Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel

Windows 11 si boxa portabila - de...

Angajarea unei persoane de 18 ani...
 Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire

Inlocuit/upgrade placa video Nvid...

Google tv si open vpn
 Vot europarlamentare

Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania
 AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului
 

UPC se merita? (si internet)

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
eXP

eXP

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 16.12.2005
Am si eu o intrebare, se merita UPC? Ma refer la partea TV si la internet. Daca stie cineva cum merge internetul la ei as fi recunoscator daca ar posta niste impresii aici.

La partea de TV, sunt abonat Digi (full package), si ma interesa daca se merita sa trec pe UPC.

Multumesc anticipat.

#2
ciprianv

ciprianv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 760
  • Înscris: 15.03.2006

 eXP, on Aug 29 2007, 15:44, said:

Am si eu o intrebare, se merita UPC? Ma refer la partea TV si la internet. Daca stie cineva cum merge internetul la ei as fi recunoscator daca ar posta niste impresii aici.

La partea de TV, sunt abonat Digi (full package), si ma interesa daca se merita sa trec pe UPC.

Multumesc anticipat.
Cand toata lumea fuge de ei tu vrei tv+net. :wallbash:
Nu poti sa iti iei de la rds net? E mai ieftin si merge bine.

#3
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
vezi ca mai sunt o groaza de threaduri pe tema asta
variaza intre foarte bine si foarte prost :), pe scurt, in functie de NOROC
cel mai bine e sa intrebi la vecini de bloc/zona cum merge; daca la ei merge bine, probabil si la tine va merge bine

#4
adiroman

adiroman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 543
  • Înscris: 21.01.2006

 aeon, on Aug 29 2007, 16:30, said:

vezi ca mai sunt o groaza de threaduri pe tema asta
variaza intre foarte bine si foarte prost :), pe scurt, in functie de NOROC
cel mai bine e sa intrebi la vecini de bloc/zona cum merge; daca la ei merge bine, probabil si la tine va merge bine


NUUUUUUUUUUUUUUUUUU UPC :angry:

#5
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 02.04.2004
netul merge ireprosabil....0,000001la mie down :lol:

#6
eXP

eXP

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 16.12.2005

 bogdanan, on Aug 29 2007, 21:13, said:

netul merge ireprosabil....0,000001la mie down :lol:

Hmmm.. totusi, cam ce rata de transfer ai in tara si afara?

#7
vlad2006

vlad2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,804
  • Înscris: 05.02.2006
ai aici tot ce vrei si de bine si de rau.

http://forum.softped...p?showforum=334

#8
Macrobloc

Macrobloc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 788
  • Înscris: 16.10.2005

 eXP, on Aug 29 2007, 15:44, said:

Am si eu o intrebare, se merita UPC? Ma refer la partea TV si la internet. Daca stie cineva cum merge internetul la ei as fi recunoscator daca ar posta niste impresii aici.

La partea de TV, sunt abonat Digi (full package), si ma interesa daca se merita sa trec pe UPC.

Multumesc anticipat.
Esti curios daca merita sa treci la UPC. Internetul merge foarte bine, dar acum depinde si de cati bani esti dispus sa investesti...  :lol:

#9
cretacic

cretacic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,448
  • Înscris: 04.02.2006
internetul de la upc merge, cu cateva exceptii gen dj morales, macrobloc si inca vreo 2, jalnic!

#10
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,499
  • Înscris: 04.05.2006
Nu m-am putut plange niciodata de calitatea serviciilor lor. TV-ul merge impecabil, iar internetul a mers bine de tot vreo 3 ani. Dar, a intervenit o problema, eu suspectez o mufa de coaxial undeva la nodul lor optic si m-au scos din sarite cu suportul lor tehnic de tot rahatul, motiv pentru care am renuntat. Acum mai am doar TV de la ei. Concluzie: Este relativ scump,in schimb  calitatea este ok, dar daca ai vreo problema tehnica...iti rogi moartea. Sincer nu stiu daca ii recomand sau nu.

#11
sabian

sabian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,649
  • Înscris: 06.07.2003

 eXP, on Aug 29 2007, 15:44, said:

Am si eu o intrebare, se merita UPC? Ma refer la partea TV si la internet. Daca stie cineva cum merge internetul la ei as fi recunoscator daca ar posta niste impresii aici.

La partea de TV, sunt abonat Digi (full package), si ma interesa daca se merita sa trec pe UPC.

Multumesc anticipat.
NU! Oferta lor e doar pe hirtie. Si-o sa te saturi sunind la 9399 cite 20-30 de min. pina cind o sa catadicseasca sa-ti raspunda cineva
ca sa nu-ti spuna nimic.

#12
ploiesteanu

ploiesteanu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,591
  • Înscris: 02.10.2006
Am telefon televizor si internet de la ei. Internetul merge la fel, cam 200 - 250  reali download intern si extern.Nu au comunitate.Platesc cel mai mic abonament, imi vine factura 1.200.000 - 1.300.000 pe luna, dar nu fac economie la convorbiri indiferent de retea. Platesc si o antena de rcs , nimica lucru 200.000 pe luna si am toate AXN - urile si multe altele. In total ma costa cam un milion si jumatate toata distractia. Nu pot spune ca nu sunt multumit, de transmisia tv. Au semnal puternic (am splitate pe 3 televizoare) , telefonul mai ma supara o data pe luna dar se rezolva repede (vin baietii ) . In concluzie sunt 60 - 70 % multumit. Daca ar avea comunitate pe internet ar fi OK. Am auzit ca RCS - ul are net mai bun, si nu numai RCS-ul . Dar nu pot trece la ei din cauza pozitiei cartierului ( UPC - ul face abonament oriunde , RCS - ul numai unde ii da voie UPC - ul).

Edited by ploiesteanu, 11 September 2007 - 09:44.


#13
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 02.04.2004
am reziliat azi, urmand sa trec la concurenta (clicknet)

a mers bine, dar nu mi se pare normal sa mi se bage pe gat abonamentul tv cand eu vreau doar net

asta e

#14
norbertg

norbertg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 27.07.2006

 bogdanan, on Sep 11 2007, 13:42, said:

am reziliat azi, urmand sa trec la concurenta (clicknet)

a mers bine, dar nu mi se pare normal sa mi se bage pe gat abonamentul tv cand eu vreau doar net

asta e


Sa inteleg ca ai avut probleme cu trecerea la Romtelecom? Sau vorbeai de UPC cu bagatul abonamentului tv pe gat?

#15
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

 norbertg, on Sep 11 2007, 14:58, said:

Sa inteleg ca ai avut probleme cu trecerea la Romtelecom? Sau vorbeai de UPC cu bagatul abonamentului tv pe gat?

Aici noi criticam UPC-ul nu Romtelecomul.
Fugiti de la UPC cit mai aveti timp RCS-ul e solutia. :D

#16
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

 Clovis, on Sep 27 2007, 21:39, said:

Fugiti de la UPC cit mai aveti timp RCS-ul e solutia. :D
Pacat ca pe unde e upc, nu e rds, si invers.

#17
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

 don_dannielo, on Sep 27 2007, 21:43, said:

Pacat ca pe unde e upc, nu e rds, si invers.

La mine in bloc a ajuns si rds -ul intr-un final dar nu stiu de unde sa-i iau ca sa ma abonez la ei. Cred ca inca nu au finalizata reteaua.

#18
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,175
  • Înscris: 02.04.2007
Internet, Tv si telefon de la UPC. Mi-a cazut netul de vreo 2 ori si s-a rezolvat cu un restart la modem. Telefonia e cat de cat ok, tv e analogic si, in afara de faptul ca au bagat kktu cu "treceti pe digital...", e bine. Totusi cred ca sunt putintel cam scumpi. Daca vine RDS pe la mine le fac si eu o vizita.
A, si sa nu uit de rahatul care la UPC se numeste "relatii cu clientii". Poate daca ai noroc (MARE) iti raspunde cineva de la ei in mai putin de 15 minute indiferent daca suni la vanzari, informatii sau alt departament. Vorba aia: platesti lunar si la timp; nu mai vrem sa te mai si auzim.

Edited by jay333, 28 September 2007 - 17:51.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate