Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

spatiu comercial

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
cripo71

cripo71

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 12.06.2007
Salut,


Acum vreo 2 ani de zile am vrut sa construiesc o cladire cu destinatia de spatiu comercial.Potrivit legii 50,la schimbarea destinatiei unei cladiri fata de cladirile din jur,iti trebuie acordul vecinilor.Bineinteles ca nu au vrut sa-mi dea indiferent cat de mult am vrut sa-i conving.Pana la urma am schimbat destinatia cladirii in casa de locuit.Are parter+etaj+mansarda.Acum planul e ca eu sa ocup mansarda(un apartament de 2 camere)iar restul  sa-l inchiriez unei firme sau sa fac eu ceva.Intrebarea mea ar fi urmatoarea:imi mai trebuie mie sau celui ce inchiriaza acordul vecinilor adiacenti pt a desfasura ceva acolo?

multumesc

#2
ryky

ryky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 647
  • Înscris: 20.08.2006
Lipit de casa mea au facut unii o constructie de 3 etaje. Are geamuri din podea pana la tavan iar arhitectura este clar de spatiu comercial. Pe autorizatia de constructie scria: casa de locuit. Nu au cerut nici un acord.
La final sigur o vor inchiria la firme. Intre timp au inceput constructia la o alta situata la 3-4 strazi distanta.

#3
cripo71

cripo71

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 12.06.2007

View Postryky, on Aug 18 2007, 19:08, said:

Lipit de casa mea au facut unii o constructie de 3 etaje. Are geamuri din podea pana la tavan iar arhitectura este clar de spatiu comercial. Pe autorizatia de constructie scria: casa de locuit. Nu au cerut nici un acord.
La final sigur o vor inchiria la firme. Intre timp au inceput constructia la o alta situata la 3-4 strazi distanta.



probabil au vrut sa evite sa mai bata la poarta vecinilor pt acord si de aceea au facut-o casa de locuit.e delicata problema.inteleg si temerile vecinilor dar sunt si oameni rai care nu se simt bine daca nu moare si capra altuia.

#4
ryky

ryky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 647
  • Înscris: 20.08.2006
Exact. Asta este modalitatea cea mai simpla.

Problema mea este ca mi-a plouat in casa din cauza lor. Pana la urma s-a carpit cumva.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate