Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Dedeman Targoviste

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,175
  • Înscris: 02.04.2007

 Kitty2006, on Jun 23 2007, 00:09, said:

Pe mine ma enerveaza faptul ca dupa ce treci de casele de marcat vine unul de la paza sa se uite in sacosa ta si sa confrunte cu bonul. Pai sunt chiar stupizi!! Asa ceva nu am mai vazut! Presupunand ca ai furat ceva si ai ascuns in haine sau mai stiu eu pe unde, doar nu esti cretin sa il scoti dupa ce treci de casa de marcat si sa il pui in sacosa, cand paza sta la mai putin de 5 m. Sa isi puna naibii camere de supraveghere si sisteme de securitate la iesire, nu sa controleze omul in sacosa.
Nu mai zic ca am fost sa iau o cutie de faianta de la ei si a durat vreo 3 sferturi de ora, ca orice model alegeam nu era pe stoc ... angajatul lor trebuia sa noteze codul produsului, sa dea o fuga pana in depozit sa verifice daca il au, venea sa spuna ca nu exista ... alegeam alt model si o luam de la capat. Apoi la iesire mai stai vreo 15 minute ca sa aduca cutia din depozit. Asa ca Dedeman ... mai bine lipsa!!

Se mai intampla si minuni: am facut cumparaturi la Metro pentru firma si cel de la intrare, controlorul, mi-a atras atentia ca pe factura aparea un produs - necesar si cumparat - dar nu-l aveam in cos.
Tot la Metro: acu' x ani m-am dus sa caut 2 birouri pentru firma. Am gasit un model ok si banii din buzunar imi ajungeau pentru fix 2. Cer birourile insa de culoarea ciresului, cele expuse fiind gri. La casa imi afiseaza un pret mai mare. O intreb pe tanti vanzatoarea/casiera de ce, ea cheama pe cineva de la raft care ma anunta nonsalant ca asta e pretul. Ma enervez si ma urc in masina. Cand sa plec ma razgandesc: daca tot am ajuns acolo macar sa fac un pic de scandal. Intru din nou, chem seful de raion si-l intreb de ce e diferenta de pret fata de modelul expus cu toate ca pe eticheta modelului expus unde era trecuta si nuanta cires nu se specifica pret diferit pentru culoare diferita. Imi spune ca, tipic, e o greseala de tiparire, bla-bla-bla. Cer sa vorbesc cu superiorul lui si ma duce la seful de magazin caruia ii expun problema. Domnul respectiv ma asculta binevoitor si imi rezolva problema: imi da doua cupoane de reducere pentru birourile respective. Deci se poate pe ici, pe colo. Nu stiu cum e Dedeman dar la o firma care se respecta si vrea clienti reclamatiile sunt luate in serios.

#20
sabian

sabian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,649
  • Înscris: 06.07.2003

 jay333, on Jul 5 2007, 17:07, said:

Se mai intampla si minuni: am facut cumparaturi la Metro pentru firma si cel de la intrare, controlorul, mi-a atras atentia ca pe factura aparea un produs - necesar si cumparat - dar nu-l aveam in cos.
Tot la Metro: acu' x ani m-am dus sa caut 2 birouri pentru firma. Am gasit un model ok si banii din buzunar imi ajungeau pentru fix 2. Cer birourile insa de culoarea ciresului, cele expuse fiind gri. La casa imi afiseaza un pret mai mare. O intreb pe tanti vanzatoarea/casiera de ce, ea cheama pe cineva de la raft care ma anunta nonsalant ca asta e pretul. Ma enervez si ma urc in masina. Cand sa plec ma razgandesc: daca tot am ajuns acolo macar sa fac un pic de scandal. Intru din nou, chem seful de raion si-l intreb de ce e diferenta de pret fata de modelul expus cu toate ca pe eticheta modelului expus unde era trecuta si nuanta cires nu se specifica pret diferit pentru culoare diferita. Imi spune ca, tipic, e o greseala de tiparire, bla-bla-bla. Cer sa vorbesc cu superiorul lui si ma duce la seful de magazin caruia ii expun problema. Domnul respectiv ma asculta binevoitor si imi rezolva problema: imi da doua cupoane de reducere pentru birourile respective. Deci se poate pe ici, pe colo. Nu stiu cum e Dedeman dar la o firma care se respecta si vrea clienti reclamatiile sunt luate in serios.
La Metro ca al Metro, da' sa vezi la Selgros tepuiala cu preturile diferite. Daca nu stai cu ochii pe casa de marcaj, ti-o iei original. Si casierii
de acolo sint muuuuuult mai retardati decit aia de la Metro.

#21
chitziman

chitziman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 839
  • Înscris: 08.11.2004

 sabian, on Jul 5 2007, 22:07, said:

La Metro ca al Metro, da' sa vezi la Selgros tepuiala cu preturile diferite. Daca nu stai cu ochii pe casa de marcaj, ti-o iei original. Si casierii
de acolo sint muuuuuult mai retardati decit aia de la Metro.


mda...cu dedeman asta...frate e tgv mica da vezi ca mai ai si altele..interex..etc....mai gasesti....daca vezi ca sunt nesimtiti lasa-i te stresezi degeaba mai rau iti faci.....

#22
client 001

client 001

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 18.06.2007
Da o sa trec si pe la metro cand imi fac cumparaturile, de obicei de la praktiker treceam direct la carre four ( sau cum ii zice) .  
Si uite ca se poate , exista si greseala in favoarea clientului.

#23
iulika_27

iulika_27

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 10.10.2009
nu pot discuta acum pe acest subiect pentru ca am o fetita de 1 an si 6 luni care ma bate la cap aici ca vrea nani...asa ca trebuie sa plec...va urez noapte buna!
dar o sa intru maine sa va dau si un alt punct de vedere la asa ceva...!!!!
macar pe jumatate si tot va inselati!!!

pe maine sau poimiine...asta daca...mergem miine la gradina zoologica ca-i sotul meu liber......pentru cine vrea sa auda ce am de spus!   -_-  :)

#24
Demetrius22

Demetrius22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 13.09.2008
sa nu cumparati faianta si  caramel Light si dark din Dedeman, e curbata eu mi-am luat teapa am desfacut abia acasa din pachete si am vazut cum e  


si nici la Practiker    Fainata Venus orange sau rose sunt placi in pachete care nu se potrivesc absolut nici una

#25
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,889
  • Înscris: 25.01.2007
la dedeman am patit altceva. am luat un sandwich-maker. plecat, ajuns acasa, una din balamale rupta. hai inapoi la dedeman, acolo tipa din sector l-a schimbat, ca a fost o greseala. eu am luat produsul de pe raftul de jos, unde ei puneau produsele defecte. am ramas prostit ca alea stau tot in magazin, chiar daca pe raftul de jos si cele bune pe raftul urmator. nu au comentat, au schimbat produsul dar eu am ramas cu nervii si benzina consumata.

#26
Drosophila-melanogaster

Drosophila-melanogaster

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 914
  • Înscris: 09.03.2010

 Demetrius22, on 15th June 2010, 22:30, said:

sa nu cumparati faianta si  caramel Light si dark din Dedeman, e curbata eu mi-am luat teapa am desfacut abia acasa din pachete si am vazut cum e  
si nici la Practiker    Fainata Venus orange sau rose sunt placi in pachete care nu se potrivesc absolut nici una
sezi bland, ca poti s-o patesti si la Romstal cu gresie de 250lei/mp...

#27
MCQUIN

MCQUIN

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 20.12.2008
Azi 8 iunie am fost la dedeman- marele fass-
Am dorit sa cumpar diverse materiale de contructii si amenajari interioare in val. de 30 mil.dar nu am avut mijloc de trasport.
Am fost indrumat spre o masa (in drepta cum intrii in hala)la care trona un nimic impozant nevoie mare de parca ar fi fost cel putin ministru si care mi-a raspuns in doi peri ca nu au mijloace de trasport dar ca poate o rezolva el cumva(?) dar ma va costa 1,8 mil transportul pana la mine acasa la 35 km de punctul 0 al Buc.el sustinand in prostie sus si tare ca eu am 56 km,ca asa ii arata lui GPS-ul.
Evident ca vazand nesimtirea si lipsa de profesionalism am plecat la OBI
La OBI am gasit  ceea ce cautam si in plus primii 30 km sunt gratuiti la transport.Evident ca aici GPS-ul arata ceea ce este trecut in harti si stiam si eu ca pana la mine acasa sunt 35 km.Probabil ca trogloditul de la dedeman avea un GPS ;masluit;
Ocoliti dedeman si mergeti cu incredere la OBI prilej de a face o economie importanta la bani si o sa aveti o servire ireprosabila si rapida

#28
RegeleLeu

RegeleLeu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 564
  • Înscris: 15.05.2012

 client 001, on 18th June 2007, 21:12, said:

Foarte pe scurt.
Al luat ceva din raft si m-am trezit la casa ca era alt pret. Seful de raion/magazin mi-a ras in nas (la propriu) si mi-a zis ca de ce nu am intrebat care e pretul.
Concluzia I: Ori sunt eu tampit ori m-am nascut in tara care nu trebuie.
Concluzia II: O sa incerc sa nu mai cumpar nimic de la dedeman si o sa-i sfatuiesc pe toti care ii cunosc si de ce nu pe cei care vad acest topic.
Concluzia II: Mi-e foarte mare teama cu aceasta atitudine in tara asta o  sa mor de foame
Am pățit să fie prețul schimbat în: Real/Selgros/Kaufland - Unele cred că intenționat... altele cred că din greșeală: Soluția: Sunt niște aparate de scanat în toate magazinele (și cred că în "orice" tip de magazin Supermarket): Kaufland, Real, Selgros, Metro: La produsele "nițel" mai scumpe scanez fără să am jenă.
În Kaufland în fiecare duminică seara poți să găsești nenumărate alea care se suprapun(oferta actuală Vs. aia care trece) și prețurile puse aiurea fără să fie luate toate produsele din raion... sau invers: Produse în alt gramaj sunt aduse acolo și prețul la raft rămâne cel inițial.

Edited by RegeleLeu, 08 June 2012 - 14:34.


#29
TLGTLC

TLGTLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,700
  • Înscris: 27.06.2007
Eu nu ma plang! La Dedeman unde merg eu servire e ireprosabila, toti angajatii atenti si saritori. Chiar nu regasesc nimic din ce s-a scris doar ca au preturi cam mari! Cred ca tine de management!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate