Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

domenia credit

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
melavlad

melavlad

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 25.05.2007
caut ceva informatii in vederea unui credit ipotecar.....si nu stiu la ce banca e mai avantajos....reclame sunt destule...eu vreau ceva real... ma adresez mai exact persoanelor care au facut credit ipotecar  sa imi dea niste sfaturi...va rog pentru orice eventualitate va las si adr de mail mela_vlad.yahoo

#2
kinder_m

kinder_m

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 03.12.2006
Eu am credit la domenia si sunt multumit. Mi se par destul de seriosi

#3
Bombtrack

Bombtrack

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 284
  • Înscris: 06.01.2003

View Postkinder_m, on Jun 27 2007, 15:16, said:

Eu am credit la domenia si sunt multumit. Mi se par destul de seriosi

O chestie foarte tare este ca Domenia Credit, cu toata tendinta asta a bancilor de a mari dobanda la ipotecare, are o dobanda mai mica lun asta decat luna trecuta. Ei au dobanda foarte transparenta, apare pe contract Euribor + marja si aia nu se schimba. Cum Euriborul scade, indiferent ce fac bancile din Romania, la Domenia dobanda a scazut.

Partea mai aiurea e ca au grad de indatorare 40%. Dar eu nu as plati mai mult de 40% din salariu rata la credit timp de 30 de ani.

A mai fost cineva pe la ei?

#4
441529

441529

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 403
  • Înscris: 17.08.2006
Am si eu credit facut la ei. Fata de banci mi s-au parut mult mai ok si mai flexibili. Intervine modificarea indexului Euribor o data la 6 luni, in rest nici o problema. Comision de rambursare anticipata de 2.5%, acceptabil, zic eu. Venituri variate acceptate.
Recomand.

#5
C.F.S.

C.F.S.

    Jos comunismul!

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,214
  • Înscris: 04.10.2007

View PostBombtrack, on Feb 17 2008, 11:47, said:

O chestie foarte tare este ca Domenia Credit, cu toata tendinta asta a bancilor de a mari dobanda la ipotecare, are o dobanda mai mica lun asta decat luna trecuta. Ei au dobanda foarte transparenta, apare pe contract Euribor + marja si aia nu se schimba. Cum Euriborul scade, indiferent ce fac bancile din Romania, la Domenia dobanda a scazut.

Din punctul asta de vedere e cea mai serioasa banca.
Momentan nu am credite dar o sa ii am in vedere daca va fi cazul.

#6
mihai12345

mihai12345

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 225
  • Înscris: 26.03.2007
si fac parte din GE Money, care este cel mai mare grup financiar din lume(sau cu profiturle cele mai mari) Mai au in Romania, Motoractive Leasing si o banca (nu mai stiu care).

Nu i-i laud ca nu am colaborat cu ei niciodata, dar au o oferta buna. M-am cam saturat de bancile astea mari, si concurenta scade costurile creditarii. In cazul Ro, nu se simte chestia asta. Bine ca au si ei asociatia lor a bancilor(Multumim domnu Ghetea), un fel de cartel, care sa apere si la ei domne interesele de persoane juridice persecutate de regimul capitalist.

Dar, mai exista o solutie......... Becali Bank  :worthy:                           :bigwhitegrin:

Scuze de offtopic. mai abereaza omu.



Cam toate bancile cand intra pe piata au oferte bune, dar dupa ce isi fac paiata  nu-i mai intereseaza.

Edited by mihai12345, 04 May 2008 - 10:19.


#7
atomic1

atomic1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 25.11.2004

View PostC.F.S., on May 4 2008, 06:24, said:

Din punctul asta de vedere e cea mai serioasa banca.
Momentan nu am credite dar o sa ii am in vedere daca va fi cazul.

Eu zic sa te mai gandesti bine inainte sa te duci la Domenia Credit. Eu m-am ars cu ei, de fapt ei au umblat cu focul. Sa fac o mica povestire.
Am facut cerere de credit (30.000E) pt a achizitie casa(desi aveam toti banii am zis sa fac credit sa ma folosesc de restu pentru renovare). Restu valorii pentru achizitie era treaba mea. Mai aveam un imprumut de aproape 10.000 E si au zis ca trebuie sa dispara ala ca sa fiu dator doar la ei desi venitul meu acoperea ratele. Asta nu m-a deranjat foarte tare, pentru ca am considerat ca era mai bine sa am un singur credit. Am primit aprobarea creditului dupa achitarea celuilalt imprumut si achitarea catre proprietarul casei unui avans de 20.000E, dar cu 3 zile inainte de finalizare, ma suna de la banca sa-mi zica ca au anulat aprobarea initiala pt. ca nu aveam o baie amenajata la casa desi facusem tot ce au vrut ei inclusiv, evaluari cu experti, asigurari doar la bancile agreate de ei, etc. iar rezultatele erau bune. Deci subliniez ca singurul motiv a fost ca nu era o baie amenajata. Am ajuns in situatia in care nu mai puteam achizitiona casa datorita rambursarii creditului mai vechi de la alta banca.

Pana la urma cu scandal am obtinut creditul spart in 3 bucati. Unu pentru casa (ipoteca de rang 1) si inca 2 pentru renovare (ipoteca de rand 2 si 3 ). Desi am intrebat cand au fost facute ipotecile care este diferenta intre ele ei au zis ca nu sunt diferente. Oricum pe final conditiile de creditare au fost total altele. Au bagat o groaza de conditii si cheltuieli care erau aberante. Oricum nu am avut ce sa mai fac pentru ca pierdeam tranzactia cu casa (santaj curat).
Acum de curand mi-am facut o firma la adresa actuala, cand am luat extrasul de CF am avut la ipoteca de rang 3 inclusiv interdictia de a inchiria fara aprobarea lor. In fine..... cica se face cerere si se rezolva, dar ma costa 100 RON ca sa-mi dea acordul. Este incredibil asa ceva. O sa ma interesez ce pot face. Daca este un abuz ii dau in judecata.

Asa cap ..... asa caciula !

Edited by atomic1, 15 July 2008 - 10:24.


#8
atomic1

atomic1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 25.11.2004

View PostC.F.S., on 4th May 2008, 05:24, said:

Din punctul asta de vedere e cea mai serioasa banca.
Momentan nu am credite dar o sa ii am in vedere daca va fi cazul.


Cum mai stati cu Dobanzile la aceasta banca infractoare ?

Eu unul m-am lamurit , desi in contract scrie negru pe alb ca dobanda este variabila marja fixa+EURIBOR, ei nu vor sa modifice dobanda si lasa un varf de EURIBOR care le convine.
Sa vedem ce face OPC-ul la acest abuz grosolan.

Astept si alte pareri !

#9
a001122

a001122

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 25.09.2007
nu ne mai asteptam la nimic bun
se pare ca dobinda ramine la fel

#10
atomic1

atomic1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 25.11.2004

View Posta001122, on 23rd July 2009, 01:24, said:

nu ne mai asteptam la nimic bun
se pare ca dobinda ramine la fel

Gresit !

Eu deja am instiintarea cu modificarea de dobanda conform EURIBOR . Asta in urma reclamatiei facute la OPC.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate