Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Best cooler

Program vizibilitate intre puncte

Sfat achizitie casti gaming 300-3...

Dimensiune optima teava scurgere ...
 Sfat achizitie telefon cu camera/...

Nu se poate completa declaratia 2...

Caut firma pentru lucrare bucatar...

Dimensionare țevi incalzire
 Cum va merge sistemul dupa upgrad...

Cuvantul "ciunet"

Alternativa la Oppo Find X5 in ac...

Perioada de proba fara contract
 Idee articol stiintific Cisco/ret...

Setare/reglare AC pentru confort ...

Este teapa All inclusiv? Turcia, ...

Adio Doi Cocosi
 

Evolio S1200

- - - - -
  • Please log in to reply
60 replies to this topic

#19
cipsxxl

cipsxxl

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 24.04.2005

View Postcristian11, on Aug 11 2007, 08:03, said:

@cipsxxl

las deoparte exprimarea ta colocviala si usor golaneasca; probabil ye-ai grabit sa raspunzi, surexcitat fiind de "bomba" Evolio!
Imi pare rau ca trebuie sa te dezumflu: e un "fiss"!

Motivele ti le-am spus; iar aparate am vazut / avut / "scobit", sumedenie.
Dar fa altceva, nu vreau sa influentez pe nimeni si nu te lua dupa mine!
Alegerea e a ta. ca si banii dealtfel!

aici ai mare dreptate, fiecare cu banii lui...si cu parerile lui
iar cu exprimarea "colocviala si usor golaneasca", e de-a dreptul amuzanta remarca ...
ma rog, eu inca mai sustin ca raportat la pret e unul dintre cele mai bune de pe piata

#20
gigik

gigik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 30.07.2007

View Postcipsxxl, on Aug 13 2007, 12:12, said:

aici ai mare dreptate, fiecare cu banii lui...si cu parerile lui
iar cu exprimarea "colocviala si usor golaneasca", e de-a dreptul amuzanta remarca ...
ma rog, eu inca mai sustin ca raportat la pret e unul dintre cele mai bune de pe piata

chiar nimeni nu si la cumparat???
sa ne spuna impresii despre el
eu nu am reusit inca sa il vad. sper maine cand ma duc la media galaxy sa il aibe. apropo sunt din timisoara.

#21
Maestrro

Maestrro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 28.10.2005

View Postgigik, on Aug 13 2007, 12:49, said:

chiar nimeni nu si la cumparat???
sa ne spuna impresii despre el
eu nu am reusit inca sa il vad. sper maine cand ma duc la media galaxy sa il aibe. apropo sunt din timisoara.

Evolio este de fapt un produs OM, adica genul de produs pe care il fac chinezii si iti scriu pe el ce vrei tu....Evolio.Tarzan,Mos Ion Roata.
Evolio nu exista ca si brand (din cate stiu eu).Parerea mea este sa va cumparati ceva serios, nu glume sinistre facute pe vapor.

#22
gigik

gigik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 30.07.2007

View PostMaestrro, on Aug 14 2007, 14:09, said:

Evolio este de fapt un produs OM, adica genul de produs pe care il fac chinezii si iti scriu pe el ce vrei tu....Evolio.Tarzan,Mos Ion Roata.
Evolio nu exista ca si brand (din cate stiu eu).Parerea mea este sa va cumparati ceva serios, nu glume sinistre facute pe vapor.


cred ca ai dreptate. sunt foarte dezamagit. dupa cum spuneam azi am fost la media galaxy sa vad si eu jucaria, dar bineinteles ca nu o au pe stoc. am zis ca nui adevarat. Oricum nu ma mai intereseaza produsul dar ca idee sa i faci reclama la un produs si tu de fapt sa nu il ai este strigator la cer. Traim in Romania si ........

#23
cristian11

cristian11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 10.11.2006

View PostMaestrro, on Aug 14 2007, 14:09, said:

Evolio este de fapt un produs OM, adica genul de produs pe care il fac chinezii si iti scriu pe el ce vrei tu....Evolio.Tarzan,Mos Ion Roata.
Evolio nu exista ca si brand (din cate stiu eu).Parerea mea este sa va cumparati ceva serios, nu glume sinistre facute pe vapor.

Corect! Dar daca iei minim 200 de bucati (de regula).
Asa ca e de inteles graba celor care le importa, fac reclama pe unde apuca ca sa intarite oamenii. Le este frica sa nu ramina cu ele!
De ramas, nu ramin pentru ca se vind si in rate si sunt destui care apeleaza la solutia asta!
Chiar si noi, prin discutiile noastre, ii facem reclama! ;)

#24
cipsxxl

cipsxxl

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 24.04.2005

View Postcristian11, on Aug 14 2007, 16:57, said:

Corect! Dar daca iei minim 200 de bucati (de regula).
Asa ca e de inteles graba celor care le importa, fac reclama pe unde apuca ca sa intarite oamenii. Le este frica sa nu ramina cu ele!
De ramas, nu ramin pentru ca se vind si in rate si sunt destui care apeleaza la solutia asta!
Chiar si noi, prin discutiile noastre, ii facem reclama! ;)
orice discutie, in contradictoriu sau nu, e un fel de reclama ...
v-am spus ca eu am unul si sunt multumit de el, iar faptul ca s-au vandut inainte sa apara catalogul ... nu cred ca provoaca frica de a ramane cu ele :)
am intrebat la un Media Galaxy si mi s-a spus ca vor fi disponibile de la sfarsitul saptamanii, dar de care saptamana e vorba, n-am reusit sa aflu :))

#25
VirtualCafe

VirtualCafe

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 02.02.2005
Mi-am luat un GPS S1200. Se comporta f bine pana acum. Am facut o tura cu el pana la Viena si nu am avut probleme deloc. Softul e Igo varianta completa, deci isi merita banii. Are simp3 player, video player ...se pot vedea si divx uri(fara subtitrare- poate ca nu stiu eu sa o bag), ceva jocuri. Vine cu un sd card de 2 giga pe care apropo nu stiu cum sa-l citesc. Il recomand. Azi merg iar pana la Szeged in Ungaria si va spun maine cum s-a comportat.

#26
panterra

panterra

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 01.09.2007
Mi-am cumparat si eu un Evolio S1200 astazi si nu merge niciun film pe el,,,a mers decat un videoclip atata tot.la restu imi da o eroare si sunt Xvid.Si imi da urmatorea eroare."Cannot play this file.Low bufer size!Va Rog daca stitzi sa ma ajutatzi si pe mn!Multumesc Frumos!Dk ma ajutatzi si cu un program kre sa imi transforme si mie Avi in Xvid.Va Multumesc Frumos

#27
kenzo23

kenzo23

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 07.11.2006
am achizitionat si eu un astfel de Gps, si merge destul de bine ca si navigatie! :coolspeak:

#28
cristian11

cristian11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 10.11.2006

View Postkenzo23, on Sep 28 2007, 21:10, said:

am achizitionat si eu un astfel de Gps, si merge destul de bine ca si navigatie! :coolspeak:

Bravo! ce versiune de harti ai pe el?

#29
b64rdt

b64rdt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 27.10.2007
Am primit cadou vineri un Evolio S1200. Dupa cateva minute mi s-a decalibrat ecranul iar acum nu reusesc sa-l recalibrez din seatri pentru ca se apasa total aiurea. A fost week-end si nu am putut suna la Service dar maine la prima ora sunt pe ei. Are cineva idee ce se intampla ? Am citit si in topicul despre Evolio A1700 ca i s-a intamplat cuiva asa ceva si l-a dat inapoi. Eu as vrea sa-l tin insa...

#30
b64rdt

b64rdt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 27.10.2007

View Postb64rdt, on Nov 11 2007, 20:26, said:

Am primit cadou vineri un Evolio S1200. Dupa cateva minute mi s-a decalibrat ecranul iar acum nu reusesc sa-l recalibrez din seatri pentru ca se apasa total aiurea. A fost week-end si nu am putut suna la Service dar maine la prima ora sunt pe ei. Are cineva idee ce se intampla ? Am citit si in topicul despre Evolio A1700 ca i s-a intamplat cuiva asa ceva si l-a dat inapoi. Eu as vrea sa-l tin insa...
S-a rezolvat in 5 minute la service Televoice...
Interesant ca am incercat sa-mi inregistrez licenta iGO My way 2006 Plus Europe pe site-ul producatorului si am primit raspuns ca licenta fie nu exista, fie a fost inregistrata deja !?! Oricum, scrie clar pe site ca nu se pot face update-uri pentru Evolio S1200...Aici sunt putin cam incurcat si sper sa fie din cauza ca aceasta varianta de soft pare a fi ultima versiune (04Apr2007). Asa o fi ?

#31
cristian11

cristian11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 10.11.2006

View Postb64rdt, on Nov 13 2007, 18:15, said:

S-a rezolvat in 5 minute la service Televoice...
Interesant ca am incercat sa-mi inregistrez licenta iGO My way 2006 Plus Europe pe site-ul producatorului si am primit raspuns ca licenta fie nu exista, fie a fost inregistrata deja !?! Oricum, scrie clar pe site ca nu se pot face update-uri pentru Evolio S1200...Aici sunt putin cam incurcat si sper sa fie din cauza ca aceasta varianta de soft pare a fi ultima versiune (04Apr2007). Asa o fi ?

Nici nu ai cum sa inregistrezi licenta deoarece aparatele vin cu softul pe ele direct din China; iar baietii de acolo s-au orientat rapid si au pus pe ele softuri "sparte"! ;) Si au pus iGO deoarece cu MioMap le este "tirsha", atit lor cit si importatorului, ca iese scandal mare cu Mio care are softul "branduit"!

#32
popescuseby

popescuseby

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 16.01.2008
Despre Evolio Xroad cu blutooth stie cineva ceva. Ma intereseaza un PND in special cu harti de la teleatlas+IGO. Am inteles ca ar fi cele mai reusite.

#33
itenciu

itenciu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 19.04.2008
Eu am Evolio S1200 cu iGO MyWay 2006 Plus si vreau sa inlocuiesc cardu cu iGO 2008 pot face asta?

#34
Dooku

Dooku

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 28.01.2007
Ambele nu prezinta fiabilitate, sunt chinezisme, da, sunt comercializate momentan doar in retelele mai sus mentionate (Altex)
Evolio sucks la capitolul GPSuri ! autonomia bateriei este scazuta, memorie interna mica, etc
Nu va lasati pacaliti de preturile mici si atractive.

#35
rata_bazatu

rata_bazatu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 08.04.2008
Nustiu dc spune toata lumea ca bateria tine putin... eu am navigat cu el (Hunedoara-Bucuresti) fara al pune la incarcat, eu consider ca problema este ca nu ia subtitrarile la filme doar daca le lipesti de film! Acuma ma lupt cu el sa ii pun iGO8 si imi da putina bataie de cap. (la pretul pe care il are aparatul e super)

#36
rata_bazatu

rata_bazatu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 08.04.2008
stie cineva ce "port=1" foloseste sau "baud=9600"? aparatul acesta se poate conecta la USB :?? Jocuri merg instalate ca in el nu am reusit nici cum sa intru in el!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate