Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!
 Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 

12voip

- - - - -
  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#19
frioan

frioan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 788
  • Înscris: 15.03.2003

View PostKALOO, on Oct 2 2007, 17:40, said:

mai nou cu 10 euro ai un an de convorbiri nelimitate (desi in oferta zice 90 zile) in majoritatea destinatiilor fixe din Europa (inclusiv Romania) si America ( inclusiv mobil).
Ceva mai tare stiti ?

Imi pare rau sa te anunt pe tine si pe toata lumea ca tocmai mi-am luat teapa cu 12voip  :puke:  ..era si normal ca doar era prea frumos sa fie adevarat :( Deci ... mi-am zis si eu bucuros sa cumpar credit ca sa pot suna moka pe fix in Italia; imi fac cont, ma duc si cumpar credit de 10 Euro si cand vreau sa sun in Italia sau Romania pe fix constat ca de fapt ma taxeaza 1 cent/min ....deci numai moka nui (nu e o suma mare, dar asa pot folosi yahoo f bine care e gratuit prin internet) - Una afiseaza pe pagina lor cum ca ar fi gratis sa suni pe fix in Italia sau Romania si alta e realitatea dupa ce omul incarca creditul.... Deci cei care au putut vb pana acuma probail ati avut noroc (si eu inainte de a cumpara credit am reusit sa vb 5 minute in Romania pe fix si sa trimit un sms gratis, dar imediat cum am cumparat credit, la primul mesaj sms trimis pe un mobil din Romania ma si taxat cu 5 eurcenti Deci ( http://www.12voip.com/en/smsrates.html si http://www.12voip.com/en/free.html scrie ca e FREE ? SCRIE .... ESTE IN REALITATE FREE ? NU ESTE ! Concluzia ? TEAPA ... AVETI GRIJA SA NU PATITI LA FEL  :death:  :frust:  :cursing:

PS: le-am trims si un email dar vad ca nu se sinchiseste nimeni sa raspunda  :angry2: acum inteleg de ce cineva zicea mai sus ca e teapa.

Edited by frioan, 22 October 2007 - 23:27.


#20
jafpefata

jafpefata

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,700
  • Înscris: 26.09.2007
Mda, eurovoice e scump dar e cel mai bun într-adevãr. Smartcall ar fi bun la preþ dar pe internaþional se aude jalnic. Din pãcate tot sunt nevoit sã folosesc smartcall cãci eurovoice are tarife enorme pe fix.

Edited by jafpefata, 23 October 2007 - 00:15.


#21
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,589
  • Înscris: 20.10.2006
Cu sms-urile intr-adevar e teapa, insa cu minutele nu e, ai cumparat tu gresit credit in loc de zile gratuite. La 12voip daca vrei zile gratuite dai 10 euro doar pentru zile, fara a primii vreun euro credit.

#22
jafpefata

jafpefata

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,700
  • Înscris: 26.09.2007
Aºa aratã la en-gros ofertele.. http://www.voicetrading.com/rates.php

#23
KALOO

KALOO

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 08.12.2006

View Postfrioan, on Oct 23 2007, 00:15, said:

Imi pare rau sa te anunt pe tine si pe toata lumea ca tocmai mi-am luat teapa cu 12voip  :puke:  ..era si normal ca doar era prea frumos sa fie adevarat :( Deci ... mi-am zis si eu bucuros sa cumpar credit ca sa pot suna moka pe fix in Italia; imi fac cont, ma duc si cumpar credit de 10 Euro si cand vreau sa sun in Italia sau Romania pe fix constat ca de fapt ma taxeaza 1 cent/min ....deci numai moka nui (nu e o suma mare, dar asa pot folosi yahoo f bine care e gratuit prin internet) - Una afiseaza pe pagina lor cum ca ar fi gratis sa suni pe fix in Italia sau Romania si alta e realitatea dupa ce omul incarca creditul.... Deci cei care au putut vb pana acuma probail ati avut noroc (si eu inainte de a cumpara credit am reusit sa vb 5 minute in Romania pe fix si sa trimit un sms gratis, dar imediat cum am cumparat credit, la primul mesaj sms trimis pe un mobil din Romania ma si taxat cu 5 eurcenti Deci ( http://www.12voip.com/en/smsrates.html si http://www.12voip.com/en/free.html scrie ca e FREE ? SCRIE .... ESTE IN REALITATE FREE ? NU ESTE ! Concluzia ? TEAPA ... AVETI GRIJA SA NU PATITI LA FEL  :death:  :frust:  :cursing:

PS: le-am trims si un email dar vad ca nu se sinchiseste nimeni sa raspunda  :angry2: acum inteleg de ce cineva zicea mai sus ca e teapa.
Nu e nici o teapa, nu ai fost tu atent, ai cumparat credit in loc de freedays, asta e neatentia se taxeaza.

Oricum o teapa am luat eu de la 12voip. Acolo scrie ca imi da un an gratis si mi-a dat doar 90 zile. Dupa ce vor expira o sa imi iau de pe alt site credit unde e o oferta mai buna. Bineinteles tot de la Betamax - Finarea ...

#24
frioan

frioan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 788
  • Înscris: 15.03.2003

View PostKALOO, on Oct 23 2007, 01:25, said:

Nu e nici o teapa, nu ai fost tu atent, ai cumparat credit in loc de freedays, asta e neatentia se taxeaza.

Oricum o teapa am luat eu de la 12voip. Acolo scrie ca imi da un an gratis si mi-a dat doar 90 zile. Dupa ce vor expira o sa imi iau de pe alt site credit unde e o oferta mai buna. Bineinteles tot de la Betamax - Finarea ...

da ? in cazul asta ma pish mai pe romaneste  PT ca scria mare pe site la un buton "Call your Friends and Family for FREE" si cand am dat click ma dus direct spre "Buy credit" ... De unde draqu sa stiu eu ca de fapt e alceva ? Si chiar daca ar fi credit ...de ce mama dreqului nu ma lasa sa trec pe freedays ? chiar daca incerc sa cumpar credit nu ma lasa- cica am credit suficient ! Deci cel care a platit odata 10 euro si mai vrea sa plateasca pt freedays nu poate ....iar altul care a dat odata 10 euro poate vb moka cat vrea ???.... teapa mea intradevar ....deci tot isi scot ei banii pana la urma din ceva sau mai bine zis e la cineva  :angry2:

Edited by frioan, 23 October 2007 - 01:57.


#25
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,589
  • Înscris: 20.10.2006
Se poate cumpara si freedays numa vezi ca e alt link.

#26
frioan

frioan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 788
  • Înscris: 15.03.2003

View PostLunaCrystal, on Oct 23 2007, 14:33, said:

Se poate cumpara si freedays numa vezi ca e alt link.

frate..ma repet ca maimuta  :( ... acel link de cae zici tu cand dau click pe el imi zice ca am credit suficient si sal consum pe acela prima data si mai vede el pe urma .. intelegi ? chiar daca vreau sa sa cumpar credit sau sa accesez freedays de pe contul meu ... nu merge dracia ... probabil ca ma mai risc odata si am sa mai fac alt cont si sa incarc alti 10 euro sa vad ce mama dreqului o sa mai zic de data asta .. oricum raspuns de la ei tot nu am primit .. deci e clar si cu suportul tehnic ......  :confuzzled:

Edited by frioan, 23 October 2007 - 15:34.


#27
KALOO

KALOO

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 08.12.2006

View Postfrioan, on Oct 23 2007, 02:53, said:

da ? in cazul asta ma pish mai pe romaneste  PT ca scria mare pe site la un buton "Call your Friends and Family for FREE" si cand am dat click ma dus direct spre "Buy credit" ... De unde draqu sa stiu eu ca de fapt e alceva ? Si chiar daca ar fi credit ...de ce mama dreqului nu ma lasa sa trec pe freedays ? chiar daca incerc sa cumpar credit nu ma lasa- cica am credit suficient ! Deci cel care a platit odata 10 euro si mai vrea sa plateasca pt freedays nu poate ....iar altul care a dat odata 10 euro poate vb moka cat vrea ???.... teapa mea intradevar ....deci tot isi scot ei banii pana la urma din ceva sau mai bine zis e la cineva  :angry2:
fa-ti alt cont si o sa poti, contul asta actual pe care ai bani il folosesti sa suni pe mobil si asta nou il folosesti sa suni pe fix. Si fi atent sa cumperi freedays nu credit.
Daca ai facut o prostie nu are sens sa te enervezi. Calmeaza-te si studiaza problema unde ai gresit. Nu are rost sa faci acuzatii neintemeiate din cauza greselilor tale.
Intradevar 12voip ar trebui sa te lase sa cumperi freedays chiar daca ai credit si sa nu minta ca iti da 1 an gratis cu 10 euro dupa ce cumperi prima data 90 zile. De fapt tot 90 zile iti dau desi scrie clar ca iti da un an gratis. Era prea frumos sa fie un an cu 10 euro.
Asadar apar 2 minusuri semnificante : o mica mare minciuna si nu poti sa cumperi freedays daca ai credit.
Se intampla si la case mai mari. Oricum e dintre cele mai tari oferte din lume.

Edited by KALOO, 23 October 2007 - 19:17.


#28
frioan

frioan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 788
  • Înscris: 15.03.2003
Ca sa vezi ... super telefonia lui peste  :( .. azi cand am intrat pe un cont nou pe 12voip nu mai functioneaa sa cumperi nici un freedays .. de asemenea nici un credit normal nu poti sa cumperi cu visa card.. pur si simplu au disparut optiunile de cumparare credit cu vreun card de pe net .. la fel s eintampla si pe justvoip .. DECI GATA CU JOACA ? :( ... La voi la fel a disparut optiunea de cumparare credit din contul vostru ? deacuma numai prin Western Union se mai poate cumpara credit ? in cazul asta numai rentabil nu mai este :(

#29
alin179

alin179

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 23.02.2005

View Postfrioan, on Oct 31 2007, 15:34, said:

Ca sa vezi ... super telefonia lui peste  :( .. azi cand am intrat pe un cont nou pe 12voip nu mai functioneaa sa cumperi nici un freedays .. de asemenea nici un credit normal nu poti sa cumperi cu visa card.. pur si simplu au disparut optiunile de cumparare credit cu vreun card de pe net .. la fel s eintampla si pe justvoip .. DECI GATA CU JOACA ? :( ... La voi la fel a disparut optiunea de cumparare credit din contul vostru ? deacuma numai prin Western Union se mai poate cumpara credit ? in cazul asta numai rentabil nu mai este :(


Attached File  Untitled_1.jpg   98.5K   49 downloads

merge sa cumperi zile. a mers cu visa cand am luat eu si merge si acum. mie mi se par seriosi. normal ca mai au si ei *(stelute), totul e sa citesti cu atentie. de exmplu in astea 90 de zile nu poti suna non stop. ai 300 minute pe saptamana, dar mi se pare ok si asa

#30
frioan

frioan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 788
  • Înscris: 15.03.2003

View Postalin179, on Nov 2 2007, 21:05, said:

Attachment Untitled_1.jpg

merge sa cumperi zile. a mers cu visa cand am luat eu si merge si acum. mie mi se par seriosi. normal ca mai au si ei *(stelute), totul e sa citesti cu atentie. de exmplu in astea 90 de zile nu poti suna non stop. ai 300 minute pe saptamana, dar mi se pare ok si asa

Ca sa nu zici ca am baut... uite aici dovada ca nu mi-a acceptat cardul din Romania (la cati dobitoci romani sunt ce fura de pe net, nu mai mai mira ca au banat Romania :( )




Edited by frioan, 02 November 2007 - 22:51.


#31
alin179

alin179

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 23.02.2005
ciudat. termina creditul de pe contul asta si fa alt cont. trebuie sa mearga. si la mine la primul cont a facut figuri in sensul ca am incercat sa platesc prin moneybookers si imi cerea confirmare telefonica si apoi dadea eroare cand bagam nr de tel. m-am chinuit cateva minute, apoi am facut alt cont, am selectat visa electron si a mers fara probleme

#32
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,589
  • Înscris: 20.10.2006
Poti incerca sa cumperi de la reseleri, e mai simplu si bine.

#33
KALOO

KALOO

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 08.12.2006

View PostLunaCrystal, on Nov 4 2007, 04:02, said:

Poti incerca sa cumperi de la reseleri, e mai simplu si bine.
de ce sa te pui pe drumuri si sa le platesti lor cand poti plati cu cardul de acasa ? Iesi si mai ieftin si esti sigur ca iti dau creditul ala cand cumperi. Reselleri pot fi teapa.

#34
legalizes_crime

legalizes_crime

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 761
  • Înscris: 13.08.2006
fiti atenti cum este cu cumpararea creditelor la voipurile din familia 12voip,voipdiscount....
odata ce ai folosit o optiune de cumparare a creditului la una din acestea,NU MAI POTI folosi aceeasi optiune de cumparare la alta

de exemplu,daca ai cumparat cu VISA credit la 12voip,nu mai poti folosi VISA sa cumperi la smsdiscount.trebuie sa folosesti alta modalitate de plata(mastercard,moneybookers...)

eu de ceva zile am serioase probleme cu 12voip,in sensul ca nu mai sunt auzit,sau sunt auzit cu ecou,intermitent,de partea cu care vorbesc.folosesc serviciul de vreo 2 luni si a fost ok.insa de cateva zile merge foarte prost.se delogheaza singur de la net,intr-un cuvant,nu-l mai pot folosi.am luat credit la nonoh,insa nu am fost atent si am luat teapa,pt ca aici platesc convorbirea in ambele directii,adica cele 300 min free devin in fapt 150

Edited by legalizes_crime, 07 November 2007 - 14:50.


#35
d.fignon

d.fignon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 24.05.2004

View Postlegalizes_crime, on Nov 7 2007, 14:49, said:

am luat credit la nonoh,insa nu am fost atent si am luat teapa,pt ca aici platesc convorbirea in ambele directii,adica cele 300 min free devin in fapt 150


care-s smecheria cu nonoh? daca suni din romania (free) in uk (free!) nu platesti nimic?
sau daca suni din romania mobil (5 centi!) pe fix in uk sau america sau etc (free!) platesti 5 centi?

#36
legalizes_crime

legalizes_crime

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 761
  • Înscris: 13.08.2006

View Postd.fignon, on Nov 7 2007, 23:12, said:

care-s smecheria cu nonoh? daca suni din romania (free) in uk (free!) nu platesti nimic?
sau daca suni din romania mobil (5 centi!) pe fix in uk sau america sau etc (free!) platesti 5 centi?
daca suni din romania in uk convorbirea este free,insa se taxeaza in ambele directii,adica 1 minut vorbit se taxeaza ca 2 minute,adica cele 300 minute gratuite pe sapt devin 150 de minute
daca suni de pe mobil,platesti cei 5 centi pe minut si,in acelasi timp,pierzi si un minut de convorbire free.in cazul asta poti vorbi cele 300minute free,insa platind cate 5 centi pe fiecare minut vorbit.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate