Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...
 Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...
 Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie
 

Am avut.....ZAPP (ORANGE, CONNEX, COSMOROM)

- - - - -
  • Please log in to reply
91 replies to this topic

#19
alexd

alexd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 07.04.2004
Nu vreau sa supar pe nimeni, dar am observat ca multi dintre voi gandesc marunt, nu vedeti dedesubtul acestei probleme, principiul ei. Unul dintre voi spunea ca ma milogeam, ei bine, nu, doar imi ceream dreptul de a comunica in retea si de a beneficia de abonamentul, care fie si inchis tot ar fi trebuit platit.
AM SPUS APROAPE IN FIECARE REPLY CA DACA AS FI GASIT TELEFOANE COMPATIBILE LA MAGAZINELE DE SPECIALITATE, NU AR FI FOST NICI O BROBLEMA, DAR ESTE UN ABUZ SA CERI 100 USD PE UN APARAT SECOND HAND INUTILIZABIL IN ALTA RETEA CARE, MAI MULT, NU VA FI NICIODATA CONTRACTUAL PROPRIETATEA TA. MESAJUL ESTE CA ITI ESTE INGRADIT ACCESUL LA COMUNICARE PE CAI ARBITRARE SI NU SE OFERA DECAT O SINGURA SOLUTIE: O ACCEPTI SAU NU!
M-am lamurit de ce astfel de operatori pot exista si chiar prospera: pt. ca romanul este ingaduitor, nu comenteaza prea mult , sau daca o face nu are forta de a lua o decizie radicala.

#20
alexd

alexd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 07.04.2004

Quote

Originally posted by Masterboy
Serviciile de retea de mai sus exista de ani de zile.
   [/B]


Daca tu imi arati in meniul telefonul aceste optiuni, eu am sa inghit toate cele 170 de aparate pe care le tin in depozitul firmei. Stiu ca exista ca servicii de retea, dar trebuie sa te rogi la 111 sa-ti zica codul. NOT FARE!

#21
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,146
  • Înscris: 05.12.2002
pe H nu, dar pe 510 exista.

#22
Karl Marx

Karl Marx

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 16.04.2004
@alexd: am vrut si eu sa schimb telefonul pentru ca il credeam pierdut, second-hand era ceva mai ieftin decat spui tu, cel nou era peste 100$, iar acel telefon este proprietatea cumparatorului, nu ca atunci cand inchei abonament si iti dau ei telefon la pret subventionat. Oricum, nu inteleg de ce ar pretinde cineva sa i se dea un telefon gratis daca l-a pierdut, chiar daca este vorba despre utilizarea serviciilor unei firme. Acesta este un gen de pretentie pe care nu il voi intelege niciodata: "ok, am pierdut telefonul, asa ca e obligatia lor sa imi dea altul gratis". Imi pare rau, dar aceasta nu este o mentalitate corecta. Romanii se pare ca alearga numai dupa chilipiruri, dar trebuie sa gandim si corect: o firma cu care incheiem un contract nu este o societate de binefacere. Nu a ingradit nimeni nici un acces la comunicare in cazul tau, cineva si-a pierdut un telefon... asta e, nu e vina Zapp. Iar in momentul in care firma voastra a incheiat un contract cu Zapp, se cunostea foarte bine problema cu telefoanele CDMA, se stia care este politica lor in aceasta privinta.
Si repet, nu este obligatia firmei de telefonie sa iti dea aparate gratis! Poti sa ii critici pentru ca au servicii de proasta calitate (si aici voi fi de acord cu tine), dar nu ca nu ti-au facut un cadou pe care tu l-ai pretins.

#23
alexd

alexd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 07.04.2004
nu stiu de ce am senzatia ca-mi racesc gura de pomana!

#24
sigxcpu

sigxcpu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,606
  • Înscris: 22.09.2002

Quote

Originally posted by moartea
Puteti voi sa incercati cat vreti sa aparati compania la care ati lucrat/lucrati, ...


Intamplator, singurul angajat Zapp de aici, sunt eu :)

#25
alexd

alexd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 07.04.2004
Si cum e la turci?

#26
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
daca imi preia cineva abonamentul de 15$ internet, pe care nu il mai folosesc de vreo 5 luni, o sa ma bucur si eu de libertate ...

#27
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
cred ca ar trebui cineva sa le trimita linku asta la ceva sefi de pe la zapp....ca la [email protected] cred ca o sa fie ignorat...

#28
2Fst4U

2Fst4U

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,732
  • Înscris: 03.11.2003
@EndLess_Point
vezi PM

#29
MrMxyzptlk

MrMxyzptlk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 30.08.2003
Eu zic ca Zapp nu greseste nicaieri. Iti schimba terminalul sefului tau gratuit peste 2 zile se trezesc ca jumatate din firma vrea sa schimba telefonul gratuit... Deci zic eu ca au avut dreptate baietii sa nu schimbe. La Zapp sunt niste reguli foarte clare precizate pe contract si pe pagina web (in afara de prostia cu novatia ...). Ei se tin de aceste reguli... Eu zic ca ceea ce au facut este in ordine.

#30
alexd

alexd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 07.04.2004
Parerea ta. Exact ce spuneam intr-un post precedent. Pe astfel de oameni se bazeaza operatori ca ZAPP, ROMTELECOM, si alti "indragostiti" de clientii lor.

#31
zippo123

zippo123

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,958
  • Înscris: 04.05.2003
frumoasa poveste am mai citit
sunt cateva semne de intrebare
de ce nu mergea conferinta ?.............
de ce pe punctele Zapp nu s-au cumparat alte terminale ?....
cum draq astia de la Zapp se chinuie sa atraga clientii si apoi renunta asa de usor ?..............................

#32
MrMxyzptlk

MrMxyzptlk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 30.08.2003
Da parerea mea. Parerea mea ca economist. Hai fa un calcul se plateste un abonament de 3000 USD lunar sa luam. Zapp din toti clientii care au trebuie sa intretine reteaua (cateva zeci de mii de dolari luna sau chiar sute de mii), trebuie sa se dezvolte si cu terminale si cu oferte (iarasi mii sau sute de mii de dolari) si lunar au si alte sute de mii de dolari cheltuieli (facturare, angajati, clienti Compliment, inestitii etc. etc.). Sa ne amintim ca Zapp a platitt cate 150-250 USD/terminal comandat din Korea, pentru toate terminalele sale si ofera la preturi foarte reduse fata de pretul de achizitie al terminalulelor. Deci si pretul terminalelor trebuie sa se intoarca. Deci Zappnu poate sa permita sa investeasca castigurile din parte firmei tale si al altor firme in terminale gratuite pentru ca n-o sa se dezvolte deloc, nu poate sa ofere noi produse si servicii pentru ca ar trebui sa dea terminale gratuite la toate clientura. Scapi telefonul de trei ori, ceva se intrerupe si tu vrei terminal nou? Sa fim seriosi. Ei investesc in tine cand faci abonamentul si aceasta investitie trebuie sa se intoarca si sa primeasca si un profit substantial pe care sa-l poate sa reinvesteasca. Asta este adevarul economic. Cine nu are experienta in domeniul economic nu stie ce greu este sa faci o afacere profitabila. Si este si mai greu sa tii afacere profitabila. Daca fac greseala ca schimba un telefon absolut gratuit atunci o sa vrea si altii, sa schimbe terminalul. Nu este o idee buna.

Iar solutie pentru problema ta exista, numai ca agentul cu care ati vorbit probabil era unul stngaci. Ai auzit de terminale SWAP? Sunt niste terminale care se da la agentiile oficiale Zapp in cazul in care telefonul tau este stricat. Duci telefonul in garantie, ceri SWAPul si pana cand telefonul tau este sub reparatie atunci o sa primesti un telefon SWAP care sa folosesti in locul lui cu acelas numar... Atat de simplu. Numai ca tu nu ai intrebat de posibilitatea asta, iar agentul cu care ai vorbit nu ofera aceasta posibilitate fara intrebare pentru ca numarul telefoanelor SWAP/agentie este destul de mic...

Iar o alta metoda este ca dupa primul an de abonament o sa activati Zapp Compliment si o sa luati cele mai noi terminale Zapp absolut gratuit pentru cei "nevoiasi". La 3000 USD/factura inseamna cam 35000 Puncte Zapp, un telefon Z710i costa 1600 USD la upgrade deci ... puteti sa luati 20 de bucati de Z710i dupa un an absolut gratuit din punct compliment.... Dar daca voi nu vedeti aceasta posibilitate, ci vreti numai chestii gratuite, atunci nu comentez despre firma voastra absolut nimic...

Scuze daca te-am jignit cumva, nu am vrut dar aceste fapte reprezinta adevarul brut. Pana cand Zapp nu ajunge pana la cel putin 1 milion de abonati si nu are o clientura stabila nu poate sa permite chestii gratuite pentru lume... Statistica arata ca o firma de telefonie mobile este considerat un succes absolut si aducator de profit numai in cazul in care in 4 ani de zile ajunge la o clientura stabila de 1,5 milioane de oameni ...

Orange si Connex poate deja sa ofere clientilor mari, telefoane din oferta pentru ca telefoanele respective pentru un operator de telefonie costa cam 60 USD/telefon, care bnu este prea mult comparat cu un telefon CDMA, facut special pentru romania.
Un Nokia 3410 este procurat de opeartorii GSM mult peste pretul pe care stii tu, pentru ca Nokia 3410 este folosit in cel putin 80 de tari, si astfel Nokia da la opeartori la un pret foarte redus la operatorii GSM. La Zapp sunt niste telefoane "unicate" catre Romania care costa de 4-5 ori mai mult decat un terminal GSM ...



Quote

Originally posted by alexd
Parerea ta. Exact ce spuneam intr-un post precedent. Pe astfel de oameni se bazeaza operatori ca ZAPP, ROMTELECOM, si alti "indragostiti" de clientii lor.


#33
alexd

alexd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 07.04.2004
Bine

#34
zippo123

zippo123

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,958
  • Înscris: 04.05.2003
frumoasa replica Alexd

#35
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,194
  • Înscris: 07.08.2003

Quote

Originally posted by alexd
Bine


Sa nu cumva sa va inscrieti in Compliment ca nu mai scapati de la Zapp !!!

#36
MrMxyzptlk

MrMxyzptlk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 30.08.2003
Ba scapi daniel28, in cazul in care urmaresti procedura exacta. Asta inseamna ca ceri si dezactivarea serviciul impreuna cu abonamentul tau inaint cu 60 de zile inaintea incetarii contractului. Oamenii uita ca ei au Zapp Compliment activat. Figura este ca trebuie sa ceri si acolo dezactivarea. Atat. Pentru dezactivare Zapp Compliment nu se cere nimic, numai tu trebuie sa ceri mai intai ca nu vrei sa mai folosesti si porma sa ceri rezilierea contractului. Citeste cu atentie termenii din contractul de abonat si termenii Zapp Compliment, urmeaza procedura si n-o sa se intample absolut nimic. Crede-ma. Am experienta ...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate