Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente
 Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute
 Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!
 Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor
 

placa-video-gigabyte-nvidia-geforce-7600gs-256mb-agp

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
Snitzi

Snitzi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 21.04.2007
http://www.emag.ro/p...p--pN76G256D-RH


merita? O sa suporte jocuri noi ca Stalker sau crysis :confuzzled:

Am un CPU de 3GHz , RAM 768(o sa mai cumpar un 1GB cand iau si placa video)

#2
_Gio_

_Gio_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 577
  • Înscris: 11.06.2006
Stalker poate. Acum nu stiu cate de bine o sa meraga. Eu l-am jucat pe un 7800GT, 2Gb RAM si un athlon la 3200+ cu detaliile la mediu si a mers ok. Crysis nu prea cred. Poti sa-ti iei si 99999GT. Procu nu face fata. E la cerinta minima. Sau daca face fata o sa ai tot la minim si prea putine FPS sa fie jucabil. Vezi aici pentru Crysis.

Edited by _Gio_, 09 August 2007 - 13:02.


#3
Ade_Dear

Ade_Dear

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,526
  • Înscris: 23.03.2007

View PostSnitzi, on Aug 9 2007, 12:49, said:

http://www.emag.ro/p...p--pN76G256D-RH
merita? O sa suporte jocuri noi ca Stalker sau crysis :confuzzled:

Am un CPU de 3GHz , RAM 768(o sa mai cumpar un 1GB cand iau si placa video)

e destul de bunicica placa video..... daca o cumperi atunci sa ai pregatit un ventilator de 8 cm sa pui pe ea ;) ca este foarte fierbinte. o am si eu in calculator, dar la mine procesorul nu poate sa tina pasul cu ea... :( athlon xp 2400 @ 2,31ghz...

#4
Finkregh

Finkregh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 18.02.2007
Hm... 7600 GS e deja cam depasita, deci sa nu te astepti sa tina in DX10. Mai ales ca e pe AGP, nu cred ca e o afacere grozava. Cauta ceva pe PCI-E iar daca placa de baza nu iti permite sa te gandesti la o schimbare.

#5
Snitzi

Snitzi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 21.04.2007

View PostAde_Dear, on Aug 9 2007, 13:51, said:

e destul de bunicica placa video..... daca o cumperi atunci sa ai pregatit un ventilator de 8 cm sa pui pe ea ;) ca este foarte fierbinte. o am si eu in calculator, dar la mine procesorul nu poate sa tina pasul cu ea... :( athlon xp 2400 @ 2,31ghz...
  

Imi  trebuie agp8x... <_<  cat ma costa "ventilatorul ala de 8 cm" pt placa video?
  Si cam cat ar costa un procesor ..."mai bun" :huh:

#6
Lemmy

Lemmy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,222
  • Înscris: 03.05.2004
Mai degraba  http://www.pcgarage....r3-128-bit-agp/

#7
Finkregh

Finkregh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 18.02.2007
Iar Palit? Va plac voua firmele care n-au nici 10 ani de experienta pe piata... Eu n-as avea incredere. Mai degraba aceeasi placa produsa de Gigabyte - chiar mai ieftina si e brand totusi - sau de Asus.

#8
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
eu am gigabyte-ul de mai sus si sunt foarte multumit de ea,doar ca si la mine ma limiteaza procesorul 2200+ :((
la mine cu un airflow decent in carcasa sta in ~ 50 grade in idle...deci no problem
alegerea e a ta...crysis o sa mearga la ~ medium cu un proc ca-lumea
anyway.....asta ar fi cea mai buna alegere cred sau asta daca ai mai face rost de ceva bani

Edited by MembruAnonim, 09 August 2007 - 20:46.


#9
herren

herren

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 871
  • Înscris: 25.03.2006
in primul rand decat sa te apuci sa cauti placi pe agp si procesoare pe socket a de pe timpul lui Pazvante chioru mai bine strangi ceva bani si investesti intr-un sistem nou! cat despre palit: gainward a cumparat palit si e logica ca palit au crescut foarte mult calitativ!

#10
Ade_Dear

Ade_Dear

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,526
  • Înscris: 23.03.2007

View PostSnitzi, on Aug 9 2007, 17:55, said:

Imi  trebuie agp8x... <_<  cat ma costa "ventilatorul ala de 8 cm" pt placa video?
  Si cam cat ar costa un procesor ..."mai bun" :huh:

pai airflow am si eu chiar ff bun in carcasa, dar cu un vent de 8cm tin GPU in 49'C full load ;) un ventilator de 8 cm? gasesti oriunde la preturi de sub 10 ron, depinde cat tii la silentiozitate....

Attached Files


Edited by Ade_Dear, 09 August 2007 - 22:22.


#11
Snitzi

Snitzi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 21.04.2007
deci...cred ca tot la http://www.emag.ro/p...p--pN76G256D-RH raman....nu ma intereseaza sa fie silentios Pc'i atat timp cat merge perfect si nu am probleme..acum e super silentios dar nu o sa ma deranjeze. :) cat despre alt sistem nici nu visez...Nu am de unde sa strang  sa zicem...peste 10-15 mil in mai putin de 3 ani :lol: ...bugetul meu total e de 4 milioane +/- cateva sute dar trebuie sa mai iau si 1 gb ram :rolleyes: deci nu pot lua nici  o placa video care depaseste 2.9 mil hai 3...anyway daca -gigabyte-nvidia-geforce-7600gs-256mb-agp--pN76G256D-RH si Procu meu de 3GHz o sa mearga Crysis la mediu...-low cred ca sunt multumit :)

Si merci Mult ca m'a'ti ajutat!  :hug:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate