Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute
 Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!
 Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor
 Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs
 

Kefalonia

- - - - -
  • Please log in to reply
2373 replies to this topic

#2017
Hybr1d

Hybr1d

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,443
  • Înscris: 21.05.2017
Stai, ce faci cu nevasta? Posted Image

#2018
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,896
  • Înscris: 22.12.2005
ce o vrea. no free ride, you know:)

#2019
protecties

protecties

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,190
  • Înscris: 06.11.2008
Harta interactiva cu monumente, plaje si locuri de vizitat in Kefalonia si Ithaca - https://www.google.c...W1D&usp=sharing folositi google translate!

#2020
crazyAlex

crazyAlex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 548
  • Înscris: 06.02.2007
Plaja Myrtos filmată cu drona, august 2021.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/IMf0LyeeL9w?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2021
mparvu

mparvu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 27.01.2013
Hello,

pentru o sedere mai lunga, aprox. 1 luna, in ce zona recomandati sa stam ? Tinand cont ca o sa avem nevoie si de internet, cum merge net-ul pe acolo?

#2022
protecties

protecties

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,190
  • Înscris: 06.11.2008
2 săptămâni in Lourdas / Argostoli si 2 săptămâni in Sami, internetul e ok dar de multe ori proprietarii limitează accesul ..datele mobile via Vodafone Grecia merg bine.

#2023
Hybr1d

Hybr1d

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,443
  • Înscris: 21.05.2017
O alternativa la Sami pentru a 2-a jumătate este Agia Efimia. Mie mi s-a părut o alternativa mai buna pentru explorat partea de la mijloc spre nord.

#2024
mparvu

mparvu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 27.01.2013
multumesc pentru raspunsuri.

Ma gandesc sa plec de la inceputul lunii iunie si pana la sfarsitul lunii. Cum e apa la inceputul lunii ? primele doua saptmani ? se poate face baie ? Anul trecut am fost in peloponez si a fost rece.
Ma gandesc sa stau 2 sapt in Mousata ( am gasit ceva acolo dar inca nu a rezervat ) si vreo 10 nopti in in nord ( pe langa Sami sau Agia Effimia , inca nu am cautat activ cazare).

#2025
protecties

protecties

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,190
  • Înscris: 06.11.2008
Primavara in Kefalonia - [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/x7cMJMJMR2M?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

PS. " No matter how the weather is, there’s always something to discover "

Edited by protecties, 14 April 2022 - 06:14.


#2026
mparvu

mparvu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 27.01.2013
Multumesc pentru update.
Totusi , vreau sa fac si baie in mare, e un risc sa nu fac ? cineva care a fost in Iunie sa zica ?
O alta intrebare e legata de conexiunea la net, am nevoie sa mearga macar decent. Pentri cei care ati fost, cum a fost wifi-ul ? dar datele roaming ?

#2027
protecties

protecties

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,190
  • Înscris: 06.11.2008
Baie in mare...depinde doar de tine si de curenți..la Xi de exemplu apa e mai calda, la Myrtos mai rece, dar e strict părerea mea. Internetul merge bine daca nu e limitat de gazda ta intenționat.

Edited by protecties, 14 April 2022 - 18:17.


#2028
mparvu

mparvu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 27.01.2013
Considerati 15 zile in Moussata si 6 zile in Makryotika ca o alegere buna ? Vad ca pe langa Moussata sunt foarte multe plaje de nisip , ceea ce e bine, mai ales cand ai copil, pe cand in Nord multe plaje cu pietricele , inclusiv faimoasa Myrtos, ceea ce nu e neaparat rau.

#2029
protecties

protecties

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,190
  • Înscris: 06.11.2008
Eu zic ca e ok..dar as merge 10 cu 11! Cat despre nisip sau pietricele totul ține de preferințele tale. Al meu se simte bine si pe nisip fin si pe pietricele.

#2030
Lizicat

Lizicat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,619
  • Înscris: 05.05.2007

View Postmparvu, on 12 aprilie 2022 - 10:33, said:

multumesc pentru raspunsuri.

Ma gandesc sa plec de la inceputul lunii iunie si pana la sfarsitul lunii. Cum e apa la inceputul lunii ? primele doua saptmani ? se poate face baie ? Anul trecut am fost in peloponez si a fost rece.
Ma gandesc sa stau 2 sapt in Mousata ( am gasit ceva acolo dar inca nu a rezervat ) si vreo 10 nopti in in nord ( pe langa Sami sau Agia Effimia , inca nu am cautat activ cazare).
Eu nu m-as duce la inceput de iunie niciunde in Grecia. Sigur e apa rece. Da, exista si posibilitatea sa fie calda, dar nu cred ca in M. Ionica. Am fost in Halkidiki din 18 iunie si a fost rece. Am fost in Creta din 12 iunie si a fost rece pe latura nordica si calda pe cea sudica. Am fost in Ciclade din 15 iunie si, in primele 3 zile a fost rece pe nord si calda pe sud. Concluzia mea: dupa 20 iunie e bine oriunde, cu siguranta.

#2031
camelia19

camelia19

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,040
  • Înscris: 31.01.2010
Am fost in Parga la inceput de iulie si mi s a parut cam rece apa. Nu sa nu poti face baie, dar nici sa uiti de tine cu orele in apa...peste cateva zile in Paxi mi s a parut mai ok, la Voutoumi chiar excelent.

#2032
LeoT

LeoT

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 690
  • Înscris: 07.08.2019
si cand ma gandesc ca in adolescenta nu aveam nici o problema cu inotatul in Marea Neagra la final de mai .. chiuleam de la liceu ca sa mergem la balaceala.
"inaugurarea" fiind de 1 mai
s-a facut lumea comoda..

#2033
protecties

protecties

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,190
  • Înscris: 06.11.2008
Bravo @LeoT ai pus punctul pe i...

#2034
mparvu

mparvu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 27.01.2013
hmm, m-ati facut sa ma gandesc mai mult daca e o idee buna cu iunie sau nu , am facut niste calcule si vad ca daca e sa mut in iulie, as putea sta doar doua saptamani ( Moussata 7 nopti si 6 nopti in Makryotika) la aceeasi bani, sau un pic mai mult chiar, fata de a sta 3 saptamani in iunie. Ce sa aleg in aceasta situatie ? Iulie, dar mai scump si mai putin ( 2 sapt)  sau Iunie, mai ieftin si stat 3 saptamani ?
O alta intrebare, daca merg in Iulie, e vreun risc de aglomeratie cu ferry pt sambata la dus ? ( nu m-am gandit de unde sa iau ferry, vad ca maps-ul zice sa-l iau din Lefkada )

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate