Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...

Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...
 Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2
 ping digi?

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București
 BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta
 

Tip's 4 Yakumo Mega-Image IV

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
necromanc

necromanc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,563
  • Înscris: 24.07.2002
Am primit astazi un aparat , pe cutia caruia scrie Yakumo Mega-Image IV.Nu stiu ce sa spun despre el , deoarece nu prea am experienta in domeniu , si nici macar nu am mai auzit de firma asta pana acum.Cel de la care l-am primit mi-a spus ca e o firma tare in JP , dar eu nu cred pana nu am informatia exacta.

Din ce am reusit sa testez eu am tras urmatoarele concluzii.

-e mic frumos , si incape destul de usor in buzunar
-pozele sunt destul de bune ( dar la intuneric sunt dezamagit )
-la categoria filmare ,iara-si sunt dezamagit.Cand intru intr-o zona cu lumina mai putina se face totul negru si nu poti sa vezi mare lucru.

Cam atat.Ce pot sa spun sunt un novice recunosc , dar sper ca pe aici va fi cineva care imi va spune mai multe , si daca merita aparatul , iar daca nu , ce alta achizitie as putea face , pana in 300 euro ? Pret la Yakumo Mega-Image IV tipul respectiv cere 150 euro.

#2
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
asta?

[ http://www.byte-pro.de/artikelpics/10030973.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#3
necromanc

necromanc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,563
  • Înscris: 24.07.2002

Quote

asta ?

Era un mod ironic de a spune ... ce e asta ? !

Am gasit pe o pagina o scruta descriere :

Digital camera/dissolution: 2304 x 1728 (interpolated) pixel/pixels: 2 megapixels/optical Sucher and LCD monitor/Speichmedien: SD Card and Multimedia Card/US B interface/quadruple digital zoom shot/dimensions: 94 x 61 x 40 mm...  

La categoria pixeli in manual scrie : "And what's more is MegaCam allows you to scale the resolution up to 3 and 4 megapixels "

Din asta am inteles ca 4 MP e ceva bun.

Arty - ce spui ?

#4
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
ce e ironic bre? eu vroiam sa te ajut....

sa fi sanatos atunci..

#5
necromanc

necromanc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,563
  • Înscris: 24.07.2002
Ma asteptam la un raspuns mai evocvent.Un da , sau un NU.

#6
Inginerul

Inginerul

    Setup Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,488
  • Înscris: 22.05.2002
4 MP este rezolutia interpolata, cea hard e de 2MP pe senzor CMOS. Poza de mai sus pare pt. modelul VI nu IV. Iar pretul e cam mare, mai bine pune bani deoparte si cumpara-ti una buna.

#7
eXploziv

eXploziv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 09.05.2003
si eu ma Yakumo mega image VI si nu imi place cum imi face pozele de la distanta nu e  nu stiu ce parerea mea

#8
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
eu zic ca nu merita nici $50,

eu n'ash luao nici gratis....

#9
eXploziv

eXploziv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 09.05.2003
eu il am da inca nu l-am platit nu e bun atata mai fac poze cu el :D si nu il cumpar ca nu imi place.

#10
necromanc

necromanc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,563
  • Înscris: 24.07.2002
Scuze arty , inainte eram pe un calculator cre era slab , iar conexiunea la fel si de aceea nu imi afisa poza si nu am stiut ce vrei sa spui prin acel mesaj , care pentru mine era destul de intrigant.Scuze inca odata.

Aparatul nu este acelasi din imagine.Cel din imagine observ ca este versiunea VI , iar cel pe care il am momentan este IV.Este o diferenta.

Vad ca majoritatea parerilor sunt negative, totusi pentru un incepator este bun un astfel de aparat ? Cam ce as putea achizitiona la un pret asemanator , dar cu o calitate mai ridicata ?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate