Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

bluetooth pe serial

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Snix

Snix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 02.12.2005
Am si eu nevoie urgent de un bluetooth pe serial. Vreau sa transfer ceva dintr'un calculator, si nu am porturi usb, nu am decat 2 ps2, un serial si un port parallel. Nici de umblat in calc nu pot petru ca este sigilat... daca aveti un bluetooth pe serial va rog imprumutatimi'l si mie... fac cinste.


Sau dati'mi o solutie.

Merci

#2
bulangiul

bulangiul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,033
  • Înscris: 24.10.2006

View PostSnix, on May 30 2007, 22:31, said:

Am si eu nevoie urgent de un bluetooth pe serial. Vreau sa transfer ceva dintr'un calculator, si nu am porturi usb, nu am decat 2 ps2, un serial si un port parallel. Nici de umblat in calc nu pot petru ca este sigilat... daca aveti un bluetooth pe serial va rog imprumutatimi'l si mie... fac cinste.
Sau dati'mi o solutie.

Merci

pe serial nu gasesti adaptor bluetooth......cred ca ar fi mai bine sa-i pui calcului un port usb (e vreo 15....20 ron si se pune in slotul PCI)....dar daca zici ca nu poti umbla in el, atunci nu prea ai solutii.......

#3
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005
Se poate realiza legatura foarte bine prin cablu serial/paralel cu Norton Commander, Total Commander, direct din Windows. Se gasesc cabluri de vinzare (cred) sau scheme pe net. Pe paralel ai viteza de 100 Mb in 20 minute.

#4
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,884
  • Înscris: 03.02.2005
Cu doar 159,99 $, poti sa iti cumperi: Bluetooth Wireless Serial Port Adapter - (Wireless RS232), dar nu cred ca merita.

#5
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 02.07.2006

View PostCiubex, on Jun 4 2007, 18:19, said:

Cu doar 159,99 $, poti sa iti cumperi: Bluetooth Wireless Serial Port Adapter - (Wireless RS232), dar nu cred ca merita.
:surprise: , pe banii aia iti iei un calculator vechi pe care poate gasesti usb

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate