Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy
 ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație
 Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier
 Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...
 

Masonii nostri

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
55 replies to this topic

#19
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
e pacat ca ai citit putine carti si una din ele e super-rahat....pune-o pe cintar si calculeaza cit costa kilu de rahat la momentul actual

#20
catabit

catabit

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 250
  • Înscris: 19.04.2004
nu am vrut sa se inteleaga asta am spus doar ca eram interesat de ea dinainte de a o cumpara

#21
k-elu

k-elu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 13.03.2005
bah nimeni nu aprecizat ce e defapt franc masoneria si anume o organizatie care din antichitate a avut cea mai mare influenta si care in prezent detine controlul banci internationale de investitii deci romania a fost cumparata de franc masoni prin datoriile pe care le are la toate aceste banci internationale pe care aceasta forta malefica le detin. franc masoni sunt un cult care il invoca pe satana si care detin cam 75% din cantitatea mondiala de aur daca nu mai mult.aceasta organizatie a avut cei mai de seama reprezentanti si daca cercetati o sa vedeti ca marea majoritate a presedintilor americi au fost masoni si multi alti oameni ffff influenti. :cursing:

#22
Radu161

Radu161

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 344
  • Înscris: 14.03.2005

k-elu, on May 2 2005, 23:24, said:

bah nimeni nu aprecizat ce e defapt franc masoneria si anume o organizatie care din antichitate a avut cea mai mare influenta si care in prezent detine controlul banci internationale de investitii deci romania a fost cumparata de franc masoni prin datoriile pe care le are la toate aceste banci internationale pe care aceasta forta malefica le detin. franc masoni sunt un cult care il invoca pe satana si care detin cam 75% din cantitatea mondiala de aur daca nu mai mult.aceasta organizatie a avut cei mai de seama reprezentanti si daca cercetati o sa vedeti ca marea majoritate a presedintilor americi au fost masoni si multi alti oameni ffff influenti. :cursing:

<{POST_SNAPBACK}>


Corecție
Nu e din antichitate. A apărut prin secolul 18, în perioada iluministă.

Pentru terratec: Nu știu de ce ai mai deschis un topic pe tema asta. Făcusem eu unul deja în care e prezentat un link și către articolul ăsta.

#23
cdimofte

cdimofte

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 08.10.2005

View PostRadu161, on May 5 2005, 21:47, said:

Corecție
Nu e din antichitate. A apărut prin secolul 18, în perioada iluministă.

Pentru terratec: Nu știu de ce ai mai deschis un topic pe tema asta. Făcusem eu unul deja în care e prezentat un link și către articolul ăsta.

Masoneria este foarte veche (la inceput se numeau altfel), si au avut foarte multe denumiri pe parcursul istoriei, si au obiective de tip satanic, printre care sa preia complet controlul lumii.

#24
fracture

fracture

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 08.06.2006

View Postcdimofte, on Jan 19 2007, 13:18, said:

Masoneria este foarte veche (la inceput se numeau altfel), si au avut foarte multe denumiri pe parcursul istoriei, si au obiective de tip satanic, printre care sa preia complet controlul lumii.
E...e exact ce am spus eu in celalalt post.
Cum ne unim si ce putem face impotriva acestor monstri satanisti care vor sa preia controlul aspra lumii?

#25
ave_caesar

ave_caesar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 807
  • Înscris: 20.12.2006

View Postfracture, on Jan 19 2007, 16:22, said:

Cum ne unim si ce putem face impotriva acestor monstri satanisti care vor sa preia controlul aspra lumii?
Dar daca sunt mai buni decat actualii lideri? Mai vrei sa lupti impotriva lor?
edit:
Cred ca esti de acord ca masonii ar fi mult mai buni conducatori decat maaaaaaare parte din liderii actuali ai statelor lumii. Sa-ti dau cateva exemple?

Edited by ave_caesar, 19 January 2007 - 16:32.


#26
Naga

Naga

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,586
  • Înscris: 29.03.2005

View Postterratec, on May 18 2004, 19:07, said:

Din link-ul dat de Sehnsucht am tras o concluzie: Scapi de masonerie, dai de MISA.

Unde mai pui ca link-ul trimite spre unul dintre site-urile unui celebru personaj de pe SP (sau cel putin de pe topicurile despre MISA), vajnicul luptator anti-reptilian light_strike (a.k.a. fulgerica). :D
Cateva citate din acest mare clasic in viata, fulgerica, le gasiti pe urmatorul topic:
http://forum.softped...t...177180&st=0
Chiar ma mira faptul ca pe http://www.dezvaluiri.as.ro nu a pus inca fulgerica si un articol despre reptilienii lui David Icke, ca doar Bivolaru a dat girul lui teoriei respective in mod oficial (pe site-ul oficial al MISA). :huh:
Ia zi-ne, Mirovaia, cum de lipsesc tocmai reptilienii din ciorba aia anti-iudeo-masonica? ;)

#27
Naga

Naga

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,586
  • Înscris: 29.03.2005

View PostMirovaia_Scorb, on May 18 2004, 19:58, said:

Bivolaru a ajuns unde ajuns,fiindca a deviat de la ideile propăvăduite chiar de el

Cu chestia asta chiar m-ai surprins in mod destul de placut. :) Ar fi fost si mai bine daca nu te vedeam ca dai link catre colectia aia de prostii, dar oricat de lung e drumul, tot cu un pas incepe, nu-i asa? ;)

#28
opo

opo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,591
  • Înscris: 24.08.2006
si uite cum din morti se trezi topicul lOl

#29
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

View Postave_caesar, on Jan 19 2007, 16:30, said:

Dar daca sunt mai buni decat actualii lideri? Mai vrei sa lupti impotriva lor?
edit:
Cred ca esti de acord ca masonii ar fi mult mai buni conducatori decat maaaaaaare parte din liderii actuali ai statelor lumii. Sa-ti dau cateva exemple?

chiar crezi ca are cea mai mica impotanta daca conducatorul statutlui este mason sau nemason?  :huh:

Quote

Proiectul Francmasoneriei a esuat: oamenii se nasc si mor ca inainte, nimic nu ii scoate din conditia lor, nu ii face fericiti. Astfel ca Francmasoneria functioneaza ca o gnoza: nu accepta discutia, stie raspunsul dinainte. OK, proclamam progresul, emanciparea etc. Ei, si? Pentru ce?

:lol:
foarte frumos spus! . e destept baietul asta de la Lyon.

Edited by Pollux, 19 January 2007 - 20:08.


#30
nugro

nugro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 30.11.2006
Muzeul National de Istorie a Romaniei (Bucuresti) gazduieste o expozitie despre Masoneria din Romania (membrii, medalii, insemne si alte obiecte apartinand lor).

Interesant de vazut...

#31
Ady_2006

Ady_2006

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 27.06.2006
ma si daca vreau sa intru in masonerie ce tre sa fac ...... sau ... se poate ca un om de rand sa intre in masonerie ????

#32
zoro2

zoro2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,673
  • Înscris: 21.05.2006

View PostAdy_2006, on Feb 6 2008, 20:44, said:

ma si daca vreau sa intru in masonerie ce tre sa fac ...... sau ... se poate ca un om de rand sa intre in masonerie ????

nimic deosebit:
- sa-ti vinzi sufletul
- sa refuzi mantuirea

in acest fel, vei fi "luminat" pe pamant si vei arde-n iad adica vei "lumina" iadul prin arderea ta

Edited by zoro2, 06 February 2008 - 21:16.


#33
fracture

fracture

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 08.06.2006
Am auzit ca masonii au inceput deja cucerirea lumii. Cica au ocupat niste teritorii prin Extremul Orient, prin China si Japonia.
Trebuie sa facem ceva, nu ne putem lasa cuceriti de aceste fapturi ale iadului.

#34
skandal

skandal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,241
  • Înscris: 09.11.2003
Lumea-i plina de tampiti.

#35
Ady_2006

Ady_2006

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 27.06.2006
vroiam sa spun .... cu cine trebuie sa iei legatura ca sa intri in masonerie ??? adica ... ei inroleaza oameni asa la intamplare sau isi aleg merbri  dupa interese ???

#36
fracture

fracture

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 08.06.2006

View PostAdy_2006, on Feb 8 2008, 11:06, said:

vroiam sa spun .... cu cine trebuie sa iei legatura ca sa intri in masonerie ??? adica ... ei inroleaza oameni asa la intamplare sau isi aleg merbri  dupa interese ???
Vezi că sunt câțiva și pe forum. Eu îi cunosc dar nu le pot pronunța numele pentru că aș fi mort înainte să deschid gura. Dacă vei fi atent, îi vei recunoaște.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate