Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...

Iesirea din coproprietate
 Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...
 Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...
 Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...
 

merita sami iau 8800GTS?

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
siralex

siralex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 23.07.2006
hai ca deja dam in discuti filozofice  :lol: eu doar vream sa stiu daca imi suporta compul si daca imi va intra in el ^^

#20
aleksutzu07

aleksutzu07

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 13.01.2007
Si totusi, puteai sa formulezi altfel topicul: "imi merge 8800 gts ?" Induci lumea in eroare! A fost intentionat?
Daca ai banii necesari pt placa video si nu o sa iti para rau de ei, i-ati placa respectiva. Asta conteaza cel mai mult: sa nu iti para rau dupa banii respectivi.

#21
siralex

siralex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 23.07.2006

View Postaleksutzu07, on Jun 9 2007, 18:09, said:

Si totusi, puteai sa formulezi altfel topicul: "imi merge 8800 gts ?" Induci lumea in eroare! A fost intentionat?
Daca ai banii necesari pt placa video si nu o sa iti para rau de ei, i-ati placa respectiva. Asta conteaza cel mai mult: sa nu iti para rau dupa banii respectivi.
aici trebuie sa ma scuzati si pe mine ca eram foarte nerabdator sa pun sa stiu raspunsul de bani nu se pune prob atata vream sa stiu daca imi merge pe sistemul meu

Edited by siralex, 09 June 2007 - 17:22.


#22
aleksutzu07

aleksutzu07

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 13.01.2007
Ai PCI Expres 16x? Daca da, atunci merge fara probleme. Sau poti sa iei sistemul cu totul te duci la magazinul la care ai gasit placa si le spui ca vrei sa cumperi placa respectiva, dar nu stii ca merge. Iar ei, ca sa o vanda, ar trebui sa incerce.

#23
Rare

Rare

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 27.01.2007

View Postsiralex, on Jun 9 2007, 18:16, said:

aici trebuie sa ma scuzati si pe mine ca eram foarte nerabdator sa pun sa stiu raspunsul de bani nu se pune prob atata vream sa stiu daca imi merge pe sistemul meu
Si totusi ce 8800GTS vrei sa iei ? Cu 320MB sau 640MB ? Daca iei pe 320MB cumpara de la XFX(gasesti la dc-shop),daca iei pe 640MB cumpara de la gainward(shopit;pcgarage ... )

#24
siralex

siralex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 23.07.2006

View Postaleksutzu07, on Jun 9 2007, 18:24, said:

Ai PCI Expres 16x? Daca da, atunci merge fara probleme. Sau poti sa iei sistemul cu totul te duci la magazinul la care ai gasit placa si le spui ca vrei sa cumperi placa respectiva, dar nu stii ca merge. Iar ei, ca sa o vanda, ar trebui sa incerce.
Bineinteles ca am pci-e 16x ca rulez pe un ati x1300 hypermemory acuma pe slotul acela ceea ce am cumparato eu separat de calculator  dar acuma regret foarte mult. Deci pot sa trag o fuga sa mio iau ? :naughty:
mai inca o intrebare 2 mai usoare si va las in pace sa nu va ma consum timpu :P
1.are suport vga printr-un adaptor dvi-vga aceasta placa ? ca asa am inteles pe un site unde se vindea dar vreau sa fiu sigur ca monitorul meu are       doar intrare vga
2. suporta cumva si direct-x 9c?

am scris mai sus ca vreau cea de 320mb

Edited by siralex, 09 June 2007 - 17:40.


#25
aleksutzu07

aleksutzu07

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 13.01.2007

View Postsiralex, on Jun 9 2007, 18:35, said:

Bineinteles ca am pci-e 16x ca rulez pe un ati x1300 hypermemory acuma pe slotul acela ceea ce am cumparato eu separat de calculator  dar acuma regret foarte mult. Deci pot sa trag o fuga sa mio iau ? :naughty:
mai inca o intrebare 2 mai usoare si va las in pace sa nu va ma consum timpu :P
1.are suport vga printr-un adaptor dvi-vga aceasta placa ? ca asa am inteles pe un site unde se vindea dar vreau sa fiu sigur ca monitorul meu are       doar intrare vga
2. suporta cumva si direct-x 9c?



1. Ar trebui. Daca nu, trebuie sa gasesti asa ceva in comert. Placa care am gasito eu la dc-shop este XFX PV-T80G-GHE4 GEFORCE 8800GTS PCI EXPRESS 320MB 320BITS 560/ 1700MHz, TVO+2xDVI. Pare una de nota 10.
2.Suporta si direct X 9.0c si direct X 10 fara probleme.

#26
Rare

Rare

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 27.01.2007

View Postaleksutzu07, on Jun 9 2007, 18:44, said:

1. Ar trebui. Daca nu, trebuie sa gasesti asa ceva in comert. Placa care am gasito eu la dc-shop este XFX PV-T80G-GHE4 GEFORCE 8800GTS PCI EXPRESS 320MB 320BITS 560/ 1700MHz, TVO+2xDVI. Pare una de nota 10.
2.Suporta si direct X 9.0c si direct X 10 fara probleme.
XFX e o placa foarte foarte buna dar daca gasesti de la PNY nici sa nu te mai gandesti si cumpara placa.

#27
siralex

siralex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 23.07.2006
ok atata vream sa stiu va multumesc la toti ati fost de prima mana numai stiu cum sa va multumesc acuma rog un admin sa inchida topicul sa nu se faca spam

Edited by siralex, 09 June 2007 - 17:50.


#28
tony2

tony2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 19.02.2007

View Postsiralex, on Jun 9 2007, 17:27, said:

pe mine nu ma intereseaza peste 1-2 ani acuma sa o am si sa mearga ca deja mam saturat ati-ul care il am si intre timp mai apar si altceva si un play station nu upgradabil ca un pc daca vrei performanta trebuie sati iei cu totul altul iara


chiar asta este diferenta dintre un ps si un pc. la ps nu iti trebuie upgrade... nu bagi in fiecare an bani cu milioanele sau chiar zeci de milioane ca nu stiu ce joc scris la cateva lazi de bere merge in frame-uri

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate