Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Acest LNB......

Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...
 Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!
 Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 

Orange Business everywhere 3G Plus

- - - - -
  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#19
EDGE

EDGE

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 447
  • Înscris: 17.10.2004
A cata reclama suna topic-ul asta...intr-adevar la ora actuala Orange ca oferta de internet mobil bate tot...la firma unde lucrez se foloseste solutia 3G Broadband de la Voda..care merge cand bine cand jalnic... da nu mai laudati un operator atata.. Or sa ajunga si Orange-ul sa aiba probabil banda de extern aglomerata si atunci o sa vedeti ca n-or sa se mai laude ca sunt cei mai tari :)

#20
Jean Gary Diablo

Jean Gary Diablo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,245
  • Înscris: 27.11.2005

View PostEDGE, on Jul 9 2007, 10:31, said:

Or sa ajunga si Orange-ul sa aiba probabil banda de extern aglomerata si atunci o sa vedeti ca n-or sa se mai laude ca sunt cei mai tari :)


De unde le scoti tu cu banda de extern? Nu exista asa ceva...internetul il au de la provideri,care dau si intern si extern.Nu este ocupata RF inca reteaua 3G.
Merge bine pentru ca e reteaua libera pe UMTS.Asteptati sa se aboneze lumea si nu o sa mai mearga foarte bine.O sa mearga de la bine,urmeaza : prost si apoi foarte prost,asta in caz ca o sa aiba clienti si nu vor limita cumva numarul lor. :D  Bineinteles ca vorbim de date mobile.

Edited by Jean Gary Diablo, 09 July 2007 - 15:06.


#21
sind

sind

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,105
  • Înscris: 28.03.2007

View PostJean Gary Diablo, on Jul 9 2007, 15:57, said:

De unde le scoti tu cu banda de extern? Nu exista asa ceva...internetul il au de la provideri,care dau si intern si extern.Nu este ocupata RF inca reteaua 3G.
Merge bine pentru ca e reteaua libera pe UMTS.Asteptati sa se aboneze lumea si nu o sa mai mearga foarte bine.O sa mearga de la bine,urmeaza : prost si apoi foarte prost,asta in caz ca o sa aiba clienti si nu vor limita cumva numarul lor. :D  Bineinteles ca vorbim de date mobile.
de ce ar limita o firma numarul de clienti?nu e cam absurd?
tinand cont ca vor sa lanseze in bucuresti cel putin 7.2MBit, imi vine greu sa cred ca va merge prost
viitorul este in serv de date, deci...banuiesc ca aici vor investi si orange si vodafone la greu
iar castigatorii acestei lupte vom fi noi clientii :D

#22
horia.popescu

horia.popescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 21.06.2005
Desigur, oricand se poate mari capacitatea retelei... :)

In alta ordine de idei, mi se pare chiar super oferta Orange, avand in vedere ca un Clicknet de 2.5 Mbps e 17.5 euro...

#23
Coldone

Coldone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 28.02.2006
:) altii pe un thread lauda vodafone..aici laudati orange....nicaieri obiectivitate.....am folosit si un modem de la orange(pe card pcmcia, zte) iar acum mi am facut si eu abonament la vodafone, pe huawei e660....nu vad nicio diferenta...se conecteaza la fel de repede, download ul este cam la fel....singurul dezavantaj e in afara oraselor, unde vodafone nu are edge, ci doar gprs...insa in b, merge la fel la ambii operatori

#24
rosu_inginer

rosu_inginer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 31.08.2005
Salut. Foloseste cineva 3GPlus pe Vista ? Eu am Vista pe laptop si la week-endurile le petrec la cineva in Corbeanca. De la Orange au zis ca aparut un nou model de modem compatibil cu Vista (Amoi U2000 HSDPA USB si Huawei E220 HSDPA USB), deci m-ar aranja, dar nu stiu dc o sa am semnal acolo.
Este cineva din acea zona si poate sa-mi spuna si mie cum merge ? Sau care ar fi mai bun din acele 2 modemuri ?

Va multumesc.

#25
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,284
  • Înscris: 22.07.2005
Eu folosesc un card PCMCI II, dupa cum am mai amintit.
Modelul exact este Option 3G+ EMEA.

Vista pe comp-ul meu si XP pe cel al sotiei. In afara de faptul ca la instalare lucrurile sunt putin mai complicate pe Vista, neexistand inca un soft dedicat, nu sunt diferente vizibile. Nu pot sa iti spun nimic despre USB...

Edited by floraur, 10 July 2007 - 14:25.


#26
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,650
  • Înscris: 08.09.2003
culmea e ca undeva in valcea, pe langa horezu, site instalat anult trecut, edge, mergea de rupea pe pda :)

#27
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,284
  • Înscris: 22.07.2005
// LED status for the Fusion+
   Question    

How do I interpret the LED status for the Fusion+ card

No Service / Searching

Red led = Fast Single Blinking

Blue led = Fast Single Blinking

In this case, both leds blink simultaneous

GPRS CS

Service Red led = Slow Single Blinking

Blue led = off

UMTS CS Service

Red led = off

Blue led = Slow Single Blinking

GPRS CS & PS or PS only Service

Red led = Slow Double Blinking

Blue led = off

EDGE Service

Red led = Slow “4 times Fast” Blinking

Blue led = off

UMTS CS & PS or PS only Service

Red led = off

Blue led = Slow Double Blinking

HSDPA Service

Red led = off

Blue led = Slow “4 times Fast” Blinking

Firmware (GPRS or UMTS stack) crash

In this case, both leds blink alternating (fast)

Remarks:
• EDGE indication is shown when the User Equipment is registered to the EDGE network (PS service)

• HSDPA indication is shown when the User Equipment has selected a hsdpa bearer in a data call (so not during registration process)

#28
sind

sind

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,105
  • Înscris: 28.03.2007

View Postrosu_inginer, on Jul 10 2007, 12:01, said:

Salut. Foloseste cineva 3GPlus pe Vista ? Eu am Vista pe laptop si la week-endurile le petrec la cineva in Corbeanca. De la Orange au zis ca aparut un nou model de modem compatibil cu Vista (Amoi U2000 HSDPA USB si Huawei E220 HSDPA USB), deci m-ar aranja, dar nu stiu dc o sa am semnal acolo.
Este cineva din acea zona si poate sa-mi spuna si mie cum merge ? Sau care ar fi mai bun din acele 2 modemuri ?

Va multumesc.
in corbeanca nu cred sa ai 3G+, dar suna la 408 ca sa afli de acolo
in corbeanca ai insa softpedia Broadband, mai scump dar viteza garantata numai tie, fara pierderi
daca are careva alte informatii despre softpedia broadband astept cu interes pareri - nu prea am idee cum merge chestia asta

#29
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003

View Postsind, on Jul 10 2007, 21:03, said:

in corbeanca ai insa softpedia Broadband, mai scump...
:lol: :lol:
Vad ca forumul înlocuieste automat cuvântul Wire-Free (Orange Wire-Free Broadband, fara liniutza) cu Softpedia ! :P

#30
holmes

holmes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,713
  • Înscris: 21.04.2004
Misto..am fost chiar confuz cateva secunde despre ce softpedia broadband e vorba. :huh:

#31
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

View Posthoria.popescu, on Jul 10 2007, 09:02, said:

Desigur, oricand se poate mari capacitatea retelei... :)

In alta ordine de idei, mi se pare chiar super oferta Orange, avand in vedere ca un Clicknet de 2.5 Mbps e 17.5 euro...
ce spui domle? compari mere cu pere?

#32
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,674
  • Înscris: 26.11.2001
Azi mi-a venit modemul de test - 2 luni.
Au atat PCMCIA, cat si USB.
Eu am ales cardul, catalin astepta inca USB-ul :)

Luni se activeaza; sunt curios cum merge in Pipera.

ZTE MF330
3G/EDGE/GPRS/CSD


Quote

multimode PCMCIA data card: 3G+/3G/EDGE/GPRS/GSM
high speed internet access (up to 3.6 Mbps)
VPN – using dedicated software
mobile connection to email and SMS
quadband GSM : 850 / 900 / 1800 / 1900 Mhz
3G+ / 3G: 2100 Mhz
compatible with all laptops with a PCMCIA slot
works with the following operating systems: Microsoft Windows® XP Service Pack 2, Microsoft Windows® 2000, Microsoft Windows® 2000 Service Pack 1, 2, 3 and 4

http://www.orange.ro...i-modemuri.html

#33
horia.popescu

horia.popescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 21.06.2005

View Postunchiujim, on Jul 12 2007, 21:38, said:

ce spui domle? compari mere cu pere?

Nu, dom`le. Nu e tot internet? Asta era si ideea.. ca a ajuns internetul mobil sa coste cat cel fix.

#34
ciudatelu

ciudatelu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 31.03.2005

View Postsind, on Jul 3 2007, 07:20, said:

sunt curios cum va fi 7.2MBit de la Orange in decembrie :)

Va fi un fâs atata timp cat ofera numai 4 GB. Poate cu un abonament nelimitat cum era inainte (70$ si fara limita de trafic what-so-ever) ar fi ceva.

#35
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,284
  • Înscris: 22.07.2005

View Postciudatelu, on Jul 13 2007, 20:25, said:

Va fi un fâs atata timp cat ofera numai 4 GB. Poate cu un abonament nelimitat cum era inainte (70$ si fara limita de trafic what-so-ever) ar fi ceva.

De curiozitate... ce dai tu jos de pe net, de nu iti ajung 4 Gb? Spune-mi si mie caci ma faci foarte curios...

#36
TitiCv

TitiCv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 352
  • Înscris: 11.06.2005
Eu folosesc zapp evdo si descarc in jur de 3 GB pe zi :) Asa ca 4 GB nu mi-ar ajunge decat maxim 2 zile :) Iar la torrenturi nu as renunta pt nimic in lume :)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate