Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

documentare gen blair witch project

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
punisher13

punisher13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 07.03.2007
ce parere aveti despre acest documentar si ce alte documentare asemanatoare ati vazut...

#2
rob_din

rob_din

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 476
  • Înscris: 29.08.2005

View Postpunisher13, on Sep 10 2007, 15:18, said:

ce parere aveti despre acest documentar si ce alte documentare asemanatoare ati vazut...


de cand a devenit blair witch project documentar?

#3
$3rgiu

$3rgiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 18.12.2006

View Postpunisher13, on Sep 10 2007, 15:18, said:

ce parere aveti despre acest documentar si ce alte documentare asemanatoare ati vazut...

Blair witch project 2 ... numa ii naspa ca is alti actori , ca aia din blair witch project 1 or murit la reconstituire  . :naughty:

#4
stupidcow

stupidcow

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,437
  • Înscris: 24.12.2004
Blair Witch Project este un mockumentar, adica un fel de documentar fals. Oricum filmul este exceptional (ma refer la prima parte, pentru ca a doua este o mare porcarie). Acelasi gen ar mai fi The Last Broadcast (aparut in acceasi perioada, BWP fiind suspectat a se fi inspirat din el) si Cannibal Holocaust

#5
stupidcow

stupidcow

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,437
  • Înscris: 24.12.2004
Si sa nu uitam de mockumentarul Curse of Blair Witch, premergator filmului

#6
bogdanar

bogdanar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,690
  • Înscris: 07.12.2002
Blair Witch Project este un film artistic conceput ca un documentar.. surprize surprize, in filmele cu razboi nu-s facute in razboi ;) etc

#7
rob_din

rob_din

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 476
  • Înscris: 29.08.2005
blair witch project este un film artistic. Mockumentarul si documentarul sunt cu totul altceva.

#8
punisher13

punisher13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 07.03.2007
eu ma refeream la primul film....ala care e luat de pe camrele de luat vederi ale celor 3.....ce credeti e adevarat ce s-a petrecut acolo sau e un fals...

#9
kastor

kastor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 17.12.2006

View Postpunisher13, on Sep 10 2007, 23:13, said:

eu ma refeream la primul film....ala care e luat de pe camrele de luat vederi ale celor 3.....ce credeti e adevarat ce s-a petrecut acolo sau e un fals...
lol?
scrie chiar la inceputul filmului sau la sfarsit ( nu mai tin minte) ca e fals

#10
rob_din

rob_din

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 476
  • Înscris: 29.08.2005

View Postpunisher13, on Sep 10 2007, 23:13, said:

eu ma refeream la primul film....ala care e luat de pe camrele de luat vederi ale celor 3.....ce credeti e adevarat ce s-a petrecut acolo sau e un fals...


normal ca e fals, au spus-o de la inceput :mellow:

#11
punisher13

punisher13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 07.03.2007
hmmm...curios la varianta mea nu zice nimic...

#12
rob_din

rob_din

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 476
  • Înscris: 29.08.2005
mi se pare ca nu scrie nimic ca ar fi fals la sfarsitul sau inceputul filmului, ba dimpotriva spun ca e real. doar ca realizatorii au fost nevoiti sa recunoasca ca totul e fals imediat dupa lansarea filmului.

#13
angel

angel

    Softpedia Viewer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 16.05.2005
treziti-va ma copii, nu mai visati si credeti ca tot ce vedeti in filme se mananca...E FILM !!!!!! s-a discutat pe jdemii de topicuri si exista pe IMDB catalogat drept film artistic asa ca terminati cu prostiile astea, ce naiba, Eduardo Sánchez e regizor, oricat v-ar placea sa credeti ca era real e un amarat de film pe care si eu as putea sa il fac impreuna cu alti 3 prieteni...

in ceea ce priveste alte filme de genul, urmariti Hostel, Saw si alte aberatii de genul astuia ca tot dracul ala e, sunt reale si alea daca ar fi sa ne luam dupa voi... :death:

poftim, Heather Donahue are alte zeci de filme si a jucat si in BWP...how real is that ? :D

http://www.imdb.com/name/nm0231946/

si daca va referiti la partea unde cica e real...ei bine nu e. s-a dovedit ca nu e. mai sapati pe net dupa asta.

Edited by angel, 11 September 2007 - 11:38.


#14
rob_din

rob_din

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 476
  • Înscris: 29.08.2005

View Postangel, on Sep 11 2007, 12:15, said:

treziti-va ma copii, nu mai visati si credeti ca tot ce vedeti in filme se mananca...E FILM !!!!!! s-a discutat pe jdemii de topicuri si exista pe IMDB catalogat drept film artistic asa ca terminati cu prostiile astea, ce naiba, Eduardo Sánchez e regizor, oricat v-ar placea sa credeti ca era real e un amarat de film pe care si eu as putea sa il fac impreuna cu alti 3 prieteni...

in ceea ce priveste alte filme de genul, urmariti Hostel, Saw si alte aberatii de genul astuia ca tot dracul ala e, sunt reale si alea daca ar fi sa ne luam dupa voi... :death:

poftim, Heather Donahue are alte zeci de filme si a jucat si in BWP...how real is that ? :D

http://www.imdb.com/name/nm0231946/


Cate nervozitate, nu poti explica omului ca e un fim artistic cum i-am explicat eu, adica mai cu calm?

Edited by rob_din, 11 September 2007 - 11:24.


#15
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005
Poate pricepe asa: e un film de toata jena. O mare porcarie. Cea mai mar eporcarie din toate timpurile !!!
Daca vrei sa mai gasesti si altele: www.imdb.com > search filmul > apoi apesi pe Plot Keywords !!!!

#16
punisher13

punisher13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 07.03.2007
stai frate ca nu am zis eu ca e adevarat si nici ca imi place...doar am auzit pe cineva ca ar fi adevarat si ca pe cei 3 nici in ziua de azi nu i-ar fi gasit.....doar atat...in plus vroiam alte filme de genul asta in cazul in care era real....

#17
$3rgiu

$3rgiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 18.12.2006

View Postqueensoft, on Sep 11 2007, 13:09, said:

Poate pricepe asa: e un film de toata jena. O mare porcarie. Cea mai mar eporcarie din toate timpurile !!!

O mare porcarie care cu un buget de 10000-20000 $ a avut incasari de 240.000.000 $ . Macar din punctul asta de vedere ii de apreciat .

#18
rob_din

rob_din

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 476
  • Înscris: 29.08.2005

View Postqueensoft, on Sep 11 2007, 13:09, said:

Poate pricepe asa: e un film de toata jena. O mare porcarie. Cea mai mar eporcarie din toate timpurile !!!
Daca vrei sa mai gasesti si altele: www.imdb.com > search filmul > apoi apesi pe Plot Keywords !!!!


multumim pentru lamuriri. iti da inteligenta pe dinafara asa ca te-ai gandit sa ne impartasesti si noua din ea. multumiri inca o data

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate