Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...
 Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...
 Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie
 

Oliver Smith - Nimbus / Tomahawk 2007

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
Red9

Red9

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 546
  • Înscris: 10.04.2007
Super piese, sunt prezente si pe Anjunabeats Vol 5 lansat de curand.
Le stie cineva?

http://cdjshop.com/c...c...at=0&page=1

#2
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004
Da, le-am auzit de cateva ori in TATW. Foarte bune pentru un incepator. A&B intotdeauna au stiut ce scot!

#3
Red9

Red9

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 546
  • Înscris: 10.04.2007

View Postmaxy, on Jun 18 2007, 09:39, said:

...Foarte bune pentru un incepator. A&B intotdeauna au stiut ce scot!
Oliver Smith incepator??? Nu prea cred... poate doar solo de cand nu a mai produs nici un remix alaturi de Mark Pledger...

#4
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004
Ma refeream la creatii proprii, nu la remix-uri. :)

#5
cyberax

cyberax

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 12.11.2006
- interesante melodiile , promovate in special prin Anjunabeats , dar mai ales prin TATW , cred ca pot enumera vreo 4-5 show-uri in care le poti auzi . parerea mea ca se inscriu in categoria soft trance-ului daca le-am putea numi asa , modulatiile sonore sunt usoare si nu abunda in beat( vezi Cosmic Gate rmx- Kirsty Hawkshaw&tenishia- outsiders) . Dar in fine , nu poti ignora talentul lui . probabil de aia A&B il promoveaza atat .

#6
Red9

Red9

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 546
  • Înscris: 10.04.2007

View Postcyberax, on Jun 26 2007, 23:07, said:

...( vezi Cosmic Gate rmx- Kirsty Hawkshaw&tenishia- outsiders)
Super, super, super piesa!

#7
cyberax

cyberax

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 12.11.2006

View PostRed9, on Jun 27 2007, 10:08, said:

Super, super, super piesa!

-ma bucur ca iti place , doar am vrut sa demonstrez  stilul soft a lui Smith ...chit ca nu sunt fan Cosmic Gate( dar rmx este maiestuos )

offtopic: prima oara cand o auzi ? pe TATW 155 e melodie de start :P

#8
Red9

Red9

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 546
  • Înscris: 10.04.2007
^Nu, nu e prima oara cand o ascult!
Eu ascult TATW de la editia 120, in rest am cam ascultat pseudo-house, pseudo-trance si alte chestii comerciale! De la 120 am descoperit rafinamentul englezesc si olandez fata de bullshiturile esteuropene!
Cu ASOT nu prea ma omor, desi imi place mult tare Armin Van Buuren.
I hate Tiesto, in schimb... (uita-te la semnatura mea!)

#9
cyberax

cyberax

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 12.11.2006
- offtopic : cred ca imi dau seama de ce urasti Tiesto , cel putin parerea mea, stilul lui este mult prea dark , un fel de dark trance , foloseste foarte des tonuri si compozitii grave, iti vine sa te arunci de pe bloc :P ...dar ce sa-i faci , tot aduna mii de fani la Arenele Romane :P
-si de ce zici bullshituri est-europene ( btw: noi la ce zona ne incadram ...la est-europeni in materie de muzica ? crezi ca tot la bullshit sunt si cei de prin patria mama? ) , nu-i poti blama pe toti ...as vrea sa-ti dau un contraexemplu, dar nu-mi vine nimic in minte , poate ca suntem asaltati de "talentele"(nu sunt ironic, ci doar subliniez) germane, olandeze, suedeze, britanice , spaniole etc...e si asta un fel de manipulare , nu crezi ?

#10
Red9

Red9

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 546
  • Înscris: 10.04.2007
Hei, nu chiar asa de rau... adica as fi un snob daca as spune ca nu am ascultat Tiesto niciodata.In principal doar hiturile si cam tot albumul "Just Be"."Dance 4 Life" a fost ok...dar Elements of Life e cel mai slab, cel mai naspa album, iar "In the Dark" e super comerciala... de aceea mi se pare ca Tiesto a cam picat in comercial! Sa numai zic de showul lui "Club Nouveau"/"Club Life"... destul de tarziu, si cam slabut....Ok, dar nu sunt aici sa fac critica pt Tiesto. E parerea mea, si parerile sunt impartite, nu? ;)
Bullshituri esteuropene? Zi-mi si mie te rog un producator sau un DJ cat de cat bun de la noi, de care sa se fi auzit si in afara (mdea... ar fi cei de la Monochrome!). Si nu ma refer la Eftimie, la Vania sau.... in fine, mai multi!
A ascultat cineva Identity Mixul lui SvD pe luna Iunie.....?  Showul asta a inceput sa devina din ce in ce mai bun!

#11
cyberax

cyberax

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 12.11.2006

View Postcyberax, on Jun 29 2007, 01:40, said:

- offtopic : cred ca imi dau seama de ce urasti Tiesto , cel putin parerea mea, stilul lui este mult prea dark , un fel de dark trance , foloseste foarte des tonuri si compozitii grave, iti vine sa te arunci de pe bloc :P
- m-am referit indeosebi la Adagio for Strings , iar ca sa-ti raspund la o alta intrebare , nu stiu ce exemplu sa-ti dau , dar sa sti ca muzica electronica moscovita a.k.a russian made e foarte buna , cel putin industria de acolo e departe de ce se intampla in multe tari central - est- europene

esti fan inrait Sander:P , sincer ce am auzit de el a fost doar prin TATW , remixeaza bine ( vezi Control Freak ) ...in rest cred ca  ma pun sa-mi fac lectiile sa vad ce poate "pustiul" .

Edited by cyberax, 29 June 2007 - 19:30.


#12
Red9

Red9

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 546
  • Înscris: 10.04.2007

View Postcyberax, on Jun 29 2007, 20:27, said:

esti fan inrait Sander:P , sincer ce am auzit de el a fost doar prin TATW , remixeaza bine ( vezi Control Freak ) ...in rest cred ca  ma pun sa-mi fac lectiile sa vad ce poate "pustiul" .
Da, daca vrei sa te documentezi bine si sa vezi ce poate asculta Identity Mixul de luna trecuta.... Il gasesti in lista pe http://alldj.org/ (site legal de mp3 mixuri).
Cauta si "Back By Any Demand", "Riff", "Grasshopper" si remixul dupa Wamdue Project "King of My Castle"  :inlove: :coolspeak:

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate