Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?
 

Audi A3 vs. BMW Serie 1

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

Poll: Audi A3 vs. BMW Serie 1 (68 member(s) have cast votes)

Audi A3 vs. BMW Serie 1

  1. Audi A3 (54 votes [59.34%])

    Percentage of vote: 59.34%

  2. BMW Serie 1 (37 votes [40.66%])

    Percentage of vote: 40.66%

Vote Guests cannot vote

#19
EPoX

EPoX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 18.01.2004
BMW Serie 1 a fost adus in Romania .......

din 2005 Noul A3 va incepe sa fie comercializat in USA .... in Romania cred ca pe la jumatea lui 2005 ...

#20
Ahile

Ahile

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,651
  • Înscris: 11.07.2004
Aleg designul Audi si sasiul si motorul BMW.
Ma doare sufletul cind vad ce face boul asta de Chris Bangle din cea mai frumoasa masina de ieri: BMW. Formele astea chinuite sint groaznice. Imi pare rau ca in viitor nu voi mai putea vedea pe sosele frumusetea impunatoare a BMW-urilor. Seria 3 e ultimul "REAL ONE".
Gasesc A3-ul in 3 usi mai misto decite cel in 5. Ca design.

#21
georges14

georges14

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 02.03.2004
Am votat Audi pentru ca imi place cam toata gama Audi . BMW seria 1 nu imi place.

#22
petman

petman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,863
  • Înscris: 28.11.2001
Imi place Bmw!

Edited by petman, 25 September 2004 - 19:10.


#23
akeem

akeem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,960
  • Înscris: 17.10.2003
Audi A3 Sportback arata mult mai bine ca A3 cu 2 usi, mai ales la spate. Bordul este superb, ca la orice Audi. Si are design pe gustul meu, adica mai clasic. Cu toate astea am votat BMW, deoarece l-am vazut in realitate (de fapt pe amandoua) la expozitia de la Pitesti si m-a impresionat motorul de pe 120d (performante/consum).
De fapt cel mai mult mi-a placut bordul lui A6, cu usoara curbura spre sofer care intr-o poza nu se distinge.

#24
Swap

Swap

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 529
  • Înscris: 28.07.2003
dintre cele 2, imi place mai mult a3-ul ... in rest merg pe BMW ...
de votat, am votat Audi a3
maine, la promotor, o sa fie un test comparativ intre cele 2

#25
big_ipaq

big_ipaq

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,466
  • Înscris: 13.05.2004

Swap, on Oct 8 2004, 08:24, said:

dintre cele 2, imi place mai mult a3-ul ... in rest merg pe BMW ...
de votat, am votat Audi a3
maine, la promotor, o sa fie un test comparativ intre cele 2

<{POST_SNAPBACK}>


Am votat seria 1.

#26
ryco78

ryco78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 858
  • Înscris: 12.09.2005
din ciomparatia asta mie imi place mai mult ca aspect si imagine de marca bmw-ul dar cred ca Audi e mai versatila aici avand in vedere marimea si motoarele mainoi cum e tfsi-ul asta de 2 l cred ca audi v-a bate bmw!
iar de seria unu nu am auzit prea multe lucruri bune l-a finisaje!e adevarat ca nu m-am urcat in ea dar citesc mult si urmaresc emisiuni de profil ca un obsedat :))!
numai bine

#27
HAZ_MY

HAZ_MY

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 441
  • Înscris: 27.02.2004
130i rupe in doua un A3 V6 3.2, valabil si la orice model seria 1 cu motor similar la cilindree cu A3... depinde mult si de ce vrei sa faci cu masina... BMW 1 e driver's car iar in A3 se pot ocupa si locurile din spate :P deci tot BMW as lua (120d sau 130i klar) Personal ma uit la o masina si mi-o doresc (sau o cumpar ;) ) mai mult pentru aspectele: motor, feeling in masina, calitate, fiabilitate. design-ul vine dupa acestea deoarece eu stau in masina si conduc nu o privesc de afara. Bineinteles ca nu-mi plac farurile de la seria 1 insa sunt de acord si sustin linia Bangle (e o chestie de gusturi nu de fani vechi sau de general truth ca sunt naspa ultimele modele).

P.S.: facem un test sa vedeti dupa care intorc oamenii mai mult capul (sau macar arunca o privire) intre orice Audi si BMW (de aceeasi clasa)... :coolspeak:

Edited by HAZ_MY, 15 September 2005 - 13:58.


#28
ryco78

ryco78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 858
  • Înscris: 12.09.2005
ca design exterior BMW imi place mai mult dar ca interior p[arca Audi e mai placut  !!
cred ca asi alege audi dar sunt c-am 60-50% adica usor de influentzat la ora asta :D !!

#29
plictys

plictys

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 27.09.2005
brrr,  unu!
              - tractiune spate
              - echilibrata 50-50 fata-spate
              -120d, 130i
              - BMW :)
              - look agresiv

  audi - putin mai stilat, VW cu pretentii

#30
Yoda

Yoda

    Eternal padawan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,468
  • Înscris: 04.10.2002
and the winner is.... Renault Modus!  :first:

Just kiddin'  :)

Cred ca este vorba de doua masini apropiate, care din punct de vedere al performantelor tehnice sunt aproximativ egale. Intervine atractia fata de design si cum te simiti cand te urci la volan, in fiecare dintre ele.

Merg si eu pe combinatia lui Ahile: sasiu si motor BMW, design si bord Audi.
Si pret de Logan.  :notangel:

#31
ryco78

ryco78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 858
  • Înscris: 12.09.2005
m-am urcat in ambele la siab si vreau sa zic ca in BMW daca duci scaunul in spate la maxim si tot nu ai loc destul si nu am decat 1.75 dar sa mai ai peste 1.90?
mie imi place bmw si nu am ce zice dar Audi a3 e peste bmw1 mai ales la confort!
in spate bmw-ul ce sa mai zic,mai mult lor e si in afla 147 nu stiu mi s-a parut ff mic! deci raman pe audi la clasa asta!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate