Nu le vindeca complet, dar diferenta este enorma. O singura conditie exista... seara de seara dus si apoi crema. Bafta!

 nicole_2008, on Jul 12 2008, 22:50, said:

http://xat.com/Beauty_world   Am multe vergeturi pe solduri dar kulmea este ca in partea dreapta sunt mult mai lungi :wallbash:  si vizibile decat in partea stanga unde sunt scurte si aproape ca se vad :bigwhitegrin: .De la un timp au inceput sa imi apara si pe fese dar sunt rosiatice.Am auzit ca in aceasta faza a vergeturilor se pot trata insa nu stiu ce crema sa folosesc pt. ca am incercat mai multe dar fara rezultat chiar dak le-am folosit regulat.Vreau sa mentionez ca am shi putina celulita si in  pezent folosesc  uleiul anticelulitic CELULIGHT.As vrea sa imi spuneti ce crema BUNA as putea sa folosesc pt vergeturi(daca se poate shi pretul si unde o pot gasi) si dak uleiul anticelulitic are vreun efect impotriva vergeturilor

cellulig..._1749182.jpg - asta e uleilu anticelulitic pe care il folosesc


Cate firme mari, atatea creme scumpe si tot la fel de multe tzepe... Numai eu stiu de cate incercari si de cati bani a fost nevoie pana am ajuns la concluzia asta. In afara de sport, masaje, alte tratamente de genul asta nu exista nimic mai bun decat Supliform pentru celulita. E adevarat ca e foarte important si ce mananci...

#49
justt_mee

justt_mee

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 26.11.2008
ok...in primul rand vreau sa zic ca sunt noua pe acest site si am citit ca multe dintre noi femeile in general ne confruntam cu vergeturile...printre care si eu bineinteles! am vergeturi de cand aveam 14 ani si de atunci am incercat nenumarate tratamente scumpe si de tot felul...nici un rezultat...asta pana cand intr-o zi am gasit din intaplare o crema cu aloe vera la 1euro pe care am zis sa o iau asa pt hidratare k nu aveam multi bani si oricum nici prin cap nu imi trecea sa mai iau ceva pentru vergeturi pt k aveam akasa deja o sumedenie de produse...am amestecat crema respectiva cu ulei de masline si m-am dat pe tot corpul....surpriza mare pt mine vergeturile mai mici au disparut iar cela mai mari s-au diminuat vizibil in numai 2 sapt in care m-am dat zilnik...ma dau in continuare cu ea si mi-am mai cumparat...am renuntat sa mai cumpar produse scumpe care promit minuni si nu fac nimik...mult succes si voua in tratarea vergeturilor! ;)

#50
Eebee

Eebee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 17.04.2007
Vergeturile nu se trateaza decat cu ajutorul laserului si altor metode de genu' asta.
In schimb se pot preveni cu Vit.C si Fier+ creme cu lanolina, vaselina.

#51
charme

charme

    the same

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,432
  • Înscris: 14.09.2008

 tinkerbell10, on Nov 3 2008, 12:02, said:

Eu folosesc de 3 saptamani crema antivergeturi de la TIS amestecata cu 2 sticlute de ulei de migdale si 1 sticlutza de ulei din germeni de grau, toate de la Plafar. Pt mine e miraculoasa crema asta si pentru vergeturi vechi si adanci, iar cele care erau subtirele sunt aproape invisibile. Nu le vindeca complet, dar diferenta este enorma. O singura conditie exista... seara de seara dus si apoi crema. Bafta!




Cate firme mari, atatea creme scumpe si tot la fel de multe tzepe... Numai eu stiu de cate incercari si de cati bani a fost nevoie pana am ajuns la concluzia asta. In afara de sport, masaje, alte tratamente de genul asta nu exista nimic mai bun decat Supliform pentru celulita. E adevarat ca e foarte important si ce mananci...



spiridusule, nu-i o contradictie aci? daca nu exista nimic mai bun decat supliformul, de ce folosesti altceva??  :rolleyes:

#52
jeepers

jeepers

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 30.07.2006

 justt_mee, on Nov 26 2008, 13:26, said:

ok...in primul rand vreau sa zic ca sunt noua pe acest site si am citit ca multe dintre noi femeile in general ne confruntam cu vergeturile...printre care si eu bineinteles! am vergeturi de cand aveam 14 ani si de atunci am incercat nenumarate tratamente scumpe si de tot felul...nici un rezultat...asta pana cand intr-o zi am gasit din intaplare o crema cu aloe vera la 1euro pe care am zis sa o iau asa pt hidratare k nu aveam multi bani si oricum nici prin cap nu imi trecea sa mai iau ceva pentru vergeturi pt k aveam akasa deja o sumedenie de produse...am amestecat crema respectiva cu ulei de masline si m-am dat pe tot corpul....surpriza mare pt mine vergeturile mai mici au disparut iar cela mai mari s-au diminuat vizibil in numai 2 sapt in care m-am dat zilnik...ma dau in continuare cu ea si mi-am mai cumparat...am renuntat sa mai cumpar produse scumpe care promit minuni si nu fac nimik...mult succes si voua in tratarea vergeturilor! ;)
Si cum se numeste crema miraculoasa daca se poate. aici sau pe PM .ms

#53
tinkerbell10

tinkerbell10

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 03.11.2008

 charme, on Nov 27 2008, 21:22, said:

spiridusule, nu-i o contradictie aci? daca nu exista nimic mai bun decat supliformul, de ce folosesti altceva??  :rolleyes:


Supliformul este pentru celulita... cealalta crema, daca ai sa citesti pe net despre plantele din compozitia ei, ai sa vezi ca este pentru vergeturi, cicatrizare....  B)   :P

#54
justt_mee

justt_mee

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 26.11.2008

 jeepers, on Nov 27 2008, 22:12, said:

Si cum se numeste crema miraculoasa daca se poate. aici sau pe PM .ms
nu stiu dak chiar exista o crema miraculoasa, insa la mine, din pura intamplare a dat efect, ceea ce nici eu nu ma asteptam...crema se numeste GLENOVA (crema corpo rivitalizzante Aloe Vera, tonifica e rinfresca la pelle- asta scrie pe cutie). Nu stiu dak la noi se gaseste:(

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate