Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa
 Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......

Salarii compensatorii?
 Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...

Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...
 Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2
 

cumparare aparat din US

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
azertiti

azertiti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,360
  • Înscris: 03.08.2003
Vreau un A75, poate A80...mai vad eu.
Unde poate fi gasit cel mai avantajos pe net ? Va fi cumparat de cineva din US. Daca stie careva un magazin mai ieftin ce este in toate statele cu atat mai bine. Persoana respectiva sta in New York, cred :)
Ma intereseaza de unde poate lua si card-uri relativ ieftine.
Mersi.

#2
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003
te agiti degeaba. a fost maica-mea azi la vama si primitivii aia mi-au zis ca  e vama cam 300$ la el, desi a aparut hotararea prin care vama se calculeaza in functie de valoarea de pe factura.

cred ca nu sunt normali.. oricum, nu strica sa printezi si tu hotararea si sa te duci pe capu lor.. poate afli altceva

#3
azertiti

azertiti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,360
  • Înscris: 03.08.2003
Nu voi plati nici o taxa, il aduce in bagaj ;)

#4
andrei_traznitu

andrei_traznitu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 286
  • Înscris: 07.12.2001
fii serios cu vama daca il are in buzunar nu il controleaza nimeni....au venit din europa o gramada cu aparate asa....iar pentru preturi vezi la www.steves-digicams.com parca la fiecare reviews are si preturile......

#5
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003
imi aduce si mie o canon S1 IS ?

#6
azertiti

azertiti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,360
  • Înscris: 03.08.2003
Din pacate nici eu nu cunosc persoana respectiva, ajung acolo printr-un intermediar si nu pot sa ii cer mai mult decat am facut-o deja. Sorry :(

@andrei_traznitu: intr-adevar sunt niste site-uri, interesant. Am gasit miste preturi bune aici

Daca mai aveti sugestii nu ma supar :)
Ar fi una cu ebay dar ramane de rezerva...

#7
Bitch_in_Red

Bitch_in_Red

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,271
  • Înscris: 07.05.2004
dear azertiti,

iti sugerez sa-i transmiti cumparatorului sa verifice bonitatea vanzatorului. Un loc bun ca sa verifici ar fi aici  si dupa cum vezi n-ai facut o alegere grozava, adica orice reseller care are o nota (la media pe 6 luni) peste 7.5 este in general safe pentru tranzactii. Daca nota este sub 5.5 nu cumpara de la ei! Intre aceste valori exista un risc cam de 50%.
Oricum, nu-mi place ca nu specifica cat costa transportul. Uneori multi anunta un pret mic la produs, dar "recupereaza" de la transport. Un merchant redutabil ar fi  acesta
Daca as fi tu, si as avea de ales intre acestea 2, as merge pe ce-a de-a 2-a varianta: costuri totale clare ($260), livrare rapida, good policy de replace, reputatie, adica pentru vreo 15...20$ in plus nici nu as sta pe ganduri! Gandeste-te ca poate persoana care ti-l cumpara nu-i profesionist, si daca primeste ceva si nu stie sa verifice... fass, iar daca se pricepe si vede ca a primit un produs cu probleme va trebui sa se puna pe telefon cu vanzatorul, retur-uri, costuri sa rectifice problema, etc. si precis nu-ti doresti nici tu nici el asa ceva, de aceea ti-am facut recomandarea in cauza.
Oricum, succes!

I hope this helps a bit...

:asthanos:

#8
azertiti

azertiti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,360
  • Înscris: 03.08.2003
Mersi. Tocmai ca nu stiam cum sta treaba am intrebat. Asa puteam sa aleg al intamplare ceea ce sigur nu era bine. Imi place site-ul ala. Scria cat costa transportul al check out, era putin. Mai caut :)

#9
Bitch_in_Red

Bitch_in_Red

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,271
  • Înscris: 07.05.2004
[edit] da, am vazut si eu, diferenta ar fi de 10$ - in nici un caz nu lua de la ei! mai face shipping-ul si Ground, care in general dureaza 1 saptamana sau mai mult! Eu as ramane la ce ti-am sugerat, dar evident sunt banii tai :D
[/edit]

mai incearca si aici dar mare grija sa selectezi atent, printre cei care-si fac reclama sunt si multi "tunari"...


:asthanos:

#10
Ares

Ares

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,227
  • Înscris: 13.01.2003
Eu mi-am "luat" (exact aceiasi metoda ca tine) aparatul direct de pe Amazon.com. La preturi comparative am folosit si sectiunea de shopping de la Yahoo... Nu stiu cat te ajuta, ca eu m-am dus spre amazon ca aveau o promotie misto (ceva cu reducere mare la un card pe care-l cumperi cu camera)

#11
azertiti

azertiti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,360
  • Înscris: 03.08.2003
M-am uitat si pe amazon, 280$.
Pana acum de departe cel mai bine este de unde a zis Lady_in_Red. Am vazut si un card rapid de 512 la 100$. Initial vroiam de 256 dar la pretul asta nu mai are rost :) Ce nu am vazut la ei este husa, poate mi-a scapat. Nu conteaza prea mult ca o iau si de aici. Acumulatori am vazut pe la 10-15$ cu capacitate peste 2000mAh. Incarcator nu vreau de acolo ca pot avea problema la prize, mai bine il iau din ro si cu inca un set de acumulatori. La ei exista si varianta de free shipping la ce am nevoie, nu-i rau deloc.

#12
gniv

gniv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 418
  • Înscris: 10.09.2003
Eu mi-am luat aparatul meu de pe www.newegg.com

ÃŽi recomand calduros. Ei se specializeaza pe componente pentru compuri, dar au o gama larga de produse electronice. Sunt apreciati de cei care-si construiesc compuri din bucati pentru ca-s seriosi si au preturi bune.

A75 este $260, iar A80 este $360 (free shipping).

[edit] Cauta A75 pe pricewatch. Al patrulea rezultat este newegg... Eu nici nu m-as mai uita la altii, pentru o diferenta de maxim $13.

#13
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
newegg sunt foarte seriosi. ii cunosc personal... aproape tot ce cumpar ca it stuff de la ei iau.

#14
caesar_sw

caesar_sw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 16.04.2003
Ti-ai pus intrebarea daca persoana care ti-l cumpara e dispusa sa se duca de la New York la Chicago(sa zicem) pt. 10-20$ mai putin?
Daca tot e acolo e mult mai sigur sa-l cumpere din magazin decat de pe ebay.
Bafta... :OK:

#15
azertiti

azertiti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,360
  • Înscris: 03.08.2003
Nu ma intereseaza asemenea diferente, vreau sa nu fie probleme. Atunci de acolo le zic sa il ia, sper sa nu aiba nimic impotriva la cumparaturile online :P

#16
Casual

Casual

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 14.11.2003
Si mie mi-a luat cineva acum vreo 2 luni un A70 de pe amazon.

Nu au fost nici un fel de probleme, iar taxa de transport a fost de vreo 15$ cred.

Iar la vama la fel: a adus chiar 3 aparate.

#17
azertiti

azertiti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,360
  • Înscris: 03.08.2003
Am ales de la newegg.com aparatul si cardul.
Aparatul acesta
Card-ul de aici

Acumulatorii si incarcatorul vor fi din ro, 2 seturi: aici si aici

Mai ramane de vazut geanta. Sper ca nu am uitat nimic :)
Maine trimit mai departe alegerea, sper sa fie totul bine si in cateva saptamani sa il am.

#18
gniv

gniv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 418
  • Înscris: 10.09.2003
Esti norocos. Tocmai s-a ieftinit.  $249 e un pret excelent.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate